PŘIVEDE VÁS K HARMONII SE HMOTOU. KDO?

tygri oko e1635143770577

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Přitažlivý, sebejistý a ukotvený katalyzátor vůle s hedvábným úsměvem na tváři… mocné a magické tygří oko.

» projektivní
» pod vlivem slunce
» ve znamení Panny
» náležející k čakře solar plexu (3.)

KOČIČÍ KŘIŠŤÁLOVÁ KOULE

Tygří oko je překvapivě oxid křemičitý (SiO2 ) a je to vůbec nejznámější vláknitá odrůda křemene. Vypadá tak nepravděpodobně skoro mimozemsky, že by člověk ani nevěřil, že vznikl obyčejnou pseudometamorfózou krokydolitu s příměsí limonitu. Když se na tento kámen podíváte z blízka na slunci, uvidíte zcela zřetelný tzv. efekt kočičího oka. Při pohybu kamene po něm „běhá“ světle zbarvený zářivý proužek, který připomíná zúženou zřítelnici oka kočkovitých šelem. Také se tomu někdy říká kolébavý lesk. A opravdu, při pohledu do zřítelnice tygřího oka je možné ukolébat svou mysl a nechat promlouvat své podvědomí. Z tygřího oka se dá tedy věštit jako z křišťálové koule. To hlavní, co nám kámen poví, je důležitá základní informace o pozemské realitě, a sice: vše je pohyb a proměna, a pokud chceme být součástí života a ne se jen povalovat na jeho okraji, je nutné být v pohybu a proměňovat se podle toho, co je zrovna třeba. A basta.

PŘÍMÁ LINKA OD SLUNCE K ZEMI

Zlatistá vlákna uvnitř tygřího oka jakoby propojovala Slunce se Zemí. Tygří oko tak uzemňuje duchovní energie a pomáhá materializovat duchovní záměr ve hmotném světě. Posiluje vůli, koncentraci a samostatnost pro dosahování svých cílů, především materiálních potřeb. Tygří oko pomáhá snílkům, kteří mají hlavu v oblacích, soustředit pozornost na harmonizaci hmotného světa. Proto se patrně traduje, že tygří oko je kámen přitahující bohatství. A ono jo, když přiložíme aktivně ruku k dílu.

VITÁLNÍ A VŽDY V DOBRÉ NÁLADĚ

Tygří oko je ale především kámen radosti a duševní rovnováhy. Prohřívá, prokrvuje a podporuje tok energie v těle. Probouzí energii kundalini, zvyšuje proudění především nižších čaker, a tak nás vede z letargie k vitalitě. Toto prozáření vede k otevřenosti, aktivnímu přístupu k životu a přirozené snaze o seberealizaci. Kámen dodává sílu, odvahu a sebedůvěru, a je tedy blahodárný nejen při nemoci a oslabení, ale také při neprůbojnosti, stydlivosti, pocitu neschopnosti, proti válení se u televize či proti jiným druhům prokrastinace. Prostě a jednoduše zlepšuje náladu a zvyšuje chuť žít život se vším všudy. Užitečný je tedy při léčbě mentální nerovnováhy a duševních poruch, potlačuje deprese. Není třeba dodávat, že tygří oko zvyšuje sexappeal – a to především u mužů, kteří se stávají neodolatelnými, pokud jsou aktivní, jistí si sami sebou, hmotně zabezpečení a vždy v dobré náladě.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ