Co je důležité pro trvalé snížení váhy

nadvaha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nadváha má řadu příčin – a některé jsou tak mocné, že sebelepší jídelníček je nezmůže. Například psychosomatika – Duše má strach a tělo automaticky ukládá kalorie do zásoby.

Po čtyřicítce se mi začaly vrstvit pneumatiky podkožního tuku nad opaskem. Je to běžný úkaz – v té době se zklidňujeme, leccos jsme se naučili dělat šikovněji a tudíž s menším nasazením energie. Výsledek je ten, že při stále stejném jídelníčku začínáme nabírat kila. Zvýšení tělesné zátěže energeticky náročným cvičením moje tělo odmítá – jednak mu náramně dobře dělají pomalé protahovací jógové techniky (a při nich se toho moc nespálí) a především už tak má dost pohybu při nekonečné péči o velkou okrasnou a meditačně-regenerační zahradu. Takže jediná cesta pro mne byla začít omezovat příjem potravy. Je na to několik starých osvědčených fint – aneb nic nového pod sluncem. Díky nim jsem nadbytečný podkožní tuk spálil a svoji štíhlou postavu z mládí zatím celkem slušně udržuji:

  • Pokud se stravuji doma, dávám si své vegetariánské jídlo na dezertní talířek a NEPŘIDÁVÁM SI – z jedné porce na malém talíři se těžko překrmíte.
  • Jím jen tehdy, když už mám opravdu hlad.
  • Nástup hladu odděluji cvikem zvaným uddijána bandha – v rámci této efektivní regenerující sestavy:
    Karmická medicína 10 – Energetická cvičení (bandhy) – regenerační cvičení doplněné pomalým hlubokým dýcháním, které lze pro jeho nenápadnost provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv.
  • Pečlivě hlídám momenty, kdy tělo hlad jen předstírá a vlastně má jen na něco chuť.
  • Zkuste se také pečlivě pozorovat, zda to, co vás trápí, je skutečný hlad – že opravdu hlady „kručí v žaludku“. To, s čím zápasíme, je často jen „pseudo-hlad“ a ve skutečnosti jen chuť něco dobrého jíst a jíst a jíst – donekonečna. Musel jsem si přiznat, že mám psychickou závislost na jídle. Když jsem doma, musím s tímto problémem bojovat od rána do večera, jinak bych byl co chvíli zase jednou rukou v ledničce. Netrápí Vás něco podobného?

Proto je pro trvalé snížení váhy velmi důležité změnit způsob myšlení!

– u něj jsem si ověřil, že i když necvičím, mám při něm menší chuť na jídlo evidentně proto, že tělo místo potřeby dalšího jídla ochotněji spaluje zásobní podkožní tuk. Navíc nám na tento produkt chodí dobré reference od klientů.

U maqui a u produktů s acai berry to bude zřejmě podobné, protože nám někteří klienti popisují, jak jim jdou také kila dolů, aniž by ve svých referencích zdůrazňovali nezbytnost nějakého cvičení.

Maqui  je navíc nejúčinnější antioxidant z dosud prozkoumaných přírodních látek.

Všechny tyto produkty lze kombinovat mezi sebou a také s jinými přírodními látkami. Ale nejde jen o to spolykat nějaké chytré kapsle – ty jsou sice dobrou první pomocí a hubnutí usnadní, ale základem trvalého úbytku bez jo-jo efektu je práce na změně psychiky. Zlepšené spalování prostě nesmíte „přejíst“ – podobně jako když alkoholik „přepije“ protialkoholní léčbu.

Další zkušenosti z praxe zde: Nadváha a „tekutá“ dieta – vlastní zkušenosti

Hlídám si pomalé hluboké dýchání, protože má-li tělo potraviny dokonaleji spalovat, potřebuje k tomu více kyslíku a současně více vydýchat kysličníku uhličitého. Naučte se myslet na tělo jako na kamna – není důležité jen to, kolik a jak kvalitního paliva přiložíte, ale i jaký je přívod vzduchu a odvod spalin komínem. Tělo funguje z hlediska spalování velice podobně. Klidné hluboké dýchání je navíc velmi významnou, přímo nezbytnou součástí odkyselování organismu. Kvalita našeho dýchání je přímo závislá na naší psychice. Jakýkoliv nedostatek duševní svobody a životního nadhledu vede k překyselení i při sebelepší zásadotvorné stravě – mám to opakovaně ověřeno vlastním měřením. Stačí se nadměrně soustředit na práci u PC, ztratit zdravý nadhled sám nad sebou a soustředěním „ani nedýchat“ – a pH klesá k toxické hodnotě 5,5. Stihnu-li při stejné činnosti kontrolovat dýchání v duchu známého „to chce klid a zhluboka dýchat“, naměřím si při stále stejné stravě a stejné pracovní zátěži mnohem příznivější hodnoty pH. Vysvětlení v článku:

Další, co doporučuji, je zbavit se chronického překyselení organismu. To dokáže „rozleptáním“ – lidově řečeno – poškodit cokoliv v lidském organismu. Tělo se brání různými způsoby a jedním z nich je i nabírání přebytečných kilogramů.

Další informace zde:

Když člověk vykročí na cestu za novým zdravějším životním stylem, jde to většinou jen pomalu. Jsme rádi za každého člověka, který se s naší pomocí na tuto cestu vydal.