Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Bůh-matka stvořila nebe i zem a vůbec všechno, i muže, což muž pochopit nemůže, protože není softwarově disponován pochopit jakoukoliv ženu zcela, a proto se chová trochu rozmazleně a trochu nablble, ženami vždy oblble.
Bůh dala ženám část své schopnosti stvoření. A ne jen pro zalidnění naší planety, ale jako dar umožňující ženám pochopit podstatu bytí, lásky a existence. Myslím, že to udělala schválně, protože muž, aby to pochopil, by musel být těhotný nejméně 15 let, což by stihl za život tak jednou, a tak by musel mít alespoň trojčata, což by ho určitě zabilo. To by ale byl už po čtyřicítce, takže by ho nebyla až taková škoda, protože zbytek by už ženy zvládly samy – a možná ve větší pohodě. No, a kdyby přežil, tak by se mu neříkalo matka, ale matec, což i můžeme v této věkové kategorii dávat do určitých duševních souvislostí i přesto, že zmatek zdánlivě určuje zdroj ženský, ale to je jen anglo – fonetické znění spisovného „zmatec“. Tím je jasně zdokumentováno, že hlavním zdrojem zmatku jsou plodní muži!
Každá zkušená matka-žena plynule zařadí muže mezi ostatní děti a s ohledem na jeho zručnost a finanční přínos rodině ho nenápadným řízeným využitím jeho pracovní schopnosti přiměřeně prakticky a trpělivě učí chápat život a dělá z něj postupně v průběhu několik desítek let chlapa. Takže chlapem se muž nestane samovolně v pivní osvěžovně, kde tak nanejvýš získá „těhotenský“ břich, ale až procesem výchovy spolu se svými dětmi odpovědnou matkou (ne nezbytně od tohoto genetického dárce). Titul chlap bývá vzhledem k jeho sklonu k nadýmání, pýše a vrozené lenosti slovně předáván až in memoriam po přečtení závěti obřadním povzdechem: „To byl ale chlap!“ Proto také ženy žijí déle, aby mu to mohly na hřbitově k jeho velké radosti dlouhá a mnohá léta připomínat.
Ale nechme mužské a bavme se jako mezi přítelkyněmi o důležitějších věcech, například o šminkách nebo o bylinkách, s dědkou kořenářkou – níže podepsanou mnou.
Aby mohla být matka matkou zdravých, mocných (opak nemocných) a duživých dětí, je zapotřebí si před početím udělat pořádek ve vlastním organizmu a připravit ho na náročné a odpovědné mateřské období, aby to vydržel a přežil v dobré kondici nebo tak nanejvýš jen malinko rozkydnutě a nakynutě.
Ženský čaj
K tomu je vhodné si připravovat jako ženský čaj malinovou směs ve složení malina, kontryhel, přeslička, řebříček, kopřiva, fenykl, bříza a případně další kytičky s vlivem na ženské fungování, cyklus, dělohu, zrání vajíčka atd. Neplnou lžíci drcených bylin lze spařit v asi 3 dcl vroucí vody a nechat klesnout pod pokličkou ke dnu na 15 minut (déle ne, protože vylouhované třísloviny by blokovaly játra), scedit a mimo jídla vypít. Při vypití do poloprázdného trávení projdou účinné látky trávicím systémem rychleji a s menšími ztrátami ve stolici. Tento čaj lze pít velmi dlouhodobě 1-2 × denně dle chuti.
Lze sehnat i můj tekutý koncentrát malinová směs, který se nevaří, jen se před použitím rozředí 1 lžička do 1,5dcl vody tak akorát teplé k neprodlenému vypití, což je výrazně hned, pohodlnější a též účinnější, protože koncentrát má oproti sušeným rostlinám výrazně vyšší mnohaletou stabilní trvanlivost.
Obřad vaření bylinného čaje má ale také své výhody, protože obsah slizů a silic dělá nápoj chutnějším a voňavějším, ovšem chce to asi půlhodinu aktivního volna. Záleží tedy hlavně na časovém a chuťovém faktoru, jak vám libo. Sušené byliny se bohužel rychle kazí a jejich příprava je poněkud náročnější. Také se výluh-čaj z nich vstřebává déle po náročnějším roztrávení či trávicí přeměně a také až ve vzdálenějším úseku střev, takže jich pro stejný efekt musí být více.
Když se zapomenete a v hrnku to vystydne, už to nepijte, ale zalijte tím květiny nebo kompost k velké radosti a zdraví květin i vašich žížal.
Játra jsou hlavní detoxikační orgán
Nanejvýš doporučeníhodné jsou vždy byliny stimulující játra k detoxikaci – semeno ostropestřce, benedykt, pampeliška, violka rolní, čekanka, měsíček, řepík apod. Ostropestřecové semeno lze drtit a jíst spolu s další potravou v počtu asi 3×D 30 semen. Drtit nutno až krátce před požitím, jinak by semeno oxidovalo a stalo by se nestravitelným balastem a tak akorát rejžákem čistícím stěny střev (zevnitř). Lze ho také rozkousat, máte-li originální chrup, a spolknout. Nemáte-li, melte.
Čaj z ostropestřce a dalších bylin by se měl připravovat odděleně – nejdříve vařit samotné drcené semeno a po asi 5 minutách přidat ostatní byliny a na 10 minut odstavit. Po scezení se tato směs pije pravidelně po každém jídle 3-4 × denně, protože se tráví s natráveninou. Tento čaj nebo koncentrát se hodí v každém věku, protože zlepšuje pleť, zmírňuje stařecké skvrny, ekzémy a vyrážky, akné, lupenku, ale i nervové obtíže, intoxikace, rakovinu a únavový syndrom. Urychluje regeneraci a obnovu tkání, snižuje vrzání kloubů a zanášení organizmu nečistotami, kterým říkám jaterní odpad nezdetoxikovaný (JON).
Lze si také připravit čaj z těchto bylin bez ostropestřce a ten si namlít na jemnou drť na kávomlýnku a přidávat jej 1-3 lžičky do jídel.
Použití koncentrátu ostropestřecová směs je výhodné silným antioxidačním efektem snižujícím i poškození radiací, rentgenem, ultrafialovým sluníčkem a zářivkami či úsporkami. Také zvyšuje výkon jak fyzický, tak psychický a imunitu.
Ostropestřecová kaše
Moje oblíbené nenápadně vonící krmivo připomínající chutí oříšky, které zpomaluje stařecké degenerativní změny, zlepšuje stav cév, žlučovodů i jater (viz výše, ale bez tak výrazného antioxidačního efektu), baštím několikrát denně lžičku, až v případě raka a chemoterapie lžíci. Někdy si ji beru s česnekem na chleba, někdy s medem či medem s pylem. V polévce, v kaši a přílohách, v omáčce, zelenině, karbanátku apod. si toho nikdo ani nevšimne. Dětem je to možné podávat také se sirupem nebo grankem.
Vypozoroval jsem, že když si této kaše nebo jen drceného ostropestřece vezmu více, třeba 2-3 lžíce, bude se chovat ve střevech jako drátěnka a vyčistí jejich stěny od nánosů. Když se ale při tom vzbouří žlučovody zúžené dlouholetým sladkým a tučným mlsáním, použiji jako záchranný pás zeměžlučovou směs? Lžíce do 1,5dcl teplé vody a za čtvrthodinku přestanu umírat a začnu slibovat a dávat si krmivově důležitá hubnoucí předsevzetí, jako pokaždé na Nový rok.
Hormony, kojení, vlasorůst a pleť
Pro kojení a při hormonálních potížích lze doporučit i směs chmelovou – chmelové šištice, kopřiva, bříza, kořen lopuchu, fenykl, heřmánek, trochu květu levandule (chmelová směs ) a možno doplnit hlohem, jablečníkem, borůvkou a lusky fazole bez semen. Vzhledem k přítomnosti hořčin z chmelu je vhodné tento nahořklý čaj pít nejlépe před jídly asi 2D.
Pro zlepšení růstu vlasů lze tuto kombinaci bylin vtírat obden do pokožky hlavy, odkud očekáváte zavlasení. Čaj doporučuji použít také přímo k mytí hlavy, přičemž nelze vyloučit moderní jemně zelený odstín šedin.
Koncentrát chmelová směs lze aplikovat na leb z rozprašovače před mytím asi čtvrt hodiny nebo po mytí s případnou zelení, komu se nelení (například při omývání lbi kopřivovým odvarem). Neředěný koncentrát je účinnější, ale obsah lihu je neslučitelný s otevřeným ohněm, takže neředěný používejte jen na vlastní nebezpečí s připraveným kbelíkem vody pro zatrčení hlavy, co kdyby. Informace pro blondýny: nekouřit, nebo si už ani neškrtnete…!
Nejlepší pořadí bylin pro bujný vlas: Kopřiva, lopuch, bříza, chmel, hloh, jírovec, heřmánek, fenykl, lípa, arnika, šalvěj.
Zlepšení pleti lze akcelerovat užíváním 1 lžičky na 20 kg tělesné váhy denně oleje z pupalky dvouleté extrahované bez přístupu kyslíku nejlépe tlakovým oxidem uhličitým (pupalkový olej). K tomu v případě, že vám vržou kolena při dřepech, přidejte i lymfolej – měsíčkový olej (do třicítky stačí MO a od třicítky je vhodnější MO+ s vyšším obsahem flavonoidů, kvůli opotřebeným buněčným membránám).