Péče o pokožku nastávající maminky

cm tehotna zena1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Snad nejkrásnějším obdobím ženy v životě je očekávání  příchodu svého děťátka. Těhotenství si každá žena užívá s úsměvem na tváři a spokojeností na duši. Avšak i toto období má své neduhy, které potrápí téměř každé ženské tělo. V těhotenství prochází tělo složitými proměnami – je zatíženo výraznými hormonálními změnami, během 9 měsíců se zdvojnásobí, až ztrojnásobí některé hormony v těle, výrazně a zároveň rychle se začne zvětšovat děloha až na osminásobek své původní velikosti, kosti a šlachy v pánevní oblasti se rozvolní.

S těhotenstvím je spojeno také několik nepříjemných projevů na kůži – změny její barvy, vznik strií apod. Některé ženy může potrápit větší množství vypadaných vlasů nebo rychleji se mastící vlasy. Jak tedy pečovat o pokožku v těhotenství? Pigmentové skvrny jsou pouze dočasným jevem, po porodu postupně mizí.

Strie neboli malé červené jizvičky se nejčastěji vyskytují na bříšku, prsou, zadečku, stehnech a bocích. Jakmile strie vzniknou, tak se jich žena „zbavuje“ velmi těžce. Někdy se toto ani nepodaří. Z tohoto důvodu doporučujeme používat kosmetiku proti striím pro budoucí maminky již od začátku těhotenství. Z naší nabídky doporučujeme tělový krém proti striím Elasti-Q Exclusive, krém na strie od Vichy či Gel na zpevnění poprsí – proti striím Equisetum. Z přírodní kosmetiky vám nabízíme produkty od Weledy a těhotenský pěstící olej Saloos.

Důkladnou péči je třeba věnovat také vlasům. Rozmarýnový šampon je určen pro citlivou pokožku, podporuje prokrvení vlasové pokožky a je vhodný při častém mytí vlasů. Vlasy si tuto regeneraci užijí a vydechnou si. Šampon Herbline podporuje rychlý růst vlasů a působí proti nadměrnému vypadávání vlasů, ke kterému může v těhotenství docházet. Důležitou informací je, aby každá nastávající maminka používala takovou kosmetiku, která je výhradně určena pro těhotné ženy.

Nezapomínejte také na přísun vitamínů a minerálů v podobě správné výživy. Možnou alternativou jsou doplňky stravy, které zajišťují přísun základních minerálů a vitamínů nezbytných pro období těhotenství. . V těhotenství má příznivý vliv na vývoj zdravého plodu železo rostlinného původu. Doplňte potřebu železa pomocí přípravku.