ONEMOCNĚNÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY – Proč jím trpí hlavně ženy?

stitna zlaza

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

NE-asertivita a neschopnost verbálně prosazovat svoje názory zvyšuje pravděpodobnost onemocnění štítné žlázy. Ženy, které to ve většině postihuje, mají na rozdíl od mužů tendenci být při komunikaci méně agresivní a impulzivní, což znamená, že raději neřeknou, co si opravdu myslí, aby zachovaly harmonické vztahy a klidnou atmosféru v rodině. To pak vede ženy k tzv. „papiňákovému efektu“. Tedy k nahromadění nevyřčených pocitů, emocím, hněvu, strachu, ke slovům uzavřeným v jejich krku, kde se hromadí, dokud „kapacita poháru nepřeteče“ a pak BUM. Poslední kapka padne a pohár přeteče – problém se štítnou žlázou je na světě.

SNÍŽENÁ ČINNOST ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Centrum ponižování

Potkává toho, kdo se nezdravě zavrtává, někdy až zbytečně do starostí o rodinu, partnera, děti. Dělá negativní předsudky a zbytečné strachy z budoucích situací. Ukazuje někdy až na nezdravé lpění na různých věcech a zážitcích, ale i na partnerovi, dětech, přátelích nebo vztazích. Lpíme na tom a přitom se stále strachujeme uvnitř, abychom o to nepřišli. Tiše sami sebe deptáme a stresujeme. Sice jsou pro nás nejcennější, ale naše závislost na nich může být pro nás zničující. Též se štítné žláze říká „centrum ponižování“. Zeptejte se sama sebe, co vše si necháváte líbit, i když s tím vnitřně nesouhlasíte? Kolikrát jste se chtěla ozvat, ale slova vám „uvízla v ústech“ a nebyla vyřčena? Kolikrát jste se bála ustát svoje hranice a svou sebeúctu? Nebo raději „pro jistotu a klid okolí“ mlčíte ? Chcete klid a mír, ale Vesmír vás touto nemocí nutí zařvat a ozvat se za své názory, práva, pocity, emoce a nebát se toho, že vás společnost odsoudí za to, jaká jste a co cítíte.

ZVÝŠENÁ ČINNOST ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Je nemoc neúspěšných podnikatelů, zklamaných snílků, sebe-ničících matek, pracovních “ hrdinů“. „Kdes dříve mluvil – tam mlč. Uklidni se, najdi střední cestu“. Poruchy způsobuje strach při větší zátěži nebo zodpovědnosti. Důležitě mluví o jedinci, který má strach nebo neschopnost bránit sám sebe, neschopnost někomu důvěřovat nebo strach být podveden.

Často na ně trpí ženy, které mají problémy „býti ženou“. Většinou to postihuje ženy, které jsou nadměrně aktivní, tedy přebírají hodně mužské energie a hodně mužských aktivit. Jsou to ty, které vše zařídí, vyřeší, objedou a doma padnou únavou. Mají pocit, že když udělají všechno, nakoupí, uvaří, postarají se o rodinu a tzv. se „obětují pro rodinu a manžela“, že to manžel a ostatní ocení. Často přichází ale opak a tvrdé vystřízlivění.

Manželovi „nadměrně aktivní manželka“, co se obětuje, začíná vadit, neocení to a najde si často milenku, která dělá sotva 1/3 z toho, ale zná svoji hodnotu a stará se o sebe. A to ho láká. Pointa je v tom, že my ženy si musíme vážit v první řadě samy sebe na 100 % a potom muž uteče. Jak vypadá jeho milenka? Je to žena, která si sebe váží a má svou hodnotu. NENÍ uštvaná a uhoněná. Proto i muž u milenky má větší pocit „být mužem“, co jí podrží kabát, přinese květinu. Zní to paradoxně, ale je to tak. Vám to milé ženy říká ponaučení, že se máte věnovat více sama sobě a nalézt rovnováhu mezi dáváním a přijímání. Mezi péčí o rodinu a sebe. Vše musí být v rovnováze, i když máte třeba 5 dětí.

Pochopit, že UŠTVANÁ MATKA – opravdu není TA NEJLEPŠÍ MATKA a že váš stres se NAOPAK ŠKODLIVĚ „otiskuje“ do vašich dětí. Pak se nedivme, že jsou „děti stále nemocné…..“ Příčnou může být právě ona „uhoněná“ vystresovaná matka, kterou ale ve finále, až děti budou dospělí, ještě osočí a vyčtou, jak neměly nikdy klidné dětství. A VY JSTE PŘITOM MĚLA POCIT, ŽE JIM DÁVÁTE VŠECHNO, PARADOXNĚ NA ÚKOR SEBE a ještě se vám to vrátí? Ano, protože jste se vychýlila z rovnováhy a Vesmír vám to pak takto „naservíroval“ jako vaši uvědomovací lekci.

Tím, že jsme hodně aktivní, což je ale pravá „mužská role“, přebíráme mužské konání, bereme tím mužovy aktivity. Má to vypadat, že žena požádá v jemnosti ženství svého muže, aby opravil žárovku, kupříkladu. Ale spousta žen udělá špatně to, že se naštve a udělá si to „RADĚJI NEJLÍP SAMA“.A to je ta chyba. JAKMILE TOHLE uděláte, muž začíná mít pocit nedocenění, že ztrácí potřebu býti u vás mužem a kouká jinam, kde jeho mužnost ocení.

Proto tyto uštvané ženy, kdy dnes je to každá druhá žena, mají buď problémy se štítnou žlázou nebo jakýkoliv PROBLÉM S KRKEM. KRK je centrem ponižování. To je i důvod, proč na tuto nemoc trpí hlavně ženy a minimálně muži. Komunikujete tak jak byste chtěla? Říkáte vše co chcete, nebo se bojíte soudu okolí? Co vám uvízlo v krku za slova a hněv? Kdo a co vás uráží a ponižuje? Komunikujete tak jak byste chtěla? Říkáte vše co chcete, nebo se bojíte soudu okolí? Co vám uvízlo v krku za slova a hněv? Kdo a co vás uráží a ponižuje? Problém dnešní doby je NEkomunikace, neupřímnost, strach říct pravdu a své skutečné pocity.

Zkusme se přestat bát a žít strachem z budoucích soudů…

Vaše Jitka B.

Více o duchovních příčinách nebo záhadné lymfě a pravé příčině obezity se dozvíte v knize Jitky Bičíkové – Otoky a záhadná lymfa aneb pravé příčiny celulitidy, obezity a neúspěšných pokusů zhubnout

www.zahadnalymfa.cz