OCEÁN KLIDU – AKVAMARÍN

akvamarin e1634728637435

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Tišitel bouří, zastánce čistoty a ticha…mocný a magický akvamarín:

» receptivní
» pod vlivem Měsíce
» ve znamení Vodnáře, Ryb, Vah a Blíženců
» náležející k čakře hrdla (5.), čela (6.) a solar plexu (3.)

Akvamarín je modrozelená odrůda berylu, křemičitan s obsahem hliníku a berylia. Dostal jméno podle barvy mořské vody – aqua marina, jejíž rozbouřené hladiny prý dokáže zklidňovat. Jako ochranný amulet se odpradávna používal při plavbě lodí. Vědělo se totiž, že chrání před nebezpečím.

MISTR ČISTOTY

Akvamarín je kamenem vizionářů, mystiků a léčitelů, který připomíná, jak důležité je udržovat čistotu mysli, čistotu úmyslů a čistotu činů. Vybízí k tomu být za každé situace dobrým člověkem bez ohledu na cokoli. Přináší pocit spokojenosti, mírní podrážděnost a zkrátka nás smiřuje s realitou takovou, jaká je. Život se podobá vlnám na moři – nahoru, dolů, přínos i zmar, bolest i radost jsou jen různé strany téže mince zvané život. Akvamarín vytáhne moudrost smíření z hlubin našeho vlastního oceánu mysli, díky níž se její vody projasní a pročistí. Světlo vždycky pokoří tmu. Nemá smysl zatemňovat svoji mysl bahnitými nánosy křivdy, pocity zrady či sebelítosti. Akvamarín nám připomíná, že cestou ke světlu je čistota činů, slov i myšlenek. Nošen okolo krku, působí proti nadměrnému používání hrubých slov a zušlechťuje způsob, jakým komunikujeme. Podporuje také léčbu horních cest dýchacích, zmírňuje kašel a vložen do úst prý mírní bolesti čelistí, dásní a zubů.

MISTR TICHA

Akvamarín je kamenem meditace a velmi vhodným duchovním průvodcem, který posiluje vnitřní i vnější zrak. Ukázalo se, že je vhodným materiálem pro broušení čoček do brýlí a kromě toho pročišťuje a pozvedá vědomí duše. Bystří naši pozornost na to, co nám je většinou skryté. Je to také jeden z mála kamenů, který je vhodné čistit a nabíjet výhradně na měsíčním světle. Důraznost, síla a moc slunce totiž nejsou kvality souznící s akvamarínem. Je kamenem mistrů ticha, rozplynutí, ukazuje, že vliv na stav věcí můžeme mít i z poslední řady…

TIŠITEL BOUŘÍ

Akvamarín je prý tím nevhodnějším darem nevěstě od jejího ženicha v den svatby. Je symbolem klidu, radosti a štěstí z urovnání všech případných sporů. Akvamarín tiší citová a emocionální vzplanutí stejně jako rozbouřené vlny na moři. Podobně jako se námořníci obávají běsnícího oceánu, obávají se milenci ničivého efektu běsnících emocí. To žena je jako oceán, který dává život, ale může být i zdrojem naprosté zkázy. Akvamarín mírní slovní výlevy, předchází citovému vydírání a posiluje partnerskou oddanost klidu a vzájemnému respektu – ideální kámen pro ideální manželky. Akvamarín je symbolem jistoty, že po každé bouři se nebe opět projasní. A nemá mít nevěsta náhodou při sobě něco modrého? Co třeba akvamarín?

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

zdroj: www.energy.cz