OBSIDIÁN – POHLED DO HLOUBKY

obsidian e1635155324502

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Král temnoty, bolesti a nekompromisní transformace… mocný a magický obsidián

» projektivní
» pod vlivem Saturnu
» ve znamení Štíra, Vah a Kozoroha
» náležející čakře základní, kořenové (1.)

Obsidián je sopečné sklo, lidově řečeno láva, která ztuhla tak rychle, že minerály nestačily krystalizovat. Má proto lasturnatý lom. Pro svoji poměrně velkou tvrdost se v pravěku používal stejně jako pazourek k výrobě kamenných nožů, hrotů oštěpů a šípů.

NOHAMA NA ZEM

Je to uzemňující kámen, který posiluje schopnost soustředění. Stahuje naši pozornost do fyzického těla, abychom si plně uvědomili, že právě to fyzické je cestou k duchovnímu. Pomůže nám tedy dát svůj materiální život do pořádku, soustředit se na základní, bazální záležitosti. Postaví nás nohama na zem. Obsidián patří především k vedlejším čakrám chodidel, a měl by se proto přikládat právě tam. Obsidiánová nášlapná destička či bedýnka s valounky na podlaze v koupelně pod umyvadlem by mohla být dobrou pomůckou pro každodenní pravidelné zklidnění se. Ideální by samozřejmě byla obsidiánová podlaha… no, proč by ne.

MISTR BOLESTI

Koneckonců obsidián je poměrně levný a snadno dostupný nerost, o sopečnou činnost nemá naše planeta nouzi, a tak je obsidiánu všude dost. Ačkoli je tak hojný a z chemického hlediska obyčejný křemen, disponuje obsidián mistrovskými schopnostmi, které zas až tak běžné nejsou. Umí nám ukázat věci, které jsme ani nechtěli spatřit, odhalit to, co pečlivě ukrýváme i sami před sebou a na světlo vědomí vynést nejčernější bahno z našich hlubin. Nebývá to příjemné a není to jednoduchý proces rozrušit všechny blokády, které nám bránily v prohlédnutí. Taková radikální očista je zapotřebí, pokud už vážně nevíme, kudy kam, nebo procházíme bezvýchodnou či bolestivou zkušeností. Kde cítíme nekonečnou bolest, tam pomáhá nahlédnout až na dno, a tak se osvobodit.

SÍLA JE V TEMNOTĚ

Nejsilnější ze všech sopečných skel je černočerný obsidián. Existuje ještě v mnoha různých variantách – duhový, vločkový, průhledný – ale ten černý je silný nade všechny. Dokonce se uvádí, že je poměrně nevypočitatelný a s jeho používáním by se mělo šetřit. Indiáni řady amerických kmenů uctívali obsidián pro jeho schopnost projasňovat vnitřní zrak. V temnotě je zkrátka světlo o dost patrnější, a proto je celkem logické, že obsidiánové koule, v Mexiku stále vyráběné, jsou opravdu mystickým věšteckým nástrojem. Prý je s jejich pomocí možné nahlédnout podstatu veškerého zla… V nečistých rukách je proto obsidián prudce nebezpečný a měl by na něj být vydáván zbrojní pas.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

zdroj: www.energy.cz