Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Kašel a škrábání v krku, rýma a ucpaný nos – to jsou nejčastější příznaky nachlazení, které nám každoročně znepříjemňují život. Na vině jsou časté teplotní změny, které jsou pro zimu typické. Dnes už se to ale netýká jenom zimního období. Díky častému přecházení z tepla do klimatizovaných kanceláří a obchodních center těmto potížím podléháme často také v létě.
Rychlé, účinné a pohodlné řešení nám v tomto případě poskytují pastilky. Můžeme je mít neustále u sebe a nasadit je hned při prvních příznacích nachlazení. Pokud začneme s léčbou včas a dodržíme několik základních pravidel, máme šanci na vyléčení bez použití drastických léčivých prostředků. Ty nám sice pomůžou, ale zároveň zbytečně zatěžují srdce, játra, ledviny a jiné orgány. Z přírodních léků vybíráme podle obsažených bylin, které na danou oblast potíží nejlépe zabírají. A zkontrolovat bychom měli také jejich množství a koncentraci.
V tomto ohledu jsou mezi přírodními přípravky jasnou jedničkou pastilky. Pochází ze Švýcarska a jsou k dostání v pěti variantách s přesně zacílenou kombinací bylin:
pastilky PŘI RÝMĚ: uvolňují dýchací cesty a usnadňují dýchaní.
pastilky PŘI KAŠLI: uvolňují usazený hlen a usnadňují jeho odkašlávání.
pastilky PŘI NACHLAZENÍ: pomáhají při bolestech a zánětu v krku.
pastilky PRO ODKAŠLÁVÁNÍ: tlumí suchý kašel a křeče, zklidňují škrábání v krku.
pastilky PRO POSÍLENÍ IMUNITY: obnovují rovnováhu uvnitř organismu a přispívají k jeho regeneraci.
Kromě významného podílu bylinných extraktů obsahují také důležitý vitamin C, který jejich účinek dále zvyšuje.
Aby pastilky fungovaly, je třeba dodržet několik základních pravidel. Důležité je dodržet předepsaný způsob dávkování a použití. Pastilka se nekouše, ale nechá se volně rozpustit v ústech. Není dobré ji zapíjet nebo po jejím užití ihned jíst, můžeme tím snížit její účinnost.