„Nemoc nás donutí udělat si čas na sebe. Naše podstata je stále zdravá,“ říká Anežka Horká (uzdravení pomocí Theta Healingu)

Anezka Horka

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Klíčem ke skutečnému vyléčení je přestat potlačovat sebe sama. „Každý může žít na Zemi svou pohádku,“ tvrdí můj dnešní host na Celostní medicíně, terapeutka Anežka Horká. Na Theta Healingu, se kterým pracuje, ji fascinuje především rychlost, s jakou dochází k uzdravení a vytouženým změnám. Theta Healing navíc vede člověka k větší radosti a lehkosti – do stavu bezpodmínečné lásky, která je sama o sobě hluboce léčivá. 

V čem je Theta Healing výjimečný? Čím se odlišuje od jiných terapií? 

Rychlostí, s jakou dochází ke změnám. A tím, že se vše děje v lehkosti. 

Jak ses k Theta Healingu dostala? 

Moje maminka se vždy zajímala o psychologii, vídávala jsem u ní od dětství spoustu knížek. Jsem jí moc vděčná, že mi dala hodně vědomý pohled na život. A protože jsem se pak sama spoustě lidem rozdávala a potřebovala si nastavit vlastní hranice a zpracovat určité vztahy, tak jsem objevila praxi uzdravování traumat, práci s vnitřním dítětem nebo mi mamka ukazovala mindfulness. Ale přišlo mi to pořád málo: „Budu se v sobě pořád hrabat, abych uklidňovala vnitřní dítě? Já chci být zdravá hned. Nechci pořád řešit zrcadlení a traumata.“ Poté mě zaujaly podprahové nahrávky, ale musely se poslouchat 21 dní. Říkala jsem si, že to musí jít rychleji. Pak jsem narazila na metodu RUŠ a několik měsíců jsem jenom čistila. Hodně mi to pomohlo, ale i RUŠ mi přišla pomalá. 

Také jsem se od spolužačky dověděla o Theta Healingu, tehdy mně však přišla metoda RUŠ lepší. Ještě tak rok, nebo půl roku trvalo, než jsem na tuto zázračnou metodu Theta Healingu narazila znovu, a to už moje duše zaplesala: „To je ono. To jsi sem přišla tvořit.“ Cítila jsem, že tohle mám dělat, že mám uzdravovat lidská srdce. Výcvik Theta Healingu byl hodně drahý, ale stal se mi až těžko uvěřitelný zázrak, kdy jsem 50 000 Kč na něj dostala jen tak, nezištně, od jednoho člověka. Možná i díky tomu, že jsem krátce předtím (kdy jsem o Theta Healingu) ještě nevěděla, vyslala do Vesmíru záměr, že by bylo hezký obdržet jen tak nějaké peníze… 

A zázraky pokračovaly. Začal se mi měnit život. Konečně jsem poznala metodu, kterou to jde lusknutím prstů. Ta rychlost a lehkost, kterou se v Theta Healingu léčí traumata… Někdy si říkám: „To je tak trapný, jak jednoduché to celé je.“  

Jak si představit konkrétně tu rychlost? Můžeš dát nějaký návod pro člověka, který je zrovna nemocný, má třeba chřipku, jak si může pomoci sám?  

Zakladatelka Theta Healingu, Vianna Stibal, si uzdravila rakovinu. V lehkosti. Samozřejmě, že pro to musela něco udělat. Absolvovala čistící detoxy, chodila do sauny, změnila práci. Ale žádala Stvořitele. A Bůh je opravdu mocný. Fyzické tělo můžeme uzdravit, protože souvisí s emočním ještě více, než si lidé myslí. Klíčem je přestat potlačovat sebe sama. 

Nemusím ani znát Theta Healing, ale pokud mám třeba tu chřipku, mohu si uvědomit, že má pravá podstata je stále zdravá. Něco ve mně si jen řeklo, že potřebuju být nemocný. Nemoc často znamená, že něco potlačuji a tělo už neví, jak jinak mi ukázat, že mám něco změnit. Udělal by sis čas pro sebe, kdybys neměl nemoc? Často máme nemoc jenom proto, abychom si našli čas na sebe. V momentě, kdy si to uvědomíš a věnuješ sobě péči, nemoc zmizí. Ale můžeš v práci říct, že si chceš dát čas pro sebe a vzít si dovolenou? Ne. Potřebuješ k tomu nemoc. V dětství se nám rodiče věnovali, jenom když jsme byli nemocní.  

Líbí se mi, co si často říkala Vendula Kociánová: „Chci být nemocná? Ne. Jdi pryč nemoci!“ A byla zdravá. Nemoc odešla. Nemoc je určitý obětovský syndrom. Že netvoříš realitu, ale jsi její obětí. Právě vědomý čas pro sebe znamená, že se znovu stáváš tvůrcem a nemoc zmizí.  

Jak s nemocí pracuje samotný Theta Healing?  

Už napojení na Zdroj nebo na thetu je samo o sobě léčivé. Obzvláště pro člověka, který nemedituje nebo neprožívá většinu svého života velkou radost, a tento čistý stav zažil naposled v dětství. Čím více žijeme v thetě, tím větší máme v sobě klid, radujeme se, děláme blbiny. Nejde ale jen o dovedení klienta do thety, ale přímo ke Stvořiteli a bezpodmínečnému přijetí. Už jenom to, že si uvědomíme, že nás bezpodmínečně miluje, je nádherný. Největší problém spousty lidí je, že se od Boha v sobě odpojují nebo dokonce Stvořitele nenávidí. V takovém případě při terapii posílám do Světla tu jejich nenávist a nahrávám, jaký je to pocit, když jsou bezpodmínečně Stvořitelem milováni a sami bezpodmínečně Stvořitele milují. Nejdůležitější je naše láska. Už tohle nás může plně uzdravit.  

Často si také myslíme, že máme nějaký problém, ale ve skutečnosti je problém úplně něco jiného. Jdeme-li do hloubky, tak já se doptávám. Když někdo řeší málo peněz, tak se ptám: „Co je na tom nejhoršího?“ A on třeba řekne „ten pocit zoufalství, že musím pořád makat a nic nedostanu.“ „A co je na tom nejhoršího?“ „No, že mě nebudou mít lidi rádi.“ „A co je na tom nejhoršího?“ „Že by mě Stvořitel zabil.“ „A co je na tom nejhoršího?“ „Když by mě Stvořitel zabil, tak by nemělo nic smysl.“ „A co je na tom nejhoršího?“ „No, když by nemělo nic smysl, tak bych měl skočit z mostu.“ „Co je na tom nejhoršího?“ „No ten pocit, že to nechci udělat, ale musím.“ „A co je na tom nejhoršího? Ten pocit, že to Stvořitel nechce.“ „A co je na tom nejhoršího?“  A najednou se dostávám do hloubky. Mohu spatřit, že dotyčný byl například v minulém životě byla na popravě. Nebo, že někomu v tomto životě maminka řekla „já tě zastřelím.“ A člověk si to bral osobně.  

Často skutečný problém nemusí ani souviset s tím, co oni řeší, proto pracujeme touto metodou hlubinného kopání. Pracuje se s emocemi, traumaty, hlubinnými přesvědčeními. Například: „Nemohu pustit kontrolu, protože bych umřel“. Theta Healing má různé úrovně, kdy například řeším zranění z minulých životů, zranění z tohoto života, zranění rodové linie. Je to velmi komplexní; za tím, co řešíme, může být spousta příčin. Někdy se naše duše má také pomocí nemoci, špatných vztahů nebo tím, že se narodí do chudé rodiny něco naučit. 

V Theta Healingu tedy řešíme hlubinné kopání; pak řešíme, co mě daná situace učí, a co se tím učí duše. Pokud jsem například nedostala lásku od rodičů, tak moje ctnost (co se mám z toho naučit) je začít milovat sebe sama. Uvědomit si, že mě lidi nemusí mít rádi, abych byla šťastná. V Theta Healngu nahráváme tuhle ctnost, najednou ji máme v podvědomí a už nemusíme přitahovat to, co nechceme. Najednou se dějí zázraky, protože člověk na té nejzákladnější úrovni dostal, co potřeboval.  

Dále se ještě při léčení můžeme podívat, co nás tou situací chtěl naučit Stvořitel. Například být v klidu, harmonii; ať se děje, co se děje. Nebo cokoliv jiného. A pak se ještě díváme na to, jaká situace se klientovi děje v současnosti. Pokud už ji nechce prožívat, můžeme do toho poslat spoustu Světla a lásky a realita to přestane dělat. Stvořitel to vyléčí a ukáže, že to jde jinak. Pošle nám do života jiné situace. Můžeme s tím pracovat opravdu hodně kreativně pracovat a používat i různé manifestační techniky. V thetě se manifestuje velmi rychle.  

Zní to skvěle. Leckdo však může mít nedůvěru, že by při Theta Healingu šlo vše tak snadno. Můžeš ještě, prosím, uvést pár příkladů reálných změn v životech klientů? 

Jednomu mému kamarádovi jsem skrze jednu terapii dokázala poslat do života spřízněnou duši a mého nejlepšího kamaráda po 15 letech, kdy ho jeho bývalá ale nerozvedená manželka, s kterou po různu bydleli v domě, který společně postavili pro svou rodinu, odmítala a nechtěla s ním příliš co mít, najednou začala přijímat. On s ní opět začal sdílet své pocity a emoce a ona najednou roztála a moc si s ním přeje trávit čas. Také jsem na začátku dělala Theta Healing mé mamce, které jsem v něm rovnala vztah s mým taťkou. Nyní spolu mají mnohem láskyplnější vztah, naslouchá jí, i když to po celý můj život poměrně skřípalo. Ona si to pravděpodobně neuvědomuje, ale já ty změny vidím poměrně radikální. 

Tento podzim jsem pořádala skupinové akce a viděla jsem, jak se mi účastníci mění před očima, jak se jim otevírá srdce a napojení na sebe, na Boha i na druhé lidi. Bylo to nádherné pozorovat.  

A jestli je někdo důkazem všech těch změn a zázraků, tak jsem to já. Theta Healing je tak úžasný i kvůli tomu, že ho můžeme využívat pro terapie na sobě. Každý, kdo chce, se ho může naučit a používat. Mně se s Theta Healingem totálně převrátil život vzhůru nohama, doslova se před mýma očima transformoval ze dne na den.  

Jednou jsem Tě také slyšel hovořit o tvoření nebe na Zemi. Můžeš k tomu na závěr také ještě něco pro naše čtenáře říci? 

Pro mě nebe na Zemi znamená žít svůj nejvyšší potenciál. Že hledám, co mé duši dělá radost. To, co do mě vložil Bůh, a co tady na Zemi mám tvořit. To, co mě vyživuje a naplňuje nejvyšší Božskou radostí.  

K tomu, abychom došli do nejvyššího potenciálu, slouží různé techniky: Meditace, čas v lese, čas o samotě, ale čas i s lidmi a dělání věcí, které nám dělají radost. Omezit to, co nám radost nedělá. A podívat se, proč nám to radost nedělá. Podívat se, jestli to musíme dělat. Pokud je to potřeba pro můj sen, pro moji vizi, tak si z toho udělat zase tu radost, hravost, což je někdy ale těžké. A když to nejde, tak se to snažit co nejvíce ze svého života vyřadit. Naším přirozeným stavem je blaženost a žití láskyplných vztahů. Jsme tu od toho, aby vše šlo v lehkosti a radosti. I uzdravování. Protože není co uzdravovat. Ty už jsi láska, Ty už jsi Nebe na Zemi, Ty už jsi čistá bytost. Jenom si to neuvědomuješ. Můžeme všichni žít svou pohádku. Pokud si někdo myslí, že nemůže, tak je to iluze, staré paradigma, kterého je možné se vzdát. 

Jak ještě ohýnky radosti ještě víc rozdmýchat? Jak se ještě radovat? A zažívat tu pohádku? 

Hlavně jde o to si uvědomit, že já jsem ta radost, já jsem ta láska. Já už to mám v sobě. Vím, že to zním jako klišé, ale prostě to tak je. U každého člověka je uvnitř nejvyšší Božská radost. A když se třeba něco nepříjemného děje, tak je dobré jít do klidu a říci si: „Kdo to prožívá ty emoce? Kdo trpí?“ Většinou trpí ego, každopádně někdy potřebujeme i tohle prožít, abychom došli poznání.  

Prožívat neustálou radost je o tom, že neustálou radost už mám v srdci a že Boha nesu v sobě. Že Bůh je ta radost a čistá esence. A když to něco zkazí, tak jít do lesa a uvědomit si: „Kde je ta radost? Ve mně. Musím ji tvořit? Ne, už tam je.“ Takže neustálé uvědomování, že radost už je v nás přítomná. Stejně jako láska a blaženost. 

Anežko, moc Ti děkuji za rozhovor a přeji vše dobré! 

Webová stránka Anežky Horké: www.folouflou.art 

Jiří Hamerský