Nejlepší předsevzetí je nemít žádné předsevzetí

váha e1578656158266

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Také patříte mezi tzv. „ledňáčky“, které 2. ledna naběhnou do posiloven, nakoupí hromady semínek a zeleniny a s vervou se pustí do zcela nového životního stylu? Pak vězte, že nejste sami. Stejně tak nebudete sami zhruba v půlce února, kdy tepláky opět zahodíte do kouta a krůček po krůčku se vrátíte do starých, leč zajetých kolejí. Předsevzetí zkrátka příliš nefungují. Víte, kdy je nejlepší čas na jakoukoliv změnu? Právě teď!

Nečekat… až….

Zní to možná krutě, ale koučové se jednohlasně shodují, že pokud chcete něco změnit, čekáním na první leden to nespasíte. Chce to začít prostě hned. Ano, konec roku je bilančním časem, kdy chtě nechtě sumarizujeme, co se nám povedlo a co naopak příliš ne. Ale nečekejte, že se vám nástupem nového roku nějak masivně zpevní vůle, či naběhne chuť výhradně na zdravé jídlo. Ani slovíčka se od ledna nenasypou do hlavy sama.

Pomalu, ale JISTĚ

Znáte to, z nuly na sto mohou jet jen ty největší „bouráci“. Mnohem bezpečnější je dělat změny postupně, zato trvale. Vyhodit pečivo do koše a začít si sušit vlastní semínkové raw placky – to je prostě moc radikální změna a brzy by vás přestala bavit. Ubírejte nezdravé potraviny pozvolna, stejně tak přidávejte cvičební mety, slovíčka španělštiny, či ubírejte skleničky vína k večeři. Každý už ví, čeho chce dosáhnout. Je lepší se do toho pustit hned, a v mottu pomalu, ale jistě, než přepálit start a v únoru spadnout do stejného.

Životní styl i umění šetřit

Předsevzetí, která si dáváme, jsou velmi pestrá. Od klasiky – zhubnout, přestat kouřit, zdravě jíst až po změny práce, přání více spánku až po přestěhování a nalezení/výměny partnera. V předsevzetích se však také objevuje třeba „nedávat si žádná předsevzetí“. Prima je si „naplánovat“ změny a la každý den se na někoho usmát, složit blízkému kompliment, zkusit být více vděčný, než stěžující si. Případně začít zpívat, malovat, hrát na piano, nebo dělat cokoliv, na co máme chuť a čekáme až…. S těmito „předsevzetími“ bude radost plout novým rokem!

Marné není také myslet na své zdraví – třeba to zkusit s detoxikací přírodními přípravky bez vedlejších účinků – všichni máme na svých tělech či duších, co dolaďovat.

Tak ať máme ten nový rok s magickými dvojkami šťastný a krásný – vězme, že bude přesně takový, jaký si ho uděláme!

Redakce Joalis