Myšlenková dieta a naše tělo

cm zena pijici dzus

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Všechno je to jen stav mysli. Také patříte mezi ošumtělé, zavalité lidi, kteří naříkají nad svými kilogramy a bezmocně kňourají o svých stravovacích návycích? Většina stravovacích poruch je příznakem deprese, pocitu osamělosti, nudy, žalu, bezmoci, vin a sebe-nenávisti. Jí, protože se nudí, nudí se, protože jsou osamělí…

To, co stojí za neatraktivním a nezdravým tělem, nejsou jen špatné stravovací návyky, ale i negativní myšlenky a pocity. Ty je třeba změnit. Lidi s nadváhou trápí pocit selhání, protože nedokážou změnit svoji situaci.

Stávají se pokusnými králíky jedné diety za druhou. Nic nefunguje dlouhodobě, pokud to nedělají pro radost, ale jen se mučí pohybem, který je nebaví nebo si stále připomínají, že jsou tlustí. Počítání kalorií prodlužuje pocit marného boje se sebou samými.

Běžnou příčinou nadváhy je skutečnost, že nemůžete jíst dost věcí, které milujete a po nichž toužíte. Jídlo vám musí poskytovat uspokojení a potěšení. Svoboda jíst vám dává i svobodu nejíst. Jídlo, které jíte, vám neublíží.

Ubližuje to, čemu o jídle, které jíte, věříte. Jídlo samotné nadváhu nezpůsobuje. Způsobují to myšlenky o jídle. Bohužel také platí, že pokud si neporadíte s příčinou nadváhy, víc než pravděpodobně naberete všechna kila nazpět.

Jestliže odpustíte všemu, všem i sobě, zbavíte se všech křivd, bolestí minulosti, negativních myšlenek i hněvu, přestanete se považovat za oběti, zbavíte se i svého tuku. Stejně jako lpíme na negativních myšlenkách a pocitech, lpíme i na tuku.

Jakmile se zbavíte nadměrné zátěže v mysli i v srdci, zbavíte se i nadváhy. Veškerou energií vloženou do negativních pocitů z minulosti, se okrádáte o energii, kterou potřebujete k plnému, láskyplnému životu v přítomnosti.

Odpuštěním obnovíte bezpodmínečnou lásku a navrátíte se do své skutečné podstaty.

Odhoďte bolesti minulosti a budete mít dostatek energie na přítomnost. Přestaňte se litovat, nenávidět, obviňovat a přestane vás trápit bezmoc. Zbavíte se objemu a velkého břicha, které jste pokládali za ochranu a nárazník před minulou i současnou bolestí, zbavte se stále hlodavého hladu, kvůli němuž jste se museli cpát.

Vaše fyzické tělo reaguje na to, jak o něm smýšlíte, jak k němu přistupujete. Vaše tělo je výsledkem vaší mysli. Změnou myšlení a postojů lze změnit hmotnost i vzhled.

Vaše tělo se vždy řídí instrukcemi, jež obdrží od vaší mysli. Právě na instrukcích, jež dáváte tělu, nejvíc záleží. Příčinou nadváhy je to, čemu věříte. Příčinou, jež nikdy nepřestane přinášet výsledky, je myšlenka.

Tato „dieta“ pomůže změnit vaše myšlení, pocity a vzhled. Umožní vám mít dobrý pocit ze sebe i svého života. Pokud milujete sebe samé, své tělo a jídlo, bude tato dieta fungovat. Je velmi levná a snadná, protože stačí ležet v posteli…