Mladý ječmen – elixír života v jedné sklenici

cm zeleny napoj

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Cítíte se často unaveni a vyčerpáni? Stres a starosti Vás ubíjí? S největší pravděpodobností Vašemu tělu chybí v důsledku nevhodné stravy a životního stylu základní živiny, vitamíny a minerály. Tepelně upravovaná a jinak znehodnocená strava, jejíž konzumace v současné společnosti převládá, zoufale postrádá tyto životně důležité látky. Potřebujete vzpruhu! Myslíte, že Vám pomohou chemické energydrinky nebo multivitaminové tabletky? Krátkodobě zřejmě ano, chcete-li ovšem dosáhnout dlouhodobých změn, cítit se lépe, mladě a býti plni života, je potřeba obrátit se k přírodě.

Mladý ječmen – elixír života v jedné sklenici:

  • Vitamíny v přirozené podobě
  • 18 z 20 existujících aminokyselin
  • Chlorofyl – více kyslíku a energie pro Vaše tělo
  • Minerály ve vstřebatelné formě
  • Enzymy – prevence rakovinového bujení, zpomalují stárnutí buněk

V poslední době jsme svědky rostoucího zájmu o přírodní doplňky stravy. Je to důsledkem toho, že si v dnešní zrychlené době řada z nás uvědomuje nutnost převzetí odpovědnosti za vlastní zdraví a je ochotna pro své zdraví něco dělat. Zároveň se konečně dostává do povědomí lidí fakt, že chemické preparáty či syntetické vitamíny a minerály nás nespasí, neboť naše těla si s nimi neumí poradit a esenciální živiny z nich dostatečně zpracovat.

Jedním z těchto přírodních doplňků je i mladý ječmen, který se těší čím dál větší popularitě. Jedná se o mleté sušené výhonky mladého ječmene, plodiny přímo nabité výživou. Prášek se rozpouští ve vodě nebo v čerstvých ovocných šťávách a tento zelený nápoj se doporučuje pít jednou až dvakrát denně na lačný žaludek, nejlépe ráno před snídaní.

Výhonky zelené ječmenné trávy jsou zajímavé především pro svůj obsah aminokyselin, kterých obsahuje celkem 18 z 20, včetně všech esenciálních, tedy těch, které si tělo nedokáže vyrobit samo a je nutné mu je dodávat. Aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou tak nepostradatelné pro buněčnou tvorbu, regeneraci a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu.

Temně zelená barva tohoto svěžího nápoje signalizuje vysoký obsah jedné z jeho nejdůležitějších složek – chlorofylu. Jedná se o rostlinný pigment jehož úlohou je za pomoci světelného záření iniciovat fotosyntézu, proces při kterém dochází k tvorbě sacharidů a kyslíku. Sluneční energie se tak za pomocí chlorofylu přetváří v energii využitelnou naším tělem. Zajímavá je podobnost molekuly chlorofylu s hemoglobinem, krevním barvivem. Výzkumy potvrzují blahodárný vliv chlorofylu na tvorbu červených krvinek a vyšší efektivitu přenosu kyslíku.

Většinu z nás zajímá denní přísun základních minerálů a vitamínů. Rádi si je dopřáváme v podobě tabletek či mineralizovaných vod. Daleko lepší ovšem je, dodávat je tělu v přírodní organické podobě. Matička Příroda obdařila ječmennou trávu vysokým obsahem zejména betakarotenu, vitamínů skupiny B, vitamínu C, draslíku, kalcia, hořčíku, železa, měďi, manganu, fosforu a zinku, a to v té nejlépe vstřebatelné a zpracovatelné podobě.

Díky obsahu chlorofylu a bazických minerálů má mladý ječmen výrazný alkalizující efekt. Ten je důležitý pro neutralizaci překyseleného prostředí v těle, vznikajícího v důsledku nevhodné stravy a životosprávy. Takovéto překyselené prostředí je přímo živnou půdou pro různé mikroorganismy a nemoci. K posílení imunity a obecně k udržení správné funkce většiny orgánů je nutné konzumovat potraviny přispívající k optimálnímu pH v těle.

Základním důvodem, proč je mladý ječmen skutečně živou potravinou, je fakt, že obsahuje řadu aktivních enzymů, tedy základních katalyzátorů všech životně důležitých procesů. Právě potrava zbavená enzymů (například tepelně upravená), tedy zbavená života, je v dnešní době základní příčinou řady onemocnění a zrychleného procesu stárnutí. Jedním z velmi důležitých enzymů je enzym SOD – (superoxiddysmutáza). Je to enzymový antioxidant s intracelulární aktivitou. Antioxidanty jsou podstatné při prevenci rakovinného bujení a obecně zpomalují stárnutí buněk. Doslova plnými doušky tak můžete hltat neutuchající životní energii, která Vás postaví na nohy.

Na kvalitu a obsah živin, stejně jako na enzymatickou aktivitu produktu má klíčový vliv prostředí, ve kterém je pěstován, stejně jako šetrná technologie zpracování. Mladý ječmen pochází z čisté nedotčené přírody Nového Zélandu, a je zpracovávaný tak, aby byly zachovány veškeré přírodní vlastnosti, včetně vlákniny a nezaměnitelného svěžího aroma. Toto tvrzení se shoduje s posudkem našeho dietologického teamu a s garancí výrobce a dovozce. Výrobek lze tak považovat za skutečný koncentrát živin bez přísad, barviv a konzervantů. Je takový, jak ho příroda připravila.