MINERÁL, KTERÝ „KRVÁCÍ“

hematit e1635145637497

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Důlní magnát, posila ze základního tábora, tišitel bolesti a strachu… mocný a magický hematit.

» projektivní
» ve znamení Štíra a Skopce
» pod vlivem Saturnu
» náležející ke kořenové čakře (1.)

NA KREV

Hematit je chemicky nekomplikovaný oxid železitý, Fe2 O3 . Česky se mu říká krevel a je to důležitá železná ruda, protože v čistém stavu obsahuje až 70 % železa. U nás je významné naleziště na vrcholcích Krušných hor v Horní Blatné. Krvavě rudá ruda krevel je v čistém stavu černý, kovově lesklý hematit. Je velmi oblíbený a používá se pro svou celosvětovou dostupnost (Čína, Austrálie, Brazílie, Rusko, Švédsko) k výrobě korálků, šperků a zvláště pak pro snadnou zpracovatelnost k rytí glyptik. Musí to být ale práce pro silné povahy. Hematit totiž při opracovávání brusným kotoučem jakoby krvácí… proto taky krevel.

VSTAŇ A CHOĎ

Z hlediska energetického působení je hematit naprosto bezkonkurenční uzemňovač. Je opravdu těžký, táhne k zemi. Má klidnou, nicméně hutnou a důraznou vibraci. Stahuje pozornost k podstatným věcem. Dodává sílu do kořenů našeho života a dokonce v kritických chvílích v nemoci nebo vyčerpání pomáhá aktivovat skryté rezervy. I když cítíme hlubokou beznaděj a nejistotu, při pocitech bezmoci a marnosti pomáhá znovu se vzchopit k životu. Posiluje organismus a udržuje ho v pravidelném chodu. Je skvělou oporou, pokud potřebujeme nabrat nové síly, oklepat se, dobít baterky a postavit se zpět na nohy. Aktivuje odvahu a vůli k činům, zmírňuje psychické výkyvy. Přináší pocit bezpečí a jistoty. Pokud chcete ucítit stabilizující účinek hematitu, přitiskněte si valounek pod nos. Jemným stiskem se dostanete do chladné reality. Tisknutí valounků hematitu v dlaních koncentruje, uzemňuje, vyrovnává, zklidňuje a mírní. Stahuje pozornost na potřeby fyzického těla, na problémy každodenního života a jejich řešení.

PRO ZDRAVÍ A PROTI STRACHU

Hematit podporuje srdce a aktivuje krevní oběh, podporuje tvorbu červených krvinek a je ideálním kamenem pro ty, kteří mají studené ruce a nohy (Raynaudova choroba). Posiluje plíce, játra a slezinu. Hematitová voda popíjená na lačný žaludek dokonce regeneruje nedostatečnou funkci ledvin, podporuje tedy bazální energii našeho organismu. Odstraňuje bolest a strach, pomáhá při nespavosti. Odpradávna byl hematit používán jako talisman pro ochranu a posílení. Možná nám bude dobrým rádcem, až se budeme muset soustředit na otázky přežití na planetě Zemi. Přiková naše nohy pevně k zemi a ukáže nám, co je podstatné. A na to si připijme hematitovou vodou… tak na zdraví a proti strachu!

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

zdroj: www.energy.cz