LYMFATICKÉ UZLINY

lymfaticke uzliny e1629869055509

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Každý ví, že máme uzliny, ale víte, jak důležitou funkci v našem těle hrají a na co je vůbec máme? Uzliny známe jen v souvislosti s otékáním při příušnicích, zánětech či angíně. Jenže uzliny nejsou jen filtry na likvidaci bakterií, virů a mikrobů, ale též na veškeré škodliviny všeho druhu. Jsou to naše nejdůležitější a největší přírodní filtry v těle. Bez nich bychom nepřežili – jsou životně důležitou ,,továrnou na naši vnitřní skládku odpadu“, a že má v dnešní plastové a chemické době co čistit. Víte o tom, že například i oblečení je napouštěno toxickými a chemickými látkami? Není tedy náhodou fakt, že se rapidně zvyšuje procento lidí s atopickými a různými ekzémy a vyrážkami už narození. Stejný boom se týká alergií. A o tom, co vše je v dnešní době napuštěno jedy a chemikáliemi bychom mohli dlouho pokračovat. Od oblečení, kosmetiky, drogérie, po vložky a tampóny. Proto uzliny mohou otéci nejen při nějaké nemoci nebo zánětu, ale právě i při nadbytku škodlivin a chemie v těle. Což se také čím dál více děje. Hodně lidem najednou „zničehonic“ otékají uzliny. Pacienti ke mě chodí s „divně“ oteklými a bolestivými uzlinami na krku, nebo bolestivými uzlinami v podpaží, někdy zase v tříselné oblasti.

Proč? Důvod může být právě v nadbytku škodlivin (léků, chemie, zahleňující stravy atd.). Některé ženy v době čistění mi hlásí, že jim „divné žluté tekutiny“ tečou i z očí…Tělo se brání a čistí všemi možnými otvory. Uzliny mají samočistící funkci ,,filtrů“, které z cca 80 % škodlivin vyčistí. Zbytek, nějakých cca 20 % zbytků dočistí slezina, játra a ledviny, a vyloučí se potem, kůží a močí. Proto když někdy uzlinám nevědomky škodíme cvičením, nemohou filtrovat škodliviny, protože jsou zatuhlé. Pokud máte v těle ucpanou lymfu a vodu, musíte nejdřív řešit příčinu – tedy vyčistit lymfu přes otevření lymfatických uzlin. Pokud máte zatuhlou lymfu či uzliny pak se cvičením toxiny neodplaví, naopak škodliviny, zahleněná lymfa a voda drastickým cvičením (zatěžujícím svaly – posilovna, posilovací cviky, rotopedy, JÍZDA NA KOLE, lyže, zumba, aerobik, trampolíny) a sportem zatvrdne spolu se zpevněným svalem. Výsledkem je nejen zatvrdlá celulitida, ale i právě často zatuhlá lymfa, která je chybně zaměňována s tukem. U většiny žen se nejedná o tukové polštáře ale právě zatuhlou a zanesenou lymfu, která s dalším cvičením ještě více tvrdne do svalu. Proto komu nepomáhá na hubnutí cvičení, pravděpodobně má ucpanou a zadrženou lymfu ve tkáních. Sám za sebe mluví fakt, že v posilovnách či na různých cvičeních, zumbách a posilovacích hodinách, potkáváte některé ženy několikrát týdně a přitom na nich nejsou vidět žádné výsledky.

SPORTOVCI V BRZKÉM DŮCHODU – TO NENÍ NÁHODA

Není „divné“, že když tolik cvičí, měla by na nich tato dřina být vidět? Že by měly vidět vyrýsované vycvičené svaly po těle? A to je vidět u málokoho. Protože svaly mají ženy zavodněné a nemohou tedy být vidět. Cvičením lymfa houstne a je pak ještě nebezpečnější ji doslova „odloupat“ z těla. Je to mnohem náročnější a delší léčba, kdy musíme lymfu nejdříve znovu ,,zkapalnit“, dostat ze zahleněného zatuhlého lymfatického systému, a teprve v tomto stavu může odtékat. Pokud po intenzivním cvičením ani po měsíci a půl nevidíte žádný výsledek, začněte hledat problém v lymfě. Ne náhodou se říká, „všeho s mírou..“ a o cvičení to v případě lymfy platí dvojnásob. Jedna třetina mých pacientů proto jsou, ne náhodou, bývalí sportovci nebo cvičitelky. Mají zhuntované tělo i lymfatický systém. Je znám fakt, že sportovci chodí do důchodu ve velmi brzkém věku právě proto, že mají přetížené tělo nadměrnými tréninky a sportem. Mají přetížené klouby (drtivá většina z nich končí na operačních sálech s přetrhanými vazy, svaly, koleny atd.). Stále si myslíte, že nadmíra sportu zdravá? To samé platí o lymfě. Tělo nás zastaví, kdy má dost a už nechce. Zkusme ho více poslouchat. Cvičení a sport ano, ale v rozumné míře a pro každého jiný druh.

JAK LYMFU SPRÁVNĚ ROZPROUDIT?

Lymfu rozproudíme a nutíme k pohybu už tím, že uvolníme, vyprázdníme, „odšpuntujeme“, a tím i zároveň ,,nastartujeme uzlinky“. Je to jako kdybychom zmáčkli tlačítko „start a zrychli“. Lymfa se tím sama v těle začne přirozeně rozpohybovávat a odtékat ze zateklých míst na těle (otoky). To samozřejmě ale nemůžeme dělat samy podle obrázku, ani videa!!! Vždy je potřeba, aby toto prováděl odborník nebo je potřeba nechat se odborně proškolit. Nemůžete se nikdy kvalitně naučit uvolnit uzliny samy bez zaučení – naopak si tím můžete ublížit! Nikdy nemůžete odhadnout a vědět intenzitu, sílu a správné směry masírování. Je to stejné jako se učit podle videa masírovat záda či jakoukoliv jinou masáž.

PRINCEZNA XENA – MUŽSKÁ BOJOVNICE

Lymfa je o jemnosti, čím tvrdší, silnější a náročnější sport, tím hůře pro naši lymfu. Hýčkejte svou lymfu v jemnosti a v lásce, netrapte ji tvrdými sporty. Například plavání je přírodní lymfodrenáž a je zadarmo. Nebuďte za každou cenu silačkou. VODA = EMOCE = LYMFA = PLÁČ VAŠÍ DUŠE.

DUCHOVNÍ VZKAZ

Dnešní rapidní nárůst otoků, zavodnění a všech problémů s lymfou, vnímám jako vzkaz shůry pro dnešní ženy: „Zvolněte tempo, zpomalte, nepracujte na 300 %, já – vaše duše a tělo už tohle tempo nechceme a nebudeme ho vám dál tolerovat! Myslete více na sebe než na ostatní, nerozdávejte se na všechny strany všem a všemu, tam kde jsou jen povinnosti. Naučte se odpočívat, radovat se a „vypusťte páru – vodu – lymfu“, kterou v sobě dusíte. Vraťte se k ženské, jemné a pasivní energii a nebuďte uštvanou zvěří v mužské roli.“ Toto je upřímná uplakaná prosba vaše unavené duše a těla, která vás těmito potížemi prosí, ať se už nad sebou zamyslíte, jak se k nim a tak i sobě samým chováte. Chtěli byste být svojí vlastní tělesnou schránkou? Málokdo ano, protože všichni víme, jak necitlivě se k našemu tělu chováme. Všichni sobecky zkoušíme co naše tělo ale i duše vydrží. Častokrát se stane, že už nemůžeme, taháme „z paty“ poslední zbytky sil na to a ono, a ve starém vzorci našich zablokovaných ženských linií a matek, tělu říkáme: „to prostě ještě dám, to musím ještě vydržet…“. A máme tam pocit důležitosti a trochu ega, že to dáme. Obelháváme tím jen tělo i duši a myslíme si, jak jsme nad sebou zvítězili. Ale tělo není hloupé, vše zaznamenává a nic nám neodpustí. Chvíli nás možná nechá v tomto pocitu, někdy nám v těžkých situacích, kdy opravdu něco musíme, pomůže, ale pak si, často zpětně, vybere svou daň. V praxi to znamená, že se lidé složí nebo zkolabují „až když je najednou klid“. Nebo se objeví zdravotní problémy ve chvíli kdy se cítí dobře, nemají stres či nic neřeší…“ Náhoda? Nikoliv. To jen vaše tělo s vámi udělalo kompromis. Dalo vám sílu, když jste ji enormně potřebovali, když jste museli pracovat a zabrat na 200 %. Ale pracovalo nad míru, na 2 směny, tudíž v nerovnováze života a energií. Pomohlo vám v nouzi. Ale většinou to znamená, že až bude po všem, tuto pomoc si vybere tím, že když je ve vašem životě relativní klid, najednou onemocníte – aby tělo, v té nemoci, nabralo zpět ztracenou energii. Tělo a duše nejsou hloupé, jen my, plní ega, zkoušíme, co vše vydrží a stále posunujeme jeho hranice. Není proto náhodou, že si u drtivé většiny populace teď tělo a duše vybírají všemi možnými nemocemi svoji daň. Sami si sáhněte do svědomí, jak jste se k vašemu tělu celý život chovali a jak jste o něj pečovali…

S láskou k ženství a zdravé lymfě a též s úctou a pevnou vůlí nám všem.

Vaše lymfoterapeutka Jitka B.

úryvek z knih: Otoky a záhadná lymfa a Otoky, lymfa a nejčastější ženské problémy

www.zahadnalymfa.cz

www.facebook.com/zahadnalymfa