Letos se do toho pustím, letos opravdu zhubnu!

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

…tedy, ještě dnes si dám větrník a od zítřka už… Pusťte se do toho, teď je nejlepší čas! Nikdy neexistovala, neexistuje a nebude existovat žádná „kouzelná pilulka“, která zabezpečí snížení váhy, aniž byste dodržovali zdravou stravu v přiměřeném množství a pohyb. Pokud na takovéto mnohdy velmi lákavě znějící reklamy v různých časopisech skočíte, zjistíte po čase, že jste „zhubli“ jen ve své vlastní peněžence.

Pokud chceme zhubnout, musíme chtít. Opravdu chtít něco pro to udělat. Pokud chceme hubnout, musíme se nejdříve zamyslet nad vlastními stravovacími návyky a životním stylem. Pokud se člověk, který chce hubnout, živí uzeninami, sladkostmi a fast foody, má sedavé zaměstnání a jeho fyzická aktivita je na bodu mrazu, nezhubne, pokud od základu nezmění svůj přístup k životu. Svůj přístup k sobě samému.

Desetiboj hubnutí:

  1. V průběhu celého dne dbejte na dostatek vody (neslazené a bez bublinek).
  2. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny, denně!
  3. Nemlsejte během dne.
  4. Jako první chod zkuste zařadit zeleninový salát či kousek zeleniny, zasytí Vás.
  5. Omezte tučná a smažená jídla.
  6. Buďte zvídaví a chtějte vědět „co jíte“ = pozor na skryté cukry a tuky.
  7. Snižte své obvyklé porce jídla, někomu stačí vyměnit talíř za menší.
  8. Pozor na chemické náhražky, barviva a konzervanty, pro tělo cizí látky, které jej blokují ve své „zdravé“ činnosti.
  9. Hýbejte se. Využijte všechny příležitosti, které se Vám během dne naskytnou.
  10. Věřte si, motivujte se, najděte si parťáka, se kterým se budete vzájemně podporovat.

U desetibojaře je vysněné zlato otázkou několika let tvrdých tréninků. Nechtějte být proto jako proutek během několika dnů či týdnů. Život je krátký a krásný na to, abychom se trápili dietami a nemysleli na nic jiného než „co mohu a nemohu polknout“. Užívejte života, usmívejte se, myslete pozitivně, choďte mezi lidi a hlavně, myslete sami na sebe.

Přírodní produkty, které podporují odbourání tuku, eliminují výskyt celulitidy, snižují únavu, zasytí či urychlují spalování tuku: