Léčba duchovním světlem Slunce

slunce 2 4 e1620887367581

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Slunce zosobňuje Kristovu energii, a právě princip Krista v našem vědomí je to, co léčí. Podle dr. J. M. Levryho je Slunce jak klíčem, tak dveřmi k dobru. Myslet na Slunce, vystavovat se Slunci, v duchu se obklopovat jeho Světlem. Určité kombinace slov v nás mohou aktivovat přímo spirituální světlo duše a otevřít nás jeho léčivé síle.

Odjakživa miluji Slunce. Slunce nás energetizuje. Vyživuje. Když se probudíme a venku není zataženo, ale můžeme se ihned těšit slunečními paprsky, je to pro duši radost a požehnání. Kdysi mi jeden mystik vysvětlil, jak nás vlastně Slunce energeticky dotuje: „Snažím se udržovat konstantně v dobré náladě. Jde „vnitřně zářit“ a být pro okolí Světlem, i když je zamračeno a prší. Jen mě to stojí mnohem více energie.“Jak je vidět, mnozí vědoucí praktikují energetickou práci s vnitřním Sluncem. A právě o tom je dnešní článek.

Kromě fyzického Slunce mě odjakživa přitahovaly a jako nabíječka nabíjely texty či pasáže textů, kde se o zářivém zlatém či slunečním světle psalo. Už jenom když tyto pasáže čtete, tak cítíte, jak vás to pozvedá, něco ve vás aktivuje, napojuje na širší moudrost… Proto mě velmi potěšilo, že se mi nedávno do ruky dostala kniha se „sluneční“ obálkou a názvem Léčivý oheň nebes od dnes už jednou citovaného doktora Levryho. Je o ovládnutí neviditelného slunečního fluida pro léčení a duchovní růst.

Aktivujte své vnitřní Slunce

„Aktivováním vnitřního Slunce jste zrozeni v duchu,“ píše Levry (2020: 8). Podle něj, když se naše mysl zaměří na Slunce, světlo Boha je s námi a může být dosaženo všeho.

Krásně o tom dr. Levry mluví ještě na jiném místě své knihy: „Meditování nad Sluncem je nejčistší formou božského naladění, které vám dovoluje dosáhnout směrem k nebi a dotknout se ruky Boha.“ (s. 6). Jde o to, že díky meditování nad Sluncem se totiž naše srdce otevírá božské vřelosti, díky čemuž k nám může proudit radost a léčení.

„Slunce je žijícím symbolem lásky, moudrosti a pravdy. Žádná lidská bytost, ať je to svatý, nebo guru, nemůže být tak stálá jako je Slunce. To je proto, že všechny ostatní zdroje jsou proměnlivé. Slunce je ale všemocné a věčné. Je to duch, esence a základ života“ (2020: 7).

Meditace na Slunce: propojení s naším duchem

Meditace s vnitřním Sluncem harmonizuje naše magnetické pole. Slovy dr. Levryho: „Kamkoliv půjdete, bude s vámi láska, světlo, krása, hojnost, radost a naplnění“ (2020: 9). Zkrášlí se aura – její světlo se stane tak bohatým, intenzivním a čistým, že podle zákona rezonance začnou do našeho života vstupovat velmi příznivé proudy přírody i vyšších bytostí. Tím se dostanou do harmonie také všechny proudy, které procházejí fyzickým tělem.

Doktor Levry zdůrazňuje, že jediný způsob, jak být zrozen ze Slunce, je nad ním každý den meditovat. „Sluneční energie je velmi povzbuzující a omlazující“ (2020: 11). Díky meditaci na Slunce se vytváří čistota a může se aktivovat plný potenciál člověka. Proto si najděte čas, dívejte se často do Slunce, a pak si zavřete oči a naplňte v duchu tímto překrásným světlem své srdce a celé tělo.

Egregory světla a léčivé mantry

Světlo a sluneční energie se dají aktivovat i slovem a speciálně sestavenými kombinacemi hlásek – tzv. mantrami. Podle Kateřiny Kolihové, která učení dr. Levryho a jeho naam jógu v České republice učí a předává, nejvíce léčivou světelnou mantrou pro nejrůznější potíže je mantra RA-MA-DA-SA.

Osobně jsem si oblíbil i modlitbu LUMEN DE LUMINE (obojí najdete na YouTube). Doktor Levry říká, že Lumen de Lumine nás propojuje s nejvyšším a nejsilnějším egregorem světla. Tato mantra též údajně poskytuje ochranu proti zášti ostatních a vytváří spirituální spojení se světelnými bytostmi, které přebývají ve Slunci.

Literatura:

Levry, J. M. (2020): Léčivý oheň nebes. Praha: Institut vědomí.

Webová stránka Institutu vědomí: www.institutvedomi.cz

Jiří Hamerský