LARIMAR – JEDINÝ NA SVĚTĚ

larimar e1634727078195

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jeho Veličenstvo z modravých dálek, pán delfínů a podporovatel čistoty duší… mocný a magický larimar:

» receptivní
» náležející k čakře hrdla (5.), srdce (4.), solaru (3.) a třetího oka (6.)

Nebesky modrá odrůda křemičitanu pektolitu je mineralogickým unikátem, který se nachází pouze na jediném místě na planetě Zemi, uprostřed Karibského moře na ostrově Hispaniola v Dominikánské republice. Jmenuje se podle Larissy Mendezové, dcery majitele onoho šťastlivce, na jehož půdě se larimar začal těžit. Bílé, narůžovělé či našedlé pektolity vznikající v důsledku sopečné činnosti se vyskytují poměrně běžně všude na světě (u nás například v okolí Libštátu), ale pektolit modré barvy je opravdu jeden z nejvzácnějších polodrahokamů na světě. Jistě je také velmi drahý a jeho cena klesat rozhodně nebude, protože naleziště už je téměř vytěžené. Já nicméně jeho cenu řešit nemusela. Dostala jsem larimar od spřízněné duše, tak už to s velkými dary bývá…

PERLA KARIBIKU

Naleziště larimaru bylo objeveno náhodou kolem roku 1975, takže nejsou žádné historicky podložené zkušenosti s jeho tradičním použitím. Ale i tak je larimar opředen velkým množstvím novodobých legend. Říká se o něm, že je to kámen Atlantidy a jeho objevení prý předpověděl prorok Edgar Cayce již před 60 lety. Také se o larimaru říká, že je kamenem štěstí přitahujícím hojnost. Věřte nebo ne, právě když jsem si pověsila svůj larimar na krk a začala psát tento článek, přišla mi zpráva, že mi letí na účet nečekané peníze. A náhody přece neexistují…

VYPRÁZDNĚNÍM K NAPLNĚNÍ

Larimar je opravdu mistrovský kámen, jenž dokáže uvést naši duši do takového stavu klidu a míru, který nabízí jen čisto čistá prázdnota. Jen pokud opustíme, můžeme získat, jen pokud se úplně vzdáme a odevzdáme, můžeme zvítězit, jen pokud zemřeme, můžeme žít. Jak přeplnění jsme! Kolik toho zbytečně vláčíme stále s sebou a přitom se toho můžeme vzdát a být mnohem naplněnější, svobodnější, lehčí. Kolik toho jen doopravdy nepotřebujeme? „Odevzdej se svému životu,“ říká larimar a promlouvá klidně jako pohlazení delfíní ploutví.

VOLNÝ PRŮBĚH

Pokud se ptáte, jak se odevzdat, odpověď je nasnadě a světle modří už vědí, že je potřeba nechat věcem volný průběh. Prostě netlačit, nemanipulovat sebe ani druhé. Sebemrskačství, sebeklamu, lpění a pocitů oběti, toho všeho je potřeba se nadobro vzdát! Čekáte, že vám larimar pomůže, že ano? Ukáže vám to všechno jako na světle modrém ubruse na čistě prostřeném stole. Hlubina vaší duše je hlubší, než si myslíte. Špiníme její povrch ze strachu pohlédnout. Bojíme se vidět až na dno a rozvinout svůj plný potenciál. Pohlédnout až na dno znamená ovšem prohlédnout, že prázdnota je osvobozující. Tváří v tvář velkým úkolům a velkým skokům nás larimar povzbuzuje, jakoby se na nás v zrcadle usmíval náš vlastní obličej. Pokud prostě nemáte larimar, mrkněte na sebe do zrcadla. „Jo, to dáš!“ řekněte si a věřte, že larimary celého světa na vás mrknou taky.

SAMOLÉČENÍ

Larimar má podle všeho samoléčivé schopnosti, a to nejen na úrovni těla, ale i duše. Vylaďuje s nekonečnem, absolutnem, Universem. Nejen že jsme součástí Vesmíru, my jsme Vesmír. Možná stále jen plaveme na hladině, ale nebojme se, ponořme se… jako delfín.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

zdroj: www.energy.cz