Kvasinka a příčiny

cm krokus

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kvasinka je nezmar, a to se vším všudy. Věřím, že neexistuje lék, který definitivně odstraní kvasinku!!! Antimykotikum poslouží jen dočasně. Vyřeší akutní stav, ale současně podpoří vznik stavu chronického. Jestliže si hostitel(ka) vytvoří ve svém těle takové podmínky, které kvasince vyhovují, pak ona si do něj zapustí své hluboké kořeny a nerada svou pozici opouští, je v tomto počínání nesmírně rafinovaná a vynalézavá.

Dokáže se přizpůsobit, vyčkává, umí se „uskrovnit“ a počkat na svou příležitost. Záleží jedině na hostiteli, zda dovede změnit své prostředí těla natolik, aby se tam kvasince nelíbilo!!! Kvasinka se udrží tam, kde si s ní imunitní systém neví rady. Kvasinka není příčina, přítomnost kvasinky je následek. Z toho důvodu není lék na kvasinku, ale tělo samo si s ní musí umět poradit. Je to školení. Celý proces, který pro to má hostitel udělat, je školení, a výsledkem má být schopnost imunity vypořádat se s kvasinkou. O výsledku rozhoduje hostitel. O délce školení rozhoduje také. Do jaké míry se mu to podaří – rozhoduje opět hostitel. Neexistuje časový limit.

V naší internetové poradně pracujeme se stovkami lidí, kteří trpí kvasinkovou infekcí. Když s nimi rozebíráme jejich historii vzniku těchto obtíží, často se opakují tyto jevy (mnohem vyšším procentem jde o ženy):

  1. V mládí trpěly na angíny, dostávaly antibiotika a od určité doby se vždy po ukončení antibiotické léčby projevil výtok a byla nalezena kvasinka. Tento jev je klasický, antibiotika vytvoří dysbiózu a následek se okamžitě dostaví.
  2. Obtíže jsou vázány na hormonální cyklus a pak zvláště na užívání hormonální antikoncepce.
  3. Kvasinky se objeví v souvislosti se sexuální aktivitou, promiskuitou – ke kvasinkám se přidají chlamydie, HP virus apod. Příčinný řetězec má pak souvislost s partnerem, protože si infekci navzájem předávají. U muže se přítomnost kvasinky zřetelně neprojevuje. Žena se přeléčí, ale muž infekci opět přinese. A tak dále.
  4. Kvasinky se objevují u milovníků sladkostí.
  5. Tam, kde je přítomná chronická nemoc léčena kortikoidy, imunosupresi-vy, tam je kvasinka pravidelně přítomna.
  6. Kvasinkové problémy provázejí stresové situace různého typu.
  7. Stavy vyčerpání, fyzické nebo duševní únavy navodí situaci, na kterou kvasinka čeká.

V dopisech žen, které trpí kvasinkou, se objevují věty typu:

  • Držím proti-kvasinkovou dietu, již vůbec nejím sladkosti, půl roku jsem neměla pohlavní styk, přesto mám výtoky a gynekolog mi musí předepisovat tabletky k zavádění …
  • Ve svých 18 – 20 letech jsem měla často výtoky, brala jsem různé tabletky, které záněty vyléčily. Dva roky jsem měla klid od výtoků, ale výrazně se mi zhoršila pleť, začaly mi padat vlasy, třepit se nehty. Od 24 let mám opět výtoky…

To jsou ukázky toho, že boj s kvasinkou musí být dlouhodobý, ne-li trvalý. Zdánlivé vyléčení je jen dočasné, onemocnění na sebe bere jinou podobu a potom udeří znovu. Největší trápení přináší kvasinka tam, kde žena chce miminko, a přitom ví, že s kvasinkou není vhodné těhotenství začínat. Trpělivost se vyplatí. Radost z narozeného dítěte nebude rušena protivnou kvasinkou a rodina si ušetří mnohé starosti. V Symbinatur medicíně je pozornost věnována do imunomodulace, vytváření symbiózy ve střevu, tvarování probiotik, diety, udržování správného pH v těle, neužívání syntetik, antibiotik, hormonální antikoncepce… Ke změnám musí aktivně přistoupit celá rodina. Úspěch je založen na pochopení vážnosti situace a snaze a dlouhodobé vůli s kvasinkou bojovat.