Krása a zdraví v několika kapkách

cm zena venec

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nejen tvář a dekolt, ale celé naše tělo si zaslouží jen to nejlepší. Lidská pokožka, aby zůstala dlouho mladá a vitální, rozhodně vyžaduje šetrnou a účinnou péči plnou bioaktivních látek a vitamínů. Přijměte tedy pozvání do světa darů přírody, do světa vůní a malých zázraků a pojďte nahlédnout do světa rostlinných olejů lisovaných za studena a vzácných esenciálních olejů.

Lisování za studena je nejstarší a nejšetrnější způsob získávání oleje z rostlin. V takto vyrobeném oleji zůstává maximum cenných látek a navíc v přirozeném stavu, jak je dokáže lidské tělo nejlépe zužitkovat. V kosmetickém průmyslu se přírodní oleje lisované za studena bohužel používají minimálně, ačkoliv jsou jednoznačně nejkvalitnější. Základem či podstatnou částí drtivé většiny olejů nebo krémů na trhu jsou oleje minerální – paraffinum liquidum (získávané z ropy, s nulovým obsahem cenných látek a používané běžně i při výrobě dětské kosmetiky) a oleje rafinované (procházejí řadou procedur při vysokých teplotách, čímž většinu cenných látek a vitamínů ztrácejí).

Oleje lisované za studena a výrobky z nich vyrobené proto tvoří naprosto odlišnou třídu.

Výrobci špičkové kosmetiky stále hledají nové a nové látky, které by pomohly udržet pleť mladou a krásnou. Posledním trendem v kosmetice je pomáhat kůži, aby se o sebe postarala sama – jinými slovy podpořit přirozené biologické procesy, které v ní probíhají, pomocí kosmetických produktů. Výzkumy ukazují, že k povzbuzení těchto procesů jsou nejlepší opět přirozené látky a že příroda svými účinky stále překonává produkty moderní chemie.

Mezi takové přírodní zázraky patří regenerační obličejové oleje, které se v podobném složení používaly už před několika tisíci lety. Jejich základem jsou prvotřídní rostlinné oleje výhradně lisované za studena, jojobový a brutnákový. Působení regeneračních obličejových olejů je skutečně multifunkční – probudí unavenou pleť k životu, dodají energii, hydratují, zpomalují stárnutí, prozařují, chrání ji před škodlivými vlivy prostředí. Nahrazují krémy, stačí několik kapek oleje jemně vetřít nebo vklepat do vyčištěné suché nebo vlhké pokožky obličeje, krku a dekoltu. Výborně se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Balení s kapátkem umožňuje úsporné a hygienické dávkování.

Ani na pokožku celého těla nezapomínejte. I ona je dnes a denně namáhána a vystavována vnějším vlivům, i jí tedy dopřávejte výživu a regeneraci zvenčí. Zapojte přírodu a vyzkoušejte tělové a masážní oleje, vyrobené z pečlivě vybraných rostlinných olejů výhradně lisovaných a esenciálních olejů. Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě a dovedou tyto cenné látky v maximální míře předat našemu tělu, jsou „extraktem zdraví“. Výborně se vstřebávají, nezanechávají pocit mastnoty. Pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky, působí komplexně a nejúčinněji. Masáž nebo jemné vtírání do kůže pomáhá při bolestech a svalovém napětí, při posílení imunity, prevenci proti infekcím a zánětům a přispívá k celkové regeneraci pokožky, svalů a kloubů.

A nezapomeňte – péčí o své tělo pečujete zároveň o svou duši!

Celková nabídka přípravků firmy Saloos.