Krabičková dieta

cm krabickova dieta

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mnoho dotazů v poradně celostní medicíny se týká racionálního stravování, chyb, které konzumenti dělají, a toho, jaký vliv na jejich zdraví má tento způsob života.

Právě rychlý a konzumní způsob života obecně vede mnoho lidí ve světě i u nás k přibývání na váze. Jsou nuceni si během zaměstnání v blízkém okolí „z něčeho vybrat“ a většinou zvolí to, co jim sice chutná, ale přináší do těla mnoho živočišných tuků, tedy nasycených mastných kyselin, které pak soustavně zanášejí síť krevního „potrubí“ našich cév.

Krabičková dieta se postará

Pokud je ale produkce jídelny nastavena tak, aby regulovala příjem užitečných a nadbytečných potravních součástí, může být úroveň našeho stravování a po nějakém čase i zdraví a kondice v nesrovnatelně lepším stavu.

A o to se stará provoz tzv. krabičkové diety.

Mnoho lidí by rádo shodilo nadbytečná kila nebo se jen zdravě a přitom chutně stravovalo po celý den. Pokud lidé zrovna nemají dostatek času a chuti vymýšlet recepty, počítat kalorie, cukry a tuky, nakupovat a vařit, nachází se pro ně únosné řešení: Každý den jim služba přiveze domů nebo do práce jídla dle zvoleného programu, jichž bývá několik.

Hlavní výhody krabičkové diety

  • Strava má přiměřenou energetickou hodnotu, vhodně rozloženou během dne.
  • Začnete si vytvářet správné stravovací návyky.
  • Vyberete si podle své chuti z nabízených programů a variant.
  • Předejdete nadváze i různým onemocněním.
  • Zlepšíte svůj fyzický i psychický stav.
  • Uspoříte na vynaloženém čase.
  • Některé firmy mají i svého vlastního výživového specialistu, starajícího se o skladbu jídelníčků; obměňují je a téměř je neopakují.
  • Příprava a hygiena bývá kvalitní (bývá investováno do technologie, chlazení a čistoty provozu, do zavedeného systému kontrolních bodů HACCP).
  • Komunikace s jednateli bývá vstřícná a věcná, s možností reagovat pružně.
  • Někde se setkáte i s bonusem – 6. krabičkou, kterou tvoří samostatná přílohová miska se zeleninou a ovocem.

Stačí si vybrat program a variantu a stanovit datum prvního odběru. Dokonce je možné si krabičkovou dietu na týden vyzkoušet, abyste se přesvědčili, zda vám bude vyhovovat skladba, chuť i barevnost jídla.

Pro viditelné výsledky zhubnutí bývá doporučován minimálně měsíční cyklus.

Objednat si do-vážkovou službu je potřeba tři dny dopředu. Protože se někteří konzumenti této krabičkové diety pohybují na pracovních cestách apod., ale i z hlediska provozu firem, bývají jídla rozvážena v odpoledních hodinách den předem. S rozvozem si jen domluvíte dobu závozu.

Pak už si jen pochutnáváte a hubnete zároveň.

Důležité zásady krabičkové diety

Pro dobré výsledky je samozřejmostí dodržovat následující obecně známé dietní zásady, tzn. pravidelnost konzumace v přibližně stejnou denní dobu, nepožívání jídel v době mezi jídly, tj. v tříhodinové pauze, kdy trávíme. Tehdy se staráme spíše o soustavný příjem tekutin, hlavně čisté vody.

Pokud jsme zvyklí na pití kávy, nesmíme zapomenout tuto kávu nahradit vodou, protože nás káva o vodu ochudila, vyhnala ji z našich buněk ven, a proto ji tělu budeme muset dodat zpět – a do pitného režimu daného dne si tuto „náhradní“ vodu nezapočítat.

Také nemáme poslední jídlo posouvat na pozdní večerní hodiny. Silně kalorické produkty včetně alkoholu odmítneme. Při únavě nebo chuti na sladké požijeme některé dostupné ovoce: Dodá nám mimo jiné rychlou energii a zaplaší mlsání pro nás nevýhodných produktů.

Nevýhodou tohoto stravovacího systému může být skutečnost, že je potřeba si některá jídla, ta hlavní, ohřívat, a tak je nejíme úplně čerstvé.

Komu nevadí ohřev v mikrovlnné troubě, má to velmi snadné. Kdo je v tomto ohledu náročnější, ohřeje si pevné složky jídla v souboru parních nádob s časovačem nebo postaru v maličkém množství vody na dně kastrůlku a nechá pod pokličkou na malém příkonu proudu chvilku prohřát.

Celostní medicína a krabičková dieta

Nicméně je velkým přínosem, že se v hektickém pracovním týdnu můžeme najíst racionálně, s ohledem na kalorie, přísun vitamínů, minerálů a stopových prvků a předejít nadváze a nemocem, které jsou s ní spojené.

Z hlediska diety lze tzv. krabičkovou metodu doporučit.

Celostní medicína na ni pohlíží jako na jednu z možností změny životního stylu, výběru a skladby potravin, nejlépe v rámci širší práce na sobě.

Domácí krabičková dieta

Tato metoda hubnutí není ovšem levnou záležitostí. Proto se nabízí i jednoduché řešení prostřednictvím publikací Domácí krabičková dieta a Domácí krabičková dieta 2. Autorka publikací jednoduchým způsobem vysvětluje základní principy úspěšnosti krabičkové diety, radí, jak vhodně připravovat pokrmy, jak ušetřit čas při jejich přípravě, a předkládá více než 500 výborných receptů.

Knihy Domácí krabičková dieta a Domácí krabičková dieta 2 naleznete v naší nabídce.