Kokosový olej zkrášlí (pocitový článek o vlasové kúře)

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Ptáte se, jak to myslím?
Pak vám odpovím, že kokosový olej je můj nejoblíbenější prostředek na vlasy. Voní zcela originálně, vlasy se zalesknou a zjasní, celá procedura promazání pramínků vlasů způsobí provonění celé místnosti, vaše psyché bude rázem naladěna „na příjemné struně“.

Vůbec mi přitom nevadí, že jsem si vlasy předtím ošetřila, umyla vhodným šampónem, nanesla masku a po jejím opláchnutí ještě vlasy od sebe uvolnila rozčesávacím přípravkem.

Když v ručníku vlasy trochu zaschnou, nastane ještě jedna fáze, natočení ofinky horkovzdušnou kulmou. Před ní si na ofinu nanesu přípravek vhodný před horkovzdušnou úpravou, aby se s ní vlasy „dobře smířily“.

A teď přichází na řadu ta poslední „etapa“ práce s vlasy a věřte, že je mi tou skutečně nejpříjemnější, nanášení kokosového oleje:

  • Po otevření sklenice s tuhým kokosovým olejem naškrabu nehtem malé množství perleťově bílého tuku a nanesu jej na dlaň. Tuk rychle taje na teplé pokožce a rozvine k mé radosti úplně svou originální a přirozenou vůni.
  • Nanáším a roztírám olej z prstů na větší prameny vlasů a pomáhám si i dlaněmi.
  • Postupně rozebírám hrubé prameny na drobnější a věnuji se jim od hlavy postupně až ke konečkům.
  • Konečkům vlasů daruji ještě poslední minutku času věnovanou celé pěstící vlasové kúře.

Nic se nestane, když dostanete chuť si kokosový olej přidat do nějakého svého pokrmu, byť jde o nasycené mastné kyseliny. Je to přirozený rostlinný tuk. A další použití na pleť si jistě brzy také najdete, třeba na rty, na nohy, a zvláště na chodidla po umytí, na tělo po osprchování…

O svoji milou zkušenost a spokojenost se ráda se čtenářkami podělila.

Kokosový olej naleznete v naší nabídce.