„Kočky dovedou hlásit nemoc dopředu,“ říká spisovatelka a astroložka Olga Krumlovská

kočka e1595311129770

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Před třemi lety jsem se zařadil k nadšeným chovatelům koček (na fotce můj kocour Jasmínek). Dlouho jsem pro Celostní medicínu hledal člověka významně znalého této problematiky a těší mě, že jsem ho našel v novinářce, astroložce a autorce mnoha knih o józe a léčitelství, paní Olze Krumlovské. Paní Krumlovská má s léčivou schopností koček velké zkušenosti a nedávno jí vyšla kniha Léčba kočkou. Celostní medicíně ráda odpověděla na několik otázek.

Paní Olgo, jaký je vlastně přínos koček pro naše zdraví? Jak nás mohou kočky léčit?

Působit na nás pozitivně dokáže každé zvíře, a to už jen tím, že nám přináší dobrou náladu – a veselá mysl, jak praví známé přísloví, je půl zdraví. V současné stresové době si myslím, že to je mnohem více. V Americe se kdysi dělal zajímavý pokus. Do neprůhledného prostoru na ulici se umístila koťata, poté na ulici skupina vědců odchytávala lidi, měřil se jim tlak atd., a pak se takový člověk vpustil mezi dovádějící koťátka. Bylo neuvěřitelné, jak moc se všechny hodnoty testovaného člověka poté změnily. Takto protistresově dokážou působit nejen koťata, ještě více prý dokážou člověka rozesmát a pozitivně naladit kůzlata. Vliv zvířat na naši psychiku je blahodárný, ony ale dokážou působit i svým živočišným teplem, zejména v zimě jsou pro člověka mocným zdrojem živočišné energie.

Je pravda, že má kočka tak dobře vyvinutý šestý smysl, že dokáže poznat dopředu, že je člověk nemocný?

Určitě. Ze své vlastní zkušenosti znám několik takových příběhů. Můj kamarád a spoluautor dvou knih Ing. Jiří Alexa, CSc. mi vyprávěl, jak mu kočky pomohly překonat infarkt. Ba co víc? Ony věděly dva dny dopředu, že tento problém přijde. Varovaly ho, on však jejich náznaky nepochopil, až když se problém dostavil. Celý tento zajímavý příběh popisuji ve své knize. Jiří se pak jako vědec snažil i vysvětlit, na jakém principu léčení kočky probíhá, proč na nás tak příznivě působí zejména předení koček.

Říká se, že v Rusku car věřil, že jejich ruská modrá kočka dokáže odehnat zlé sny a duchy, a tak mohla jako jediná spát v ložnici s jeho dětmi. Co na tom je pravdy?

Já tomu věřím. Kočky totiž mají neuvěřitelně bystré smysly, a to včetně toho šestého. Pokud si takovou kočičku získáte na svou stranu, bude vás chtít chránit nebo dokonce léčit (kočky vás musí milovat a samy musí chtít), pak máte toho nejúžasnějšího ochránce, kamaráda a také věštce. Všechny kultury věřily, že kočky jsou propojeny se světem duchů nebo dokonce s mimozemšťany, proto umí vycítit, že se ve vašem okolí nějaký astrál objeví. To ale umí i ostatní zvířata, ovšem většina z nich se lekne, pes zaleze s kňučením pod stůl, kůň se začne vzpínat, kočka se ale nebojí ani samotného pekla. Proto bývala pro tuto svou schopnost ve Středověku zatracována a spojována s Ďáblem. I ve starém Egyptě byla kočka, zejména ta černá, nejoblíbenějším mazlíkem nejvyššího boha podsvětí.

Dost často se zmiňuje předení koček. Jaká je jeho funkce a jak předení působí na člověka?

Výše zmíněný Jiří byl přesvědčený, že kočičí předení musí mít takovou frekvenci, která dokáže harmonizovat naši auru, tedy elektromagnetické pole, které naše tělo chrání. Proto se nám kočičím předením uleví. Kočky předou nejen, když jsou šťastné a spokojené, ale také, když rodí, pomáhají si tím překonat bolest. Podle některých teorií kočky předou i ve chvíli, kdy umírají. V Americe se kočky velmi často používají v psychiatrických klinikách, dokážou prý úžasně zklidňovat nemocné s různými psychickými problémy, největší úspěchy mají u autistů a také u sebevrahů.

Novinka, astroloka a autorka mnoha knih Olga Krumlovsk

Je pravda, že kočky harmonizují i prostor jako takový?

Určitě. I my, lidé, to dokážeme. Každý člověk ovlivňuje svou energií prostor, ve kterém se pohybuje. Do velké míry si za svůj prostor doma můžeme sami, mimo jiné také tím, jaký nábytek máme, jak si ho rozmístíme, jaké doplňky volíme atd. Kočky nám do našeho domova také přispívají svou energií. Rády vysedávají v místech, kde jsou negativní zóny. Já osobně se domnívám, že ji dokážou nějak neutralizovat nebo jim prostě nevadí. Je zajímavé, že také kopřivy, které patří mezi nejléčivější rostliny vůbec, také dorůstají obřích rozměrů a náramně se jim daří v negativních zónách. Možná jsou tak léčivé právě proto, že si dokážou s tou negativní energií poradit jako kočky.

Může na sebe kočka nemoc přenést?

Moje kočička mě jednou léčila tak urputně, až onemocněla taky. Přesně na stejný problém, jaký jsem měla já. Bylo jí tehdy třináct, tak už zřejmě přecenila své síly. Ale snažila se a hodně mi pomohla. Dnes mám kočičky dvě, tříleté. Zažila jsem před několika měsíci, jak mě uzdravovaly ze zánětu průdušek. Bylo to v zimě. Jedna se mi usadila na prsou, což běžně nedělají, lehají si vedle mě, a druhá se nahřívala na kamnech. Pak se vyměnily. Ta, co mě léčila, běžela na kamna, a druhá s prohřátým kožíškem, zaujala její místo na mé hrudi.

Dokáží v nás kočky probudit i duchovní schopnosti?

Jsou to duchovní bytosti a životem s nimi se musí stát aspoň trochu duchovním člověkem každý. Jinak by s nimi žít nemohl.

Jedné známé její kočička olizuje místo, kde je třetí oko. Co to znamená?

Možná se snaží, aby se probudily paničky jasnozřivé schopnosti. Pokud se o toto vaše známá snaží, tak ji chce nejspíš její kočka pomoct.

Jak si najít cestu do duše kočky?

Hm – to je hodně těžké. Určitě se to podaří tehdy, když kočce pomůžete nebo ji dokonce zachráníte. Bude vás považovat za přítele, bude vám vděčná a bude se snažit navázat telepatický kontakt. Jinak si kočky svá tajemství pečlivě střeží, stejně jako své výlety. Já osobně s nimi komunikuji občas jejich řečí. Se zvířaty je to stejné, jako s lidmi. Když přijedete do cizí země, vždycky je dobré naučit se nějaká ta slova v dané řeči. Místní to velmi ocení. A stejně tak ocení i vaše kočka, když na ni nebudete jen mluvit, ale občas na ni mňouknete, zavrníte, zamrkáte na ní, to berou kočky jako úsměv, nebo naopak zavrčíte či dokonce zasyčíte, když něco provede. Vždycky mi při výchově mladé kočky, když moc škrábala a kousala, nejrychleji zabralo, když jsem ji taky kousla.

Jakou nejvíce „léčivou“ zkušenost s kočkami máte vy sama?

Asi z doby, kdy jsem procházela velmi těžkým obdobím, zůstala jsem sama s dětmi a měla opravdu vážné existenční problémy. V noci, pravidelně ve dvě ráno, jsem seděla v křesle, přemýšlela o životě a nemohla spát. Kočička přišla, posadila se mi na klín a začala mi olizovat ruce a příst. Úplně jsem cítila, jak napětí v rukou povoluje, duše se přestává chvět hrůzou, co bude, a já nakonec jsem vždycky usnula s kočkou na klíně. Když jsem se po chvíli probudila, bylo mi už mnohem lépe na duši, mohla jsem si zase lehnout do postele a spát. Kočky jsou zkrátka mocné léčitelky bolavých duší!

To bylo moc krásné. Děkuji Vám ze srdce, paní Olgo, za rozhovor!

Kontakt na autorku: https://www.facebook.com/olga.krumlovska