Když vázne dech

happiness 1866081 960 720 e1568370658640

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Astma je nemoc, kterou trpí milióny lidí na celém světě. Co je příčinou? Projevuje se nepříjemnými stavy dušnosti, které přicházejí jak v klidu, tak při námaze. Je doprovázeno postupným zmenšováním kapacity plic, omezuje respirační výkonnost a tím způsobuje problémy s okysličováním celého organismu. Znamená rovněž zvýšenou zátěž pro srdce. I proto je lepší nepotlačovat jen příznaky, ale (vy)léčit příčinu a astmatu se zbavit. Že to nejde? Ale jde!

Na začátku je potřeba říci, že nejde o plicní nebo průduškové onemocnění v pravém smyslu slova. Astma je vlastně nervová choroba, tedy onemocnění nervového systému. Práce celého dýchacího systému je řízena nervem, který se česky jmenuje bloudivý. Bloudivý proto, že z mozku prochází přes mnoho struktur a orgánů, vine se kolem průdušek a nakonec se dostává až do žaludku. Je důležité rozlišovat, zda se jedná o astma bronchiální či alergické. Bronchiální astmatici trpí nejvíce v zimě, zatímco alergické astma se naplno projevuje v jarních měsících, v pylové sezóně. Nepříjemné je, že nemocný netuší, ve které chvíli se záchvat objeví.

Imunita začíná ve střevech

Protože imunitu těla výrazně ovlivňuje stav našich střev, je důležité dát na začátku do pořádku střevní mikrobiom. Někdy se totiž ze střeva mohou uvolňovat toxiny, které pak oslabují funkci dalších tkání nebo se skrze porušenou střevní stěnu do organismu dostávají různé alergeny. Funkce dýchacího ústrojí přímo souvisí se stavem střeva, což hlásala již před mnoha lety čínská medicína i ájurvéda. Ne nadarmo věnovaly tyto starověké léčebné systémy očistě střeva mimořádnou péči.

Hlavní roli u astmatu hrají různé druhy toxinů v těle. Jde především o těžké kovy, které mohou být hlavní příčinou astmatu; zde se jedná především o rtuť a stříbro. Zdrojem dalších toxinů v souvislosti s astmatem může být očkování. To je pro organismus velkou zátěží. Zapomínat při detoxikaci nesmíme ani na neuroinfekce, jako je například borelióza a jiné infekce. Tato onemocnění pak působí v nervovém systému různé poruchy.

Při odstraňování astmatických problémů je tedy třeba soustředit se na zmíněné tři okruhy a na střevní symbiózu.  Velmi vhodné jsou tedy preparáty na podporu správné funkce střev, dále pak ty určené na očistu konkrétních center v mozku a nervové soustavě.

Astma je nemoc multifaktorální

U astmatu se většinou jedná o kombinaci všech faktorů, tedy zátěží. Čím je nemoc závažnější, tím více je v těle toxinů, je třeba se zaměřit i na mikrobiální, plísňové zátěže a podobně. U astmatu musíme obvykle provést komplexní a širokou detoxikaci – podílí se na něm nejen zmíněné části nervového systému. Jak totiž říká velice moudrá stará čínská medicína, nervový systém je velmi často ovlivňován a ovládán z jater a celý dýchací systém je ovlivňován energií plic. I tomuto bodu je tedy nutno věnovat pozornost.

Přírodou ke zdraví

Ideální je k detoxikaci zvolit přírodní a celostní metodu, kde se k problému přistupuje v co nejširším pojetí. Znamená to, že tedy nejde o jednotlivé oddělené orgány, ale o celkovou harmonii organismu. A v této souvislosti je také třeba zmínit se o stresu. Ten působí nejen na disharmonii našeho organismu, ale také oslabuje imunitní systém, mění chemické procesy v organismu, působí na vylučování látek, které pak mají vliv na chod našeho imunitního a nervového systému. Proto bychom měli sáhnout i po preparátu k odstranění stresu, neboť uvolněný, relaxovaný a nestresovaný organismus v dobrém emocionálním rozpoložení dokáže totiž téměř všechny problémy krásně vyřešit sám i bez pomoci zvenčí. Ale protože takový stav se prakticky nikomu nepodaří nastolit, je nutno počítat s tím, že emoce, stresy a jiné psychické negace budou způsobovat kumulaci toxinů v našem těle. A tyto toxiny se pak budou předávat z generace na generaci. Právě proto se s těmito problémy můžeme setkat i u úplně malých dětí, které si sami ještě žádné psychické problémy nemohly způsobit. Toto předávání z předchozích generací plus i další psychické vlivy, které dítě od svých rodičů přejímá, hrají závažnou roli jak v těhotenství, tak v době hned po narození.

V neposlední řadě můžeme zmínit ještě jeden lék – a tím je upřímný smích, který skutečně léčí. Smích „od srdce“ masíruje bránici i všechny vnitřní orgány, uvolňuje veškeré blokace a podporuje samo detoxikační procesy v těle.