Kaše se žampiony, špenátem a ztraceným vejcem

kaše 5 e1573109186350

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kaše nemusí být jen sladká, báječná je i připravená naslano. Doplnit ji můžete zeleninou, ochutit bylinkami, dotunit lahůdkovým droždím nebo kvalitní sójovou omáčkou. No a pak se hodí nejen jako vydatná snídaně, ale jako pokrm servírovaný k obědu nebo k večeři. Ze všech možných kombinací u nás vede tato. Určitě vyzkoušejte!

Ingredience

 

Jak na to?

  1. Na pánvi rozpusťte ghí a lehce na něm osmahněte nadrobno pokrájenou cibulku a pokrájené žampiony, osolte a opepřete. Na závěr přidejte špenát a nechte zavadnout.
  2. V kastrolu si připravte kaši z vloček a dvojnásobného množství vody. Osolte, přiveďte k varu a chvilku povařte. Konzistence by měla být vláčná.
  3. Připravte si ztracené vejce. Do kastrolu dejte asi 10 cm vysokou vrstvu vody a přiveďte těsně pod bod varu. Vejce vyklepněte do děrované naběračky a zbavte tak nejtekutější části bílku. Z naběračky vejce opatrně vyklopte do vody a nechte uzavřít. Pošírujte asi 3 až 4 minuty podle velikosti vejce. Vylovte děravou naběračkou a osušte na papírovém ubrousku.
  4. Kaši promíchejte se špenátem, cibulkou a žampiony. Servírujte se ztraceným vejcem, dle chuti dosolte a opepřete.