„Kamenné slzy“ a naše zdraví

cm kameny

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mumio, nazývané také „kamennými slzami“ nebo „skalními slzami“, již tisíce let pomáhá trpícím při opětovném získání zdraví. Doporučoval je známý filozof Aristoteles a slavní středověcí arabští lékaři – Avicena a Beruni, protože výborně posiluje fyzicky a psychicky vyčerpaný organismus a regeneruje kostní hmotu. Mumio totiž kromě jiného obsahuje vitaminy, minerály a exogenní aminokyseliny, které jsou pro lidský organismus nezbytné, a proto jej oceňují i moderní lékaři.

Jak vznikl tak výjimečný přípravek
Na tuto otázku nebyla dosud nalezena uspokojivá odpověď. Mumio se vyskytuje pouze v nepřístupných horských jeskyních, skalních výklencích a štěrbinách na Kavkaze, Altaji a Pamíru. Zdá se, jakoby v podobě tmavých krápníků vytékalo ze skal. Proto si také naši předkové mysleli, že to jsou zkamenělé slzy horských obrů. Přestože ani oni, ani současní vědci nebyli schopni vyřešit tajemství vzniku této látky, nikdo nepochyboval o jejích hojivých účincích. Záznamy ve starověkých rukopisech a pramenech ukazují, že tento zázrak z hor účinně pomáhá při řadě chorob, a jsou také důkazem toho, že již před tisíci lety pomáhal lidem v Indii, Číně, Arábii, Řecku, Arménii, a dokonce v Egyptě. Mnoho moderních východních lékařů dnes Mumio zkoumá i prakticky používá. Mezi ně patří profesor Šakirov z Uzbekistánu a jeho spolupracovníci – Dr. A. Šafirov, Dr. V. Ismailova, Dr. A. Bišnievski, Dr. J. Nuralniev. Níže jsou uvedeny závěry jejich výzkumů i výsledky práce jiných autorů.

Unikátní složení
Mumio obsahuje díky přírodnímu výběru unikátně zkomponované organické složky i neorganické minerály: životně důležité exogenní aminokyseliny (organismus není schopen je sám vytvořit), protizánětlivý a posilující včelí jed, cenné vitaminy ze skupiny B (B1, B12), provitamin D (přetvářený v organismu na vlastní vitamin D), organické kyseliny regulující metabolismus a éterické oleje, které uklidňují horní cesty dýchací a blahodárně na ně působí. Mumio obsahuje rovněž celou řadu minerálů a stopových prvků, například vápník, fosfor, sodík, hořčík, draslík, železo, měď, kobalt, mangan, selen, zinek a molybden.

Jak působí složky Mumio

 1. Aminokyseliny – exogenní (např. valin, metionin, leucin, lyzin) jsou stavebními látkami vnitřních orgánů, jsou nezbytné při krvetvorných procesech a některé z nich se podílejí na produkci hormonů. Navíc posilují organismus a dodávají energii, proto jsou také nezbytnou složkou výživy sportovců. Je třeba si uvědomit, že organismus musí aminokyseliny získávat z potravy, protože si je není schopen sám vytvořit. Zvláště v dnešní době, kdy vyčerpaná půda poskytuje potravu s velmi nízkým obsahem důležitých výživových složek, je nutné hledat jiné, náhradní zdroje těchto látek. K tomuto účelu se výborně hodí právě Mumio.
 2. Včelí jed zvyšuje výkon srdce a posiluje krevní oběh, navíc regeneruje imunitní, nervový a hormonální systém a má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.
 3. Vitaminy a minerály obsažené v Mumio vyživují organismus, regulují procesy látkové výměny a jsou důležitou složkou mnoha vnitřních orgánů a tkání. V této formě se také v porovnání se syntetickými minerálními a vitaminovými preparáty podstatně lépe vstřebávají. V některých případech mají i antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti (zinek a měď zvyšují odolnost organismu proti infekcím). Je třeba zdůraznit, že nejmodernější vědecké výzkumy potvrzují existenci závislosti mezi dobrou vstřebatelností důležitých vitaminů a přítomností kompletního souboru minerálů v organismu, takže pokud dojde k nedostatku minerálních složek a stopových prvků, existuje zároveň nebezpečí vzniku avitaminózy.
  Díky tomu má Mumio univerzální regenerační, analgetické, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Mumio pomáhá osobám trpícím:

 • Chronickým oslabením, nedostatkem vitality, vyčerpáním po dlouhé nemoci – posiluje srdce a imunitní systém, pomáhá organismu překonat vysokou fyzickou zátěž (proto se také nazývá „“elixírem rekordů““), dodává energii, zvyšuje fyzický a intelektuální výkon.
 • Křehkými kostmi, častými zlomeninami a praskáním kostí – dodává snadno vstřebatelný vápník a vitamin D, který příjem vápníku usnadňuje a zabraňuje jeho nadměrnému vylučování. Profesor Šakirov (známý chirurg z Taškentu, který již 30 let zkoumá a používá Mumio) zjistil, že dezinfikuje a čistí rány po zlomeninách, urychluje srůstání kostní tkáně 2-2,5x, likviduje zánět kostní dřeně a navíc zlepšuje kvalitu krve.
 • Nedostatkem vitaminů a minerálů – doplňuje potřebnou hladinu.
 • Vykloubeními a pohmožděninami – urychluje hojení, odstraňuje otoky a krevní výrony.
 • Otravami a nechutenstvím – odstraňuje z organismu škodlivé látky a regeneruje střevní mikroflóru.
 • Chronickými katary horních cest dýchacích, tuberkulózou – zkracuje dobu hojení, ničí bakterie včetně streptokoků a stafylokoků, zmírňuje zánětlivé stavy.
 • Záněty nervů – má protizánětlivé působení.
 • Kožními chorobami, popáleninami – likviduje infekci, urychluje regeneraci pokožky, zmírňuje bolest.
 • Změnami tlaku – chrání organismus před prudkými reakcemi na změny tlaku.
 • Otravou léky – zmírňuje negativní následky užívání léků, posiluje organismus po prodělané chemoterapii, odstraňuje z organismu těžké kovy.
 • Sníženou odolností – zvyšuje odolnost proti infekcím.

Jak Mumio používat
Doporučit lze zejména posilující a regenerační kůru, při které je třeba tento přípravek užívat v průběhu 25 – 30 dní, každodenně v množství 0,2 gramu (1 kapsle). Pozitivní efekt, tzn. příliv nové energie a postupný ústup únavy, je možné pocítit již po několika dnech užívání Mumio.