Jak zvýšit inteligenci vašeho dítěte před narozením

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Dle výzkumníků, vámi podniknuté kroky v průběhu těhotenství můžou podpořit inteligenci vašeho dítěte. Nejen genetika, ale i jiné faktory ovlivňují inteligenci dítěte, jak před, tak i po jeho narození.

Zvyšte inteligenci vašeho dítěte před narozením pomocí pečlivé přípravy na početí a následné prenatální péče

Pokud uděláte vše proto, abyste připravily svou mysl a tělo k početí a nošení dítěte, dáváte mu tím nejlepší možné šance ke zdravému porodu a životu. Součástí plánovaného početí je i příprava vašeho těla na těhotenství. Prenatální péče je velice důležitá pro zdraví vás i vašeho dítěte. Užíváním prenatálních vitamínů, zdravým jídelníčkem a změnami v životním stylu (jako například přestat kouřit, přestat pít alkohol a přiměřeně cvičit), můžete vašemu budoucímu dítěti podpořit jeho zdravý vývoj.

Vitamínové doplňky můžou zvýšit inteligenci vašeho dítěte před narozením

Bylo uskutečněno mnoho výzkumů a vědeckých studií dokazujících, že správná výživa hraje ve vývoji dítěte významnou roli. Prenatální vitamíny předepsané vaším doktorem vám pomohou udržet potřebnou hladinu nezbytných živin pro vývoj mozku vašeho dítěte.

Bylo prokázáno, že omega-3 mastná kyselina DHA (kyselina dokosahexaenová) je nezbytným prvkem vývoje mozku dítěte před jeho narozením. DHA je sice obsažena v dravých mořských rybách, bohužel jejich konzumace v průběhu těhotenství není doporučována kvůli riziku možné kontaminace (především ze znečištěné mořské vody). Proto pravděpodobně dáte přednost prenatálnímu doplňku s obsahem rybího tuku.

Jak zvýšit inteligenci vašeho dítěte pomocí vnějších stimulů

Mnoho vědců věří, že čtení ještě nenarozenému dítěti přispívá k pozitivnímu vývoji jeho inteligence a zdravých emocí v nejútlejším věku. Má se za to, že rozum dítěte začne zpracovávat zvuky a tvary jazyka a jednotlivá slova ještě před tím, než začne mluvit. Studie potvrzují, že novorozenci rozpoznávají uklidňující hlas svých matek, které jim četly před narozením.