Jak na afty – osobní zkušenosti lékaře

cm muz zena

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Protože jsem sám na afty trpěl již od mládí, vím z vlastní zkušenosti, že není tak jednoduché se jich jednou provždy zbavit. Komplexní změnou chybné životosprávy je však rozhodně možné velmi účinně potlačit četnost jejich výskytu. Jako u jiných nemocí, tak i u aftů panuje přímá úměra, že čím lépe se postaráte o všechny potřebné změny, tím více nemoc ustoupí, protože výskyt aftů je vždy jen vnějším signálem, že je v nepořádku vnitřní prostředí organismu.

Základem vnitřní léčby aftů je dlouhodobé užívání B-komplexu forte, například v tomto produktu: B-komplex + vitamín C + vitamín E. B-komplex forte dnes již neužívám pravidelně každý den, ale jen párkrát za týden. Kupuji si jej však po celý život, protože jsem si již v mládí ověřil, že přirozené zdroje těchto vitamínů nemusí být ani v cíleně zaměřené potravě dostačující.

Přesto se i mě afty občas objeví – protože jejich vznik není závislý jen na samotném nedostatku vitamínů B. Ověřil jsem si také, že afty se objeví vždy, když nějakým způsobem přestanu pečovat o rovnováhu, o níž píšeme v článku Karmická medicína 9 – Nerovnováha neurovegetativního systému = příčina většiny nemocí. V článku mimo jiné najdete i vhodné produkty a odkazy na harmonizační techniky… U některých nemocí tato nerovnováha může být jakousi „poslední kapkou, kterou pohár přetéká“ a odstartuje vlastní viditelnou poruchu zdraví = to platí především v případech, kdy primární problém je v dlouhodobé intoxikaci organismu – viz článek Akné, ekzémy a jiné kožní či slizniční problémy jako projev vnitřní intoxikace.

Důležité je vědět, že i k mnoha různým onemocněním kůže, sliznic i vnitřních orgánů často dochází vlivem chronického překyselování organismu a vlivem intoxikací s tím souvisejících. Proto i při výskytu aftů doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne – nejlépe první ranní moč, druhé vyšetření přibližně kolem 17 hodiny a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu). Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat do naší internetové poradny. Podrobnosti najdete v článku Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení.

Na lokální ošetření již vzniklých aftů se našim klientům osvědčil tento produkt, urychlující jejich hojení Greposept – ústní sprej.