Intimní hygiena ženy

cm zena s kvetinou1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pro současnou ženu je důležitá péče o svůj zevnějšek, ale je rovněž velmi důležitá péče o intimní partie. Tato důležitost vzrůstá v letních měsících vzhledem k teplému a často i vlhkému počasí. Toto prostředí může podporovat vznik infekcí a dalších nemocí, které mohou být pro ženu velmi nepříjemné.

Intimní oblasti ženy jsou i ve zcela obvyklých podmínkách osídleny množstvím mikroorganismů, které jsou v rovnováze díky fyziologickým a chemickým procesům. Vlivem zevních podnětů (počasí, fyzická aktivita) může dojít k narušení této rovnováhy a nastává problém. I když se nemusí jednat vysloveně o problém pro lékaře, je to pro ženu velmi nepříjemné. Za standardních okolností je v těchto partiích ženy kyselé pH, které nepřesahuje hranici 4,5.

Důležité je používání přípravků, které jsou k tomuto určeny, a je jich nyní naštěstí pro ženy velké množství. Každá žena si nemusí uvědomit tuto okolnost a může použít přípravek, jehož pH je zásadité. Pokud by k tomu došlo, pH prostředí se vychýlí v neprospěch obvyklého kyselého pH a může být usnadněn vznik nemoci, protože dojde ke vniknutí baktérií a vzniku zánětu. Poté je již třeba navštívit gynekologa. Proto je třeba si uvědomit, že běžná mýdla jsou zásaditá a navíc parfemovaná, což může dráždit. Pro ženy se vyrábí řada speciálních gelů, emulzí či hygienických ubrousků, které jsou určeny vysloveně pro ošetřování intimních oblastí a pomáhají obnovovat původní rovnováhu.

Rovněž je důležité, aby vlivem negativních vnějších podmínek nedošlo k vyhubení vaginální mikroflóry vytvářené koloniemi, tzv. „přátelských bakterií“, laktobacilů. Nejznámější z nich je lactobacilus acidophilus. Tyto bakterie právě vytvářejí již popsané kyselé prostředí, v kterém cizí bakterie hynou. Pokud dojde ke snížení počtu laktobacilů, může být usnadněn vznik infekce. Rovněž se negativně může projevovat suchost sliznice v oblasti pochvy, kdy dochází ke svědivosti v této oblasti. To je rovněž odstranit používáním vhodných gelů.

K dispozici jsou například přípravky řady Gyntima – intimní pěna, která je obohacena o výtažky z aloe vera s antibakteriálními účinky, dále mycí gel a dále vaginální čípky, které podporují rozmnožování laktobacilů ve vaginální mikroflóře. Suchost pomáhají odstraňovat gely s výtažkem čajovníku australského.

Celková nabídka přípravků intimní hygieny.