IMUNITA-IMUNITA-IMUNITA

imunita e1592305581910

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Proč jsem do nadpisu zvolil 3x slovo IMUNITA? Protože chci popsat potřebnost pracovat  s imunitou. Jsou k dispozici potravní  doplňky a na vlastním těle jsem je mnohokrát úspěšně použil.

Včas!

Podstata efektu záleží na tom, kdy se příslušný prostředek použije. Bacil je v našem těle normálně přítomen, imunitní systém jej má pod kontrolou, ale v okamžiku, kdy je narušena rovnováha, jste oslabeni, unaveni, pozornost je snížena, tehdy vzniká situace, kdy se bacil aktivuje a začne škodit. Následky znáte.

Příkladně…

Vyjeli jste si na kole, bylo léto, ale foukal studený vítr, ujeli jste dost kilometrů, napili se studené vody a byli jste se silami na dně, pak jste jeli autem s klimatizací. A to je právě ta situace, kdy dostává šanci takzvaná letní angína. A právě sem patří prostředek na imunitu. Musí být včas nasazen, preventivně, protože je jasné, že tělo bylo oslabeno a bacil se snadno prosadí.

Pravidlo

Platí tedy pravidlo:

Čím dříve se  použije, tím má imunitní systém větší šance vyrovnat se s bacilem.

Osobně…

Měl jsem přednášku na téma prevence nemocí, v sále bylo x lidí, vzduch byl vydýchán, mluvil jsem hodinu a začal jsem pociťovat sucho v ústech navzdory tomu, že jsem průběžně popíjel čaj. Ale je jasné, že sliznice hlasivek byla unavená, její imunita (tzv. slizniční imunita) byla vyčerpaná, a tak se vytvořila situace pro zánět, bacil a tak dále. Sem patří prostředek na imunitu.

Je potřebné ujasnit si mechanizmus, jak vzniká nemoc, a je třeba včas podchytit rozvoj nemoci. 1 kapsli užít před přednáškou, jednu kapsli po přednášce. Stalo se mi, že jsem přednášel pro školu a měl 5 hodin mluvení po sobě, tehdy jsem neměl svůj prostředek a také se to již večer začalo projevovat; rýma, kašel, bolest v krku…

Běžná situace

Nebo popíši jinou tzv. běžnou situaci. Jedete nakupovat do hypermarketu, je pátek, silný provoz. Vaše pozornost je napnutá. Parkoviště, hledání místa, kolem se míhají lidé s vozíčky, pozornost je stále napjatá. Vcházíte do obchodu a vnímáte jiné klima, rozdíl mezi vnějším a vnitřním prostředím, pak chodíte mezi regály, také jdete kolem mrazáků a vnímáte chlad. Kolem je plno lidí, u pokladny dlouhá fronta, elektrosmog je přímo „viditelný“. Potom honem do auta, opět vnímáte změnu klimatu, zase věnujete hodně energie na udržení pozornosti, aby nedošlo ke střetu s jiným autem, chodcem… A pak jste znovu v plném silničním provozu, v autě máte klimatizaci. No, není to důvod k použití prostředku na imunitu? Jistě je, došlo k vyčerpání, bylo tam hodně klimatických změn, bylo tam mnoho lidí, je předpoklad, že někdo z nich byl akutně nemocen… Tedy podmínky pro nemoc byly jasně otevřeny.

A všimněte si, že zde neuvádím situace známé z období epidemií chřipky, kdy se doma začne topit a je sychravo.

Připraveno

Tak je prostředek na imunitu hodně potřebný. Je ale nutno jej mít doma připraven v lékárničce, aby se mohl okamžitě použít. Když se ocitnete v některé zmíněné situaci, nemáte jej k dispozici a teprve se po něm začnete shánět, uplyne „dostatečný“ čas k tomu, aby se nemoc rozvinula.

Jistě, je to individuální, každý má jinou schopnost adaptace, jinou imunitu. Někdo se s popsanou situací snadno vyrovná, má pevnou imunitu a neonemocní. Ale jiný člověk na tom tak dobře není, tomu stačí málo a je nemocen, pak dostává antibiotika, vznikne dysbióza, systematicky oslabená imunita, rozvíjí se u něj chronická imunitní nedostatečnost. A co teprve děti, když začnou chodit do školky. Jejich imunita ještě není zralá, musí se naučit reagovat na školkové prostředí, kapénkové nemoci. Zde je existence potravního doplňku na imunitu přínosem. Alespoň to znám z pediatrické praxe, kdy v systému prevence, který jsem popsal, se ukázalo, že onu adaptaci dítě zvládalo lépe. Stačilo nechat dítě v akutnosti 2 dny doma a obešli jsme se bez antibiotik.

Samozřejmě  jej lze použít také u chronických imunitních slabostí nebo když je akutní nemoc již rozjeta. I v těchto případech dostává imunitní systém účinnou podporu.

Přirovnání

Je to podobné, jako když jedete na kole s pomocným elektrickým motorkem. Když si motor zapnete, kopec vyjedete snadněji.