Houbové kvarteto – elixír věčného zdraví

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V návaznosti na hlívu ústřičnou a jako odpověď na mnohé dotazy ohledně existence dalších výrobků z hub s hojivými účinky jsme pro vás připravili nový 100% přírodní houbový přípravek z řady Mykotherapy – Houbové quarteto. Tento unikátní přípravek, který vytvořila příroda bez zásahu chemických úprav, vás zcela určitě zaujme svou razancí při odstraňování poruch způsobených civilizačními vlivy: znečištěným životním prostředím, stresy, napětím a vyčerpaností.

HOUBOVÉ QUARTETO

100% přírodní houbový přípravek bez příměsí v rostlinných kapslích se skládá ze 4 zdraví prospěšných hub: Shii-Take (Lentinula edodes), Korálovec ježatý (Hericium erinaceus), Hnojník obecný (Coprinus comatus), Reishi (Ganoderma lucidum). Spojení účinků těchto hub (synergický účinek) napomáhá v lidském organismu nastartovat pozitivní mechanismy směřující nejen k odstranění potíží, ale i k nabytí nové pozitivní energie a duševní pohody. Při vývoji tohoto produktu jsme vycházeli z výsledků přírodní medicíny a zveřejněných výzkumů zaměřených na hojivé účinky hub při řešení zdravotních problémů.

 

SHII TAKE – Houževnatec jedlý

Pro své účinky je vysoce ceněna a už za dynastie Ming (1386-1644) ji známý lékař Whu Shui nazval elixírem věčného života. Shii-take je hodnotným zdrojem proteinů, draslíku a zinku, který má významnou roli na zvýšení obranyschopnosti organizmu. Je bohatá na polysacharidy a bílkoviny s esenciálními aminokyselinami. Obsahuje vitamíny B1, B2 a vysoké množství vitamínu D2. Pro krytí denní dávky vitamínu D pro dospělého člověka (důležité pro vegetariány) postačí 20 až 25 gramů sušené houby. Shii-Take svým obsahem účinných látek je zařazena do skupiny organismů, které podporují imunitu. Jednou z těchto účinných prospěšných látek je lentinan. Jedná se o glukan, který byl v Japonsku zaveden jako standardní součást terapie některých nádorů. Má imunostimulační, antiinfekční (eliminuje virové, bakteriální, plísňové a parazitární infekční onemocnění), proti-nádorové a radioprotektivní účinky.

 

Hericium erinaceus – Korálovec ježatý

Patří mezi kulinářské lahůdky orientu. V Číně je známá teprve od minulého století a u nás se vyskytuje velmi vzácně. Uměle pěstování je náročné a v západní Evropě s ním začaly teprve v posledním desetiletí. U nás je v obchodech zatím nedostupná a proto ji mnoho potenciálních zákazníků nezná.

Má vysoký obsah draslíku, fosforu a nízký obsah sodíku. Zvláštní chuť a vůni připomínající citrón nebo kokos tvoří 32 aromatických látek, obsahuje všechny aminokyseliny důležité pro lidský organizmus. Dužina je bohatá na polysacharidy a polypetidy, které se v čínské medicíně využívají na podporu imunitního systému, také úspěšně pomáhá při žaludečních a dvanácterníkových vředech, zánětech žaludeční sliznice, rakovině žaludku, jícnu a tlustého střeva. Používá se také při celkové vyčerpanosti organizmu, nervové slabosti a potlačení zánětu.

 

Coprinus comatus – Hnojník obecný

Hnojník obecný se vyskytuje volně v přírodě a pro kulinářské účely se sbírají mladé plodnice s bílou dužinou, které mají příjemnou chuť a vůni. Po sběru je nutné ho rychle zpracovat, po 48 hodinách se roztéká. Obsahuje bílkoviny, 20 druhů aminokyselin, uhlohydráty (v sušině je 15 – 45%), vlákninu (14 – 49%), minerální látky (draslík, hořčík, vápník, železo, mangan, zinek). Dále obsahuje vitamíny C, B2, B1. Východoasijská přírodní medicína doporučuje hnojník na podporu trávení a na hemeroidy. Vědecké výzkumy v Číně dosáhly aplikací hnojníku u některých nádorových onemocnění úplné zastavení bujení. Významně působí na snížení hladiny cukru v krvi, potlačuje suchost jazyka (vhodná pro diabetiky) a snižuje krevní tlak.

 

Lesklokorka lesklá (REISHI) – Ganoderma lucidum

Čínská lidová medicína používá Ling – Zhi (čínský název houby – kouzelná rostlina) více než 4000 let a pro její léčebné účinky se rozšířila do celé Asie (v Japonsku je známá pod názvem Reishi), kde se používá proti chronické žloutence a chronické bronchitidě, astmatu, vysokému krevnímu tlaku, na záněty kloubů, ledvin a posílení plodnosti a nespavosti. Obsahuje cukry, aminokyseliny, vitamíny a minerální látky (měď, zinek, mangan, draslík, hořčík). Aktivní látky polysacharidy působí na posílení imunitního systému, tlumení nádorového bujení a jejich účinky se znásobují v kombinaci s vitamínem C. Na základě vynikajících výsledků z praxe je v Japonsku houba Reishi oficiálně registrovaná jako doplňující prostředek v průběhu terapie rakoviny na snížení následku chemoterapie. Cyklické uhlovodíky, triterpeny a kyseliny snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Příznivě působí na játra, neurologické onemocnění, obnovuje chuť k jídlu a posiluje srdce a pokládá se za nejúčinnější houbu při vyčerpanosti.

 

HOUBOVÉ KVARTETO je určeno:

 1. preventivně kategorii mladých lidí, na které jsou kladeny vysoké nároky při studiu, v praxi i v rodině při výchově dětí s vysokými požadavky na koncentraci a energii, které vedou k fyzické a duševní vyčerpanosti;
 2. seniorům, jejichž organismus je přirozeně oslabený a jimž tento přípravek může účinně pomoci;
 3. nemocným lidem, kteří přijímají syntetické léky (antibiotika, chemoterapeutika – s vedlejšími účinky), jimž je možno aplikovat tento přípravek jako velmi účinnou podpůrnou látku k aktivaci vlastní obranyschopnosti organismu
 4. všem věkovým kategoriím, které pracují v prostředí s ozařováním (rentgenové pracoviště, jaderné elektrárně)
 5. pacientům, kteří se často podrobují rentgenovým vyšetřením, mamografii, ozařování …

HOUBOVÉ QUARTETO obsahuje látky, které velmi příznivě působí:

 • na očištění organismu a krve od toxických látek především chemického původu, pocházejících z potravin obsahující konzervační přísady, z nadměrného užívání chemických léků, alkoholu a nikotinu
 • na látkovou výměnu, čistí trávicí trakt, játra a střeva, mají široko-spektrální regenerační účinek a blahodárně působí na zvýšení narušené potence.

Co znamená MYKOTHERAPY?

Využití hojivých účinků hub pro zdraví člověka se začíná v Evropě rozvíjet až v posledním desetiletí a stává se důležitou součástí pro udržení zdraví, předcházení nemocím a v neposlední řadě nachází důležité místo v přírodní medicíně kromě Herbatherapy (bylinná terapie), Hydrotherapy (vodní terapie), Trofotherapy (terapie jídlem).

 

Nadstandartní technologie výroby – LYOFILIZACE

Houbový prášek obsažený v kapslích je lyofilát tj. získává se lyofilizací. Lyofilizace je proces sušení, kde se surovina nejdříve zmrazí a cestou sublimace se odstraní led. Led se přeměňuje přímo ve vodní páry s vynecháním tekutého stavu. Touto technologií získaný houbový prášek je 100% přírodní produkt, velmi lehký s mimořádnou mikrobiologickou čistotou přičemž jsou plně zachovány vlastnosti čerstvé houby: chuť, vůně, barva, bílkoviny, vitamíny, minerální složky. Při procesu lyofilizace se na žádné etapě výroby nepřidávají konzervační látky ani enzymy. Lyofiláty jsou nenahraditelným jídlem kosmonautů.

 

HOUBOVÉ KVARTETO pomáhá:

 • posilovat ochranný systém a srdce
 • posilovat potenci
 • snižovat hladinu cholesterolu v krvi
 • snižovat hladinu cukru v krvi
 • snižovat riziko nádorového bujení
 • zmírňovat následky chemoterapie, žloutenky a kouření
 • chránit žaludeční sliznici, dýchací cesty, ledviny, játra a krevní oběh
 • zmírňovat kloubní potíže
 • chránit klouby
 • snižovat možnost migrény,nespavosti a nachlazení
 • při únavě a stresu
 • posilovat nervový systém
 • udržovat zdravou pokožku i vlasy
 • předcházet vzniku hemeroidů
 • chránit před zubním kazem

Při hledání nových proti-nádorových léků jsou výzkumy zaměřeny na hledání BRM látek (Biological Response Modifiers – modifikátory biologické reakce), které v lidském organizmu posilují a znásobují pozitivní faktory a negativní eliminují. Takové jsou například: interferon, interleukin – 2, lentinan a jiné. Tyto obsahují takové houby jako je Shii-Take (Lentinula edodes) a Reishi (Ganoderma lucidum). Po chirurgii, chemoterapii a ozařování se staly látky BRM čtvrtým důležitým nástrojem při terapii rakoviny.