Hormonální nerovnováha – jak jste na tom?

hormonalni nerovnovaha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Ženské zdraví – tak důležité, a přitom často přehlížené téma

Každá žena zná menstruaci, ale jen málo žen jí má rádo a umí s ní pracovat. Žena je během jednoho měsíce několikrát jiná a měla by vědět proč. 

Menstruační cyklus

je řada přirozených změn, ke kterým pravidelně dochází v ženském reprodukčním systému. Hladiny ženských hormonů kolísají v rámci cyklu každý den. Což ovlivňuje zdraví fyzické i duševní. U mnoha žen je duševní pohoda úzce spojena s menstruačním, ovulačním a předmenstruačním cyklem. 

V průběhu jediného měsíce se v našem těle odehrává řada hormonálních vln, které vyvolávají příliv a odliv našich nálad, emocí a ovlivňují naše činy a úsudky. Tento tanec hormonů je tělu přirozený, ale my ženy ho často neumíme tančit. Narušujeme ho nevhodným životním stylem, od spánku, po stravu, až po stres. 

Pokud chcete vědět, jak mají vaše hormony tančit, abyste se cítila dobře a nezažívala několik extrému během měsíce, máme pro vás jeden tip.

V semináři Institutu funkční medicíny a výživy  se naučíte lépe porozumět správnému fungování vašeho menstruačního cyklu. Dozvíte se, jaké jsou hlavní příčiny hormonální nerovnováhy. Také jakým způsobem dysbalance na hormonální úrovni ovlivňuje ostatní systémy v těle. 

Budete se věnovat cykličnosti a rozdělíte si menstruační cyklus do 4 fází. Díky tomu získáte konkrétní pohled na každý týden v měsíci a získáte nástroje k jeho vyladění. Tím se eliminují extrémní výkyvy, nálady i chutě. Hlavně budete vědět, kdy si co můžete dopřát a kdy naopak odpočívat. 

Povíte si, jak se ženské tělo mění v čase a kdy zařadit správné potraviny. Jak je to se sójou a v jaké životní fázi je vhodné ji konzumovat a kdy naopak ne. 

V semináři zjistíte, jak vyladit tělesné i psychické příznaky pomocí vhodné výživy, relaxačních technik, životného stylu a péče o sebe.

Pokud se k nám nemůžete dostavit osobně a preferujete online verzi semináře, tak klikněte sem.