Evolucionářka a jasnovidka Klára Skálová: „Nemusíme žít v systému, který nám prodávají“

Klara 3 e1628509111741

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Podílela se na založení školky zcela „mimo systém“. Sebechválu doporučuje používat jako parfém. A vděčnost je podle ní výtah do vyšších vibrací. Čtěte nevšední rozhovor s nevšední ženou – evolucionářkou, transformátorkou a neo-vědmou, Klárou Skálovou. O sobě Klára říká: „Zatímco v dětství byly tyto mé vlastnosti velký hendikep, dnes jsem vděčná, že jsem ustála svou jinakost a díky ní jsem schopna učit lidi, jak žít a dívat se na svůj život z jiné perspektivy.“

Kláro, říkáš o sobě, že jsi jasnovidka. Jak se to projevuje a s čím vším lidem radíš?

Používám pojem jasnovidka, protože ho nemusím vysvětlovat. Teď ale začnou vznikat nová slova, protože svět se mění, a ta, co máme, nám stačit nebudou. Cítím se tedy spíš jako “neovědma“. Vím, kam člověk dojde v tomto nastavení, a proto spolu otevíráme novou cestu. Přes Zdroj jsem schopna ukázat lidem jejich nejvyšší potenciál a dovést je k pocitům souladu, napojení, plnění snů v pravdě k sobě a zažívání blaženosti.

Vím, že je pro Tebe důležitá tvorba Nového světa a změna systému. Jak může každý člověk začít? Jak se stát svobodným?

Každý den se tvoří nový svět a my jsme svobodní vždy, pokud svou svobodu někomu neodevzdáme. Svobodu nám totiž nikdo vzít nemůže, máme ji v srdci. Tvoř srdcem, co chceš žít, to je ta svoboda, to je ta Nová Země. Ono je to totiž nové ZE-MĚ, vychází to z nás. Právě teď je ten čas, kdy rodíme Novou Zemi. Starý systém je souborem zaběhnutých stereotypů, více či méně fungujících, a Vodnář a jeho čas přišel, aby ho změnil. Vznikají firmy a nápady jako konkurence státu, a to je ta evoluce, kterou já jako Vodnářka s radostí podporuji svou prací. Svět se bude měnit od spodu. Jak se stát svobodným? Začni si přát dobro pro sebe i pro ostatní, to je klíč. A jak začít? Pokud tě něco baví? Dělej to, nabízej to, prodávej to. Ta energie, to nadšení…

Někde jsi říkala, že máš zkušenost s tvořením „ne-systémové“ školky. Podělíš se o tuto zkušenost?

Manifestace se zrychlila, a tak i já jsem vyslovila přání školky, kde bude moci naše dcera být sama sebou bez okřikování a přihrádek. A kolotoč přání se roztočil. Začal se kolem nás tvořit kruh stejně smýšlejících lidí a školka byla na světě. Od nového školního roku mění se na Neškolu a v našem regionu tak vznikne první malotřídka „mimo systém“. Každým dnem se kruh odvážných a svobodných zvětšuje a v našem blízkém okolí vzniká již druhá alternativní školka během krátké doby. Tentokrát se jedná o celoroční, lesní školku a tím se moje přání, na která jsem nestačila fyzicky, prostě zhmotňují.

Mluvíš o vděčnosti a oceňování. Jak vlastně můžeme sebe chválit?

Chválit sám sebe je naše občanská povinnost. Pokud budeme čekat na pochvalu od ostatních, můžeme nakonec promarnit celý život. Sebechválu používám jako parfém, v novém světě totiž krásně voní. Proces pochvaly začíná už v dětství. Vtip je v tom, že my se snažíme děti chválit a „přechvalujeme“ je za každou maličkost, přitom důležité je, místo udělování pochval, v dětech vypěstovat schopnost ocenit se a pochválit sám sebe. A co vděčnost? Vděčnost je výtah do vyšších vibrací a poháněcí mechanismus manifestace.

Jak zpříjemňovat den i ostatním lidem kolem nás?

Chválením lidí ne věcí. Úsměvem a slovem děkuji od srdce.

Obraťme trochu list. Mimo jiné se na Tebe obracejí ženy, které nemohou otěhotnět? Co jim radíš?

Příroda nás žádá, abychom plodili psychicky i fyzicky zdravé jedince. Pokud máme chybná přesvědčení, předávají se dál reprodukcí a tomu příroda brání. V těchto případech je třeba přiznat si pravdu a provést změny. Někdy se domlouvají duše a pokud si to neřekneme a nepochopíme, stagnuje i početí. Ale upřímně, spousta netěhotných žen se pravdy bojí a tají ji i samy před sebou. Pokud jsou ochotné se samy měnit, děti k nim rády přijdou. Dívám se zároveň na příčiny do nativního i tranzitního horoskopu. Každý pár je totiž jiný, unikátní.

Co doporučuješ obecně v dnešní době pro prevenci a ochranu zdraví?

Zdraví se nemusí chránit, zdraví se žije. Když se každý bude starat o své zdraví, bude na to mít dost energie, kterou jinak ztrácí starostí o cizí zdraví. Asi víte, o čem teď mluvím. Zdraví je nakonec naše vlastní zodpovědnost a prevence je zodpovědností každodenní. Tím mám na mysli zodpovědnost za to, co jím, s kým se stýkám, kde pracuji a jak se hýbu.

Léčím duši, protože cítím, že ve zdravém těle zdravý duch, je konstatování toho, že máme začít duší, a tělo se přidá. Duše je éter, není hmatatelná, přesto je to podstata bytí, a pokud ji medicína neuznává, nikdy nemůže vyléčit podstatu zdravotních problémů. To je léčitelství.

Když se vrátíme v kruhu na začátek dnešního rozhovoru, jak může každý člověk rozmlouvat se svou duší?

Duše každého mluví. A když budeš na svém místě, budeš sám sebou a nebudeš se snažit stát se někým jiným, tvoje duše si bude zpívat a její hlas bude vždy jasný.

A poslední dotaz: Jak najít své poslání a být v této době šťastný?

Prostě se ptej. Otázky jsou důležitější než odpovědi. Dávej si správné otázky a budeš šťastný. Systém se hroutí, rozpadl a rozkradl se, a pravda už je očividná. Teď už je jen otázkou, co hodláme vytvořit každý sám za sebe.

Kláro, moc děkuji za rozhovor.

Facebooková stránka Kláry Skálové

Jiří Hamerský