Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Znečištění přízemním ozónem – což je problém mnoha měst v průběhu letní sezóny – může, dle vědců, přispět také k doposud neznámé formě znečištění vnitřního ovzduší.
Ozón se dostává dovnitř z venkovního vzduchu. Ozón je také vytvářen uvnitř obytných místností, činností jistých stále více populárních elektronických „čističek vzduchu“, ale také tiskáren, faxů a jiných kancelářských zařízení. Dle Williama Nazaroffa, Huga Destaillatsa a jejich kolegů, vzájemným působením ozónu a ingrediencí, které se nacházejí v domácích čisticích prostředcích a osvěžovačích vzduchu dochází k sekundárnímu znečistění ovzduší.
Vědci testovali čisticí prostředek obsahující borový olej, pomerančový čisticí prostředek a elektrický osvěžovač vzduchu. Vzájemným působením ozónu a těchto produktů vznikají sekundární znečisťovače ovzduší, mezi nimi také formaldehyd, který je znám jednak jako lidský karcinogen a také jako chemikálie dráždící sliznici. Dle zprávy, která byla publikována 15. 7. v magazínu ACS Environmental Science & Technology, mnoho dalších čisticích prostředků pro domácnost a osvěžovačů vzduchu má podobné chemické složení, které s ozónem reaguje stejně.
Celková nabídka ekodrogerie.