Detoxikace pro vytížené maminky

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Mámy jsou andělé bez křídel. Vždy nablízku, vždy s láskou a porozuměním… Jediné mámino pohlazení je lepší než prášek na spaní. Jeden mámin úsměv zahřeje víc než slunce a každá mámina vráska je důkazem její starostlivosti a péče. Role maminek je nezastupitelná, nádherná… a nesmírně náročná.

Dnešní ženy jsou pořád stejně statečné a silné a, kromě výchovy dětí, běžně zvládají i leckdy náročná zaměstnání. Navíc jsou to většinou právě ony, kdo drží rodinu pohromadě, starají se o teplo rodinného krbu a řešení vztahových problémů. Není divu, že přijdou dny, kdy se cítí vyčerpané, unavené a ve stresu.

Nejčastější psychické potíže maminek jsou:

  • únava z nevyspání (která ústí v chronickou nespavost)
  • pochybnosti o sobě (své roli manželky a matky)
  • nedostatek času na sebe
  • apatie

Když se k těmto stavům přidá například hádka s partnerem či manželem, finanční problémy nebo například starost o nemocné dítě, vzniká další škála negativních emocí.

Pomoc z přírody

Všem ženám, bez rozdílu věku, je určený kontryhel, rostlinka, která má na jejich hormonální systém i psychiku přímo blahodárné účinky. Na škodu není ani popíjení meduňkového čaje, zvláště pak před spaním. Meduňka má uklidňující účinky na celý nervový systém, pohladí také zažívací trakt a navíc příjemně chutná.

Z hlediska řízené a kontrolované detoxikace, je stresovaný organismus ideálním prostředím pro usazování toxinů a oslabování imunitního systému. A to už je jen krok k vytvoření toxických ložisek a celé škále zdravotních problémů, které se mohou donekonečna opakovat.