Co vyjadřují alergie

cm alergie3

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Alergie znamená pro mnoho lidí nepříjemné životní okamžiky. Co to vlastně je alergie, co nám naše tělo sděluje, proč alergii máme, jaké pochopení to od nás vyžaduje? A jak můžeme pomoci našemu organismu z hlediska fyziologického?

Co nám alergie vyjadřují a co je vhodné abychom pochopili, zpracovali, přijmu-li, …

Alergie nás upozorňuje na vnitřní konflikt mezi vysokou agresí a naší citlivostí. Je to poznatelná manifestace války, přehnané reakce, útok na zakrytého nepřítele nebo i přítele (potravin), místo, aby se útočilo na nepřítele jako bakterie. Silná nevědomá, nevyžitá, nepoznaná, nahromaděná agrese, potlačená vitalita, potlačování toho, co vyvolává strach, strach z životní síly, vitality, mocenské hry, potlačování agresí.

Podívejme se ale hlouběji na to vše, jako na pojem, který obsahuje různé skupiny alergií, jak z hlediska tělesné úrovně, tak i alergenů.

Z hlediska lokalizace:

  • Plíce: jako orgán představují kontakt, komunikaci, svobodu, výměnu, …
  • Kůže: je naše hranice, kontakt, dotyk, něžnost, cítění termické, …
  • Trávení: je zpracování a trávení našich dojmů, informací, přijímání a trávení vnějšího přínosu, zákonů přírody, potravin, …

Jaké alergeny, co znamenají

  • Květný pyl, semena trav: obava, strach z lásky, sexuality, plodnosti, pudů, …
  • Zvířecí srst: strach z lásky s animálním (sexuálním) vztahem: například kočicí srst – mazlivost, mazlivá kočička, ale i falešný nevděk, … psí srst – štěkající, agresivní, hlídací, kousající (do lásky …)
  • Domácí prach: strach ze všeho špinavého
  • Potraviny: obecně vše, co je v potravinách špinavé, znečištěné, nebezpečné: výsledky pohlavního spojení muže a ženy… zakázaný lákavý plod, jahody, třešně, banán; lepek – lepivý, mazlavý, pojivý prvek; alkohol – opojně extatický, ztráta kontroly, uvolnění temných sil, odbourání zábran
  • Léky: nepříjemná chuť; nepozřít něco, co není čisté, …

Jak se s těmito příznaky vyrovnat, jak zpracovat tyto poznatky?

Je několik možností, jak zpracovat agrese:

Cvičit svou agresi v kontrolovaných konfrontačních cvičeních, naučit se transformovat agresivitu do aktivity, sportovat, abychom se naučili vhodně nasazovat naši agresivitu, naučit se reagovat, pochopit a naučit se vhodně prožívat svou sexualitu, vědomě čistit co je třeba, pracovat se svými stíny.

Pochopit, že negativní energie neexistuje. Můžeme naše vnitřní překážky odstranit pochopením, přijmutím a respektováním zákonů přírody, že to, co vnímáme za nepřítele nám ukazuje pouze, co je vhodné zpracovat v nás. Neutíkat před agresí, ale naučit se ji vhodné mutovat (jako judo, použít tu „nepřátelskou“ energii a mutovat ji do vhodné).

Pochopit, co je zloba a agrese. Ty pocházejí pouze z toho, že věci či události nejsou takové, jaké je chceme, nebo ostatní nedělají, co my chceme. A pochopit, že přání je ta vhodná cesta…. Přeloženo, energeticky, z hlediska fotonů: potřebuji používat nejen magnetickou ale i elektrickou vlnu.