Co je vlastně imunita, k čemu slouží a co znamená pro naše zdraví?

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Imunita je schopnost našeho organismu odolávat (bránit se) vnějším a vnitřním vlivům, například nemocem, různým látkám, nebo také stresu. Podívejme se, co to znamená z hlediska fyziologického. V podstatě se jedná o schopnost našeho organismu vhodně a dostatečně se bránit a udržovat svou přírodní biologickou funkčnost. Náš organismus je nádherné složení atomů vykonávající mnoho miliard reakcí každou vteřinu. A k tomu, aby naše tělo mohlo zdravě vykonávat veškeré nezbytné reakce, potřebuje katalyzátory.

Katalyzátor

Katalyzátor je látka, vstupující do chemické reakce, urychluje ji (nebo zpomaluje) do rovnovážného stavu, a přitom z ní vystupuje nezměněná. A v našem organismu jsou to stopové prvky/minerály které tuto roli vykonávají. A pro dobré zdraví je nezbytné, aby nás organismus měl k dispozici dostatek (kvalitativní a kvantitativní) těchto katalyzátorů, aby katalýzy probíhaly biologicky a my byli zdraví. Běžně je náš organismus vytěží ze zdravé a pestré stravy. Ale mohou být období, kdy náš organismus nedostává v množství a kvalitě to, co potřebuje, v potravinách, které jsou k dispozici. V období změny teplot, stresu, různých životních otázek, emocí, absence slunce, přechodu sezón atd. organismus vyžaduje to, co sám nezíská.

Jakmile nastane nedostatek těchto katalyzátorů, náš organismus se oslabuje, a tím se stává napadnutelný. Ať to je pouhá únava, nachlazení, horečka atd., toto vše ukazuje, že naše tělo potřebuje pomoci.

Schéma imunity

Schéma imunity

Ideální je, když si můžeme pomoci i preventivně, přírodně a biologicky, aby náš organismus byl podpořen v „citlivých“ obdobích, jako je přechod z léta na zimu. Méně slunce, větší teplotní rozdíly (naše tělesná teplota se pohybuje kolem 36,5 °C), a tím musí například více ohřívat studený vzduch, který vdechujeme, ohřívat celé tělo potřebuje též mnohem více energie, přechody z tepla (byt) do zimy (venku) jsou pro náš organismus náročnější atd.…

Pro udržení vhodné imunity doporučujeme, pokud možno preventivně, v případě únavy, nachlazení nebo antibiotik atd., užívat přírodní, biologické, speciálně složené ROZTOKY.