Chcete skutečně zhubnout?

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Je s podivem, kolik lidí si v dnešní době přeje změnit své tělo. Existuje nespočet technik, cvičebních programů a preparátů „zajišťujících“ dokonalou postavu. Vidíme to dnes a denně – firmy profitující na lidské hlouposti a dezinformovanosti. Ponechme však veškerý profit společností na tomto místě a pohleďme na tělo jako na odraz. Odraz naší vlastní mysli.

Bylo by nanejvýš komické, odvážil-li by se někdo v dnešní době vidět tělo a mysl jako dva oddělené celky. Přirozeně, že naše tělo je úzce spjato s našimi duševními pochody.

Ano, přesně s těmi, které nás provázejí každý den od rána do večera. Každý z nás má představu o tom, jaký by chtěl být a zároveň jaký ve skutečnosti je – stačí se podívat do zrcadla a jasně vidíme patrné rozdíly. A tyto rozdíly nám způsobují velmi, velmi nepříjemné pocity… Ostatně, právě ty Vás přivedly na tyto stránky. Je to „neláska“ ke svému tělu, jenž vás pohání na cestě k dokonalosti. A právě ona nespokojenost vám zabraňuje dostát vámi kýženého cíle. Je to takový začarovaný kruh. Ptáte se proč? Protože zde platí zákon pozitivního úmyslu. Ten však platí tehdy, je-li provázen příjemnými pocity. Jednoduše – do té doby, než se naučíte mít rádi sebe samotné, takové, v jaké formě se nacházíte, bude pro vás vaše tělo nepříjemným společníkem, který vám bude co chvíli komplikovat život.

TIP Celostní medicína doporučuje knihu: Jak zhubnout břicho?

Klidně dělejte dál pro zhubnutí to, co doposud, ale přidejte ke svému programu ještě něco – povídejte si se svými stehny, zadečkem, bříškem – prostě s čímkoliv, s čím jste doposud byli nespokojeni – říkejte jim, že je máte rádi za to, co pro vás dělají a berte je jako partnera. Mazlete se s nimi. Obdivujte je. Možná to zní zcela absurdně – obdivovat, co se nám nelíbí!? Věřte mi a sami uvidíte ten zázrak proměny! Nejenom, že vaše tělo stane pružnějším, pevnějším a hezčím na pohled, ale především se budete cítit absolutně svobodní, zdraví a šťastní…

Milovat věci libé oku je velmi snadné – výzvou pro nás všechny zůstává naučit se MILOVAT TAKOVÍ, JACÍ jsme. A věřte mi, že zvládnete-li tento krok, perfektní tělo plné energie a vyzařující radosti Vás nemine…