Blahodárné oleje pro dokonalý komfort

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kvalitu života určuje i to, jak se o sebe staráme, jak si dokážeme odpočinout. Každý hledáme svůj způsob péče i odpočinku, způsob, jak uvolnit tělo i mysl, způsob, jak bojovat s časem. Čím je doba uspěchanější, tím více toužíme po relaxaci. Přitom řešení máme už od nepaměti ve svých rukou. Doslova. Doteky jsou zázračným prostředkem lidského dorozumívání, mohou konejšit i uklidňovat, odstranit naše bolesti a starosti. Stejně tak od nepaměti nabízí své blahodárné účinky příroda a my je dnes znovu objevujeme.

Rostlinné oleje lisované za studena
Jsou bezesporu tím nejlepším pro naši kůži. Takto vyrobený olej zůstává „živý“, obsahuje maximum cenných látek a navíc v přirozeném stavu, jak je dokáže lidské tělo nejlépe zužitkovat. V kosmetickém průmyslu se bohužel používají minimálně. Základem drtivé většiny olejů nebo krémů na trhu jsou oleje minerální – paraffinum liquidum (získávané z ropy, s nulovým obsahem bioaktivních látek a používané běžně i při výrobě dětské kosmetiky).

Bio oleje a oleje lisované za studena tvoří naprosto odlišnou třídu!
Jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny, minerální látky a vitamíny. Spojí-li se „živé“ rostlinné oleje se vzácnými esencemi, je na světě malý zázrak.

K takovýmto zázrakům patří tělové a masážní oleje.
Jejich mimořádné kvality dnes využívá celá řada speciálních relaxačních zařízení, lázeňských domů a masážních salonů, můžeme si je ovšem vychutnat i v soukromí domova. Jednoduchou a přitom účinnou automasáž zvládneme sami. Oleje jsou vhodné i k ošetření pokožky po koupeli podobně jako když používáme tělové mléko. Anebo je můžeme použít jen tak, k relaxaci, uvolnění a v momentech radostného rozmazlování.

K nejoblíbenějším patří Relax, Růže, Levandule. Pokud nás trápí únava, bolesti zad, kloubů a svalů, jsme vyčerpaní ze sportovního výkonu anebo jiné zvýšené fyzické aktivity, pomohou nám Devatero kvítí, Body Fit či Maratonec na nohy. V péči o tělo jsou stále žádanější pěstící oleje Celulinie a Antistri, neopomeňme na namáhanou, přesušenou pokožku se sklonem k olupování a praskání, zatíženou ekzémy či psoriázou, tady se výborně osvědčil Atopikderm.

A co tvář, krk a dekolt? Jak správně pečovat o pleť, aby dostala potřebné látky a zůstala dlouho svěží a vitální?

Výrobci špičkové kosmetiky stále hledají nové a nové látky, které by pomohly udržet pleť mladou a krásnou. Posledním trendem v kosmetice je pomáhat kůži, aby se o sebe postarala sama – čili pomocí kosmetických produktů podpořit přirozené biologické procesy, které v ní probíhají. Výzkumy ukazují, že k povzbuzení přirozených procesů jsou nejlepší opět přirozené látky a že příroda svými účinky stále překonává produkty moderní chemie.

Takto fungují regenerační obličejové oleje, které se v podobném složení používaly už před několika tisíci lety. Jejich působení je skutečně multifunkční – probudí unavenou pleť k životu, dodají energii, hydratují, zpomalují stárnutí, prozařují, chrání před škodlivými vlivy prostředí. Regenerační obličejové oleje jsou vyrobeny z prvotřídních rostlinných olejů lisovaných za studena, jojobového a brutnákového, a vzácných esenciálních olejů. Na výběr máme ze sortimentu 13 druhů, největší oblibě se těší Růže, Levandule, Ylang-ylang, Avenia.

Regenerační obličejové oleje nahrazují běžné krémy. Mastnoty a nežádoucího lesku se obávat nemusíme, olej krásně splyne s pokožkou a beze zbytku se vstřebá. Dávkování je velmi jednoduché, pomocí kapátka naneseme tři až čtyři kapky buď přímo na obličej anebo na prsty a velmi jemnými tahy vmasírujeme do vyčištěné, nejlépe vlhké pokožky. Pokud se nám náhodou podaří „předávkování“, stačí papírovým ubrouskem lehce přebytek oleje odstát. Při pravidelném používání dvakrát denně, ráno jako podklad pro make-up, večer pro regeneraci a výživu, budou výsledky viditelně zřetelnější.

Celková nabídka Tělových a masážních olejů a Regeneračních obličejových olejů.