Ananas a hubnutí

post feature uni

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V tomto článku bych se rád věnoval ananasu a jeho účinkům na podporu hubnutí. V řadě článků či v diskuzích na internetu se můžete dočíst o jeho podstatném vlivu na spalování tuků. Ananas je jistě velmi užitečný, dokonce i při hubnutí, ale rozhodně neovlivní svými obsaženými látkami spalování tuků.

Jak k tomuto tvrzení došlo?

Ananas obsahuje enzym bromelin, kterému je přisuzován velmi významný účinek při odbourávání tuků. Jeho role, co se týče spalování tuků, je ve skutečnosti zcela zanedbatelná. Jeho hlavní role spočívá ve štěpení bílkovin a prochází trávícím traktem a je vstřebán neporušený. V žádném případě neovlivní podkožní tuk.

Na druhou stranu jeho účinek je velmi významný v jiných oblastech. Protože se bromelinu jako takovému věnuje jiný článek na našem serveru, zmíním jen jeho několik základních účinků.

Pomáhá zmírnit bolest a otoky, podporuje hojení tkání. Samozřejmě, jak již bylo zmíněno, štěpí bílkoviny a tím pomáhá trávení potravy. Také přispívá ke zmírňování bolestí a pohmožděnin po menších operacích. V neposlední řadě také působí pozitivně v prevenci srdečních chorob, protože pomáhá snižovat riziko vzniku trombózy. Bromelin (bromelain je jiné označení pro bromelin) můžeme spolu s papainem najít v přípravku bromelain+ papain, kde papain jako další enzym, získaný z papáji napomáhá trávení bílkovin a dále je tato kombinace dvou přírodních enzymů doporučována při hojení ran, hnilobných procesech ve střevě, při fyzické a psychické únavě a v řadě dalších případů.

Nicméně zmínil jsem se o tom, že ananas může hrát i určitou roli při hubnutí. Zcela jistě užitečné je, že pomáhá lépe strávit maso, bílkoviny nebo mléčné výrobky. Někdo také má při dietě tzv. ananasové dny, kdy si dávku ananasu rozdělí do tří dávek. Nicméně zde jde o to, že ananas zasytí, ale má nižší obsah kalorií, takže tímto způsobem může napomáhat hubnutí. Ovšem na druhou stranu nelze takto nahrazovat celkovou rozumnou dietu při hubnutí.

Ovšem v našem sortimentu máme řadu přípravků rozdílného složení, které napomáhají při intenzivním tělesném cvičení podpořit spalování tuků. Například je to výtažek ze zeleného čaje, který podporuje lipolýzu a tím podporuje urychlování odbourávání tuků, karnitin rovněž podporuje odbourávání tuků nebo také kofein podporuje termogenezi a tím i odbourávání tuků.