10 tipů Celostní medicíny na vánoční dárky

10 tipu na vanocni darky

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Udělat radost, vždyť to je pravá podstata dárku, ani ne tak dostat, jako právě darovat.

A možná máte zrovna tak, že pokud vyberete něco, co druhému dokáže rozzářit oči, je to pak více nežli tisíc hvězd na noční obloze. Osobně dávám dárky velmi ráda, a to v průběhu celého roku, kdy ony prezenty také často vyrábím. To máte například květinovou vodu, kterou destiluji na prastarém přístroji zvaném kolona. Anebo nachystám voňavý čaj, na který jsem bylinky sbírala po celý rok, až na jeho samý sklonek, kdy do čaje přidám též sušené křížaly z jablek naší sousedky. Namaluji obraz, knihu, kterou jsem napsala anebo také knihu někoho, kdo mne zrovna uchvátil. Naplánuji celý výlet, všechno na něm zařídím a pak, vložím obdarovanému do obálky veškeré instrukce, aby přesně věděl, co a jak. Miluji překvapení a ráda je též dopřávám druhým. Možná máte zrovna tak. A pokud letos nechcete darovat pantofle a ponožky, zkuste si se mnou vytipovat 10 neotřelých a neokoukaných dárků, které můžete přidat do vánočních balíčků.  

Květinová voda  

Možná jste se s ní již setkali, s květinovou vodou neboli hydrolátem, výsledkem parní destilace, během které vám do nádoby stéká voňavý produkt. Tento produkt je však druhořadým výrobkem, neboť přednostně destilujeme pro získání éterických olejů neboli též silic. To však hydrolátům neubírá na kvalitě, kdy kromě toho, že mnohé krásně a intenzivně voní, stejným dílem jsou i léčivé. Už jenom taková levandule, která zklidňuje, ulevuje při napětí, mírní bolesti hlavy a pokud ji též přidáte do jídla, například k čokoládě, rázem vykouzlíte nevídanou dobrotu. Trpí-li obdarovaný na časté rýmy, ucpaný nos a také virózy, dopřejte mu hydrolát z borovice, který lze přidat do běžného difuzéru a následně jím provonět celičký dům. Hydroláty též osvěžují a slouží jako kvalitní pleťové vody. Má-li tedy vaše milá či maminka, babička blízko k bylinám, dopřejte jim hydrolát, difuzér a klidně též knihu, která pojednává o květinových vodách.  

KOUPIT ZDE

Hudba

Miluje-li váš blízký člověk hudbu, tady se můžete nekonečně projevit. Darujte mu CD s oblíbeným umělcem, anebo rovnou lístky na koncert, na který můžete určitě jet spolu. A tím pádem získat dvojitý dárek, jehož výsledkem bude zážitek. Případně, kupte mu hudební nástroj, v dnešní době z nich kolikrát přechází zrak, ať už hovoříme o tongue drum, kalimbě, koshi či didgeridoo. Případně, mluví-li váš partner již dlouho o tom, že by se rád naučil hrát na kytaru, můžete mu zakoupit několik lekcí u kytarového mistra. Anebo gramofon, krásný starý gramofon a k tomu pár desek jako bonus.  

Vitamíny, tinktury anebo třeba úžasný kolagen  

Mezi svými přáteli mám i takové, kteří milují potravinové doplňky, ať už ty z bylinek anebo čistých, chemií nezatížených směsí vitamínů, minerálů, omega 3 NMK. A pak tu je i kolagen, který rozzáří unavenou pleť, pomůže kloubům, zejména kolagen typu I. Padají vašim blízkým vlasy? Zkusili již naprosto vše, aniž by se jakkoli ulevilo? Pak jim kupte kolagen II. typu, tzv. mořský kolagen, k němu též přibalte bylinný čaj typu Jančova směs, a nakonec i pár potravin s křemíkem, jako jsou jáhly či ječné kroupy. V jakékoli podobě, tak, aby působilo slavnostně a vánočně. Rovněž nezapomeňte na omega 3 NMK, které vlasy doslova rozzáří a nejen vlasy, rovněž i cévy, aby též tělo zbavily zánětu. Osobně bych ještě doporučila tinkturu z lichořeřišnice, kterou lze naředit a vklepat do vlasových kořínků. A též ji můžete aplikovat při viróze.  

KOUPIT ZDE

Darujte krásné a zdravé vlasy 

Kdo netouží po krásných, zdravých vlasech. Trichologické vyšetření vlasů a pokožky hlavy je skvělým dárkem pro všechny ty, které trápí vypadávání vlasů, jejich nadměrné maštění, následky seboroické dermatitidy či lámavost. Vyšetření trvá 60 minut, cílem je najít příčinu problémů s vlasy. Odborně vyškolený tricholog vám poradí i s pravidelnou péčí a tipy na sezónní péči o váš typ vlasů. Svoji kosmetičku a pedikérku již máte, přidejte si do diáře i pravidelnou návštěvu trichologa, neprohloupíte.

voucher trichologie

KOUPIT ZDE 

Pro aktivní i pasivní sportovce

Chcete potěšit někoho, kdo je vášnivým sportovcem? Hubnutí, nabírání svalů, větší výkon, rychlost, energie a lepší regenerace, s tím vám pomůže tento speciální balíček, který sestavili odborníci z oblasti funkční medicíny a farmacie. S touto kombinací pečlivě vybraných doplňků stravy dosáhne každý obdarovaný svých cílů rychleji. Balíček za zvýhodněnou cenu potěší jak rekreační sportovce, tak ty vrcholové, dále atlety, fitness milovníky, běžce i plavce… každého, kdo chce podpořit svůj sportovní výkon na maximum.

balicek pro sportovce

KOUPIT ZDE

Knihy, knihy a zase knihy  

Máte to také tak? Vánoce bez knih prostě nejsou Vánoce. Přijde mi, že knihy bytostně potřebujeme, ať už se jedná o beletrii či básně, odborné spisy anebo například voňavé herbáře. Knihy potřebují také naše děti, to, aby si v sobě nesly kouzlo psané literatury, kterou tak zabíjí světlo našich telefonů. Máte-li doma bylináře, darujte mu herbář, mámě například kuchařku indických receptů, je-li z šmrncnutá objevným stylem. Táta zas například miluje mašinky, vždyť kolik literatury nabídne zrovna železniční téma. Babičce můžete pro změnu pod chvojí položit román, a klidně, má-li ráda těžší tématiku, vřele doporučuji dílo Zuzanin dech, knihu, které mne před pár dny donutilo přemýšlet. Vy sami víte, čím udělat radost a já věřím, že ve všech knihkupectvích budete vládnout šťastnou rukou.  

KOUPIT ZDE

Dobroty  

Máte rádi dobré jídlo? No řekněte, kdo z nás by si rád nepochutnal, alespoň čas od času na něčem dobrém? Kdy to dobré může být zároveň i zdravé? Sama zdravé a dobré jídlo miluji a ráda též tyto dárky přibalím do vánočních balíčků. To máte například koření, voňavé koření pěti vůní, anebo to na pečené brambory, do kávy, do rýže, do křehké zeleniny, polévkovou směs, směs na guláš, na maso, na ryby, koření z tuzemska či celého světa. Když už koření, tak ať má grády. Vyberte něco nestandardního, ať to má váš obdarovaný možnost v kuchyni pořádně roztočit. A nezapomeňte též přibalit lahůdkové droždí. Málo kdo ho zná a přitom, jeho účast na mnoha pokrmech je naprosto bezkonkurenční. Anebo, darujte oleje, ořechové, z avokáda, z nejrůznějších semínek, které, kromě toho, že dobře chutnají, také často obsahují potřebné množství omega 3 NMK. A ty cílí na cholesterol, mistrně a přesně. Anebo, udělejte balíček z nejrůznějších příloh, ať už se bude jednat o kvalitní rýži, slzovku, čirok, kamut, darujte kvalitní marmelády či zavařeniny, anebo produkty z bylin a plodů. Má kamarádka například miluje lanýže, což nově obohatilo také mně.  

KOUPIT ZDE

Aroma-terapie

Aromaterapie využívá esenciální oleje a další aromatické rostlinné sloučeniny s pozitivními účinky na náladu, stav mysli a některé fyzické potíže. Oleje se mohou inhalovat z vody či speciálního difuzéru, opatrně aplikovat na kůži nebo využít při koupeli a masáži. S tímto vánočním balíčkem potěšíte všechny milovníky vůní a aromaterapie. Koncept přírodních aroma tyčinek Aromasticks je jednoduchý: zkombinovat sílu Matky přírody s jednoduchou aplikací. Vůně jsou složeny ze stovek a tisíců nejrůznějších molekul, které téměř magickým způsobem aktivují limbický systém v mozku. Nákupem tohoto balíčku ušetříte 10% z ceny jednotlivých produktů.

KOUPIT ZDE

Masáže anebo permanentka na jógu 

Dle mého jsou skutečně nejvíce zážitky. Časem člověk totiž zjistí, že mu netřeba sbírat a hromadit. A dárek, ze kterého může pak čerpat celý rok, ať už v podobě příjemné, uvolňující masáže, anebo jógy, to je podle mne dvojitý zážitek, neboť je to něco, co se děje opakovaně. Neopomínejme také na hýčkání. Ať už  našich nejbližších, nebo sami sebe. Tento speciální balíček  vybrány Helenou Houdovou budou dělat si doslova užijete. Navodí Vám pocit vitality, zklidnění a odpočinku. 

balicek pro relaxaci a pohodu

KOUPIT ZDE

Něco vyrobte 

Teď si možná řeknete, že nic, vůbec nic neumíte a tedy, nemáte druhého ani jak překvapit. Myslím však, že každý z nás umí být více či méně kreativní. Zapřemýšlejte, v čem jste dobří, co vám skutečně jde a čím byste tedy mohli druhého potěšit. Pamatuji si na několik velmi krásných darů, které jsem v průběhu života dostala. Tak například, jeden můj kamarád posbíral všechny mé básně, aby mi je nechal vytisknout a svázat. Jednou jsem též dostala zajímavou knihu, která byla seskládaná z ručně dělaného papíru a v něm byla vlisovaná semínka. Z té knihy pak můžete trhat a kousky papíru vkládat do půdy. I s těmi semínky, samozřejmě, které jsou přirozenou součástí papíru. Něco vyřežte ze dřeva, pracujte s keramikou, něco ušijte, posbírejte všechny fotky, co jen máte k dispozici, kupte krásné album a do něj pak všechny fotky poukládejte. Kdo si dnes vůbec ještě nechá přidělat fotografie? Hádám, že jen hrstka z nás. Ušijte boty, objednejte porcelán, který následně pomalujete barvami, je toho spousta, věřte mi. Pantofle se časem rozpadnou, ale zážitek či dárek od srdce, to je něco, co naše doba, přeplněná materiálnem, bytostně potřebuje.  

Tak tedy, šťastné a veselé.