Zvracení v těhotenství

cm tehotna zena1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Zvracení v průběhu prvních tří měsíců těhotenství představuje pro budoucí matku obvykle nepříjemnou záležitost. V některých případech mohou být tato zvracení velmi závažná a vést k dehydrataci až obrazu podvýživy, které pak vyžadují hospitalizaci a infúzní umělou výživu.

Pocit na zvracení a zvracení jsou v největším počtu případů banální a mají následující příznačné charakteristiky:

  • zhoršení při aktivním či pasivním pohybu,
  • zhoršení při pohledu na jídlo anebo při zápachu pokrmů,
  • slinění, křeče v žaludku, pocity na omdlení.

Homeopatická léčba vede k rychlému ústupu potíží bez jakýchkoliv vedlejších účinků pro matku a plod. Prvním lékem je SEPIE. Je hodně univerzální, protože většina žen v průběhu těhotenství reaguje podobně. Mají pocit prázdna v žaludku, který po jídle neustoupí, když ucítí jídlo, zvedá se jim žaludek, zvláště výrazné pocity na zvracení mají po ránu před snídaní. Mají odpor k tabákovému kouři, chuť na kyselé nebo octem okyselené pokrmy a na koření. Neustále zápasí s pachutí v ústech. Předepisujeme v ředění 5 nebo 9 CH 5 globulí dvakrát denně.

Žena má příznaky charakteristické pro vegetativní reakce – například bledost tváře, namodralé kruhy okolo očí, nízký tlak krve, slinění. Po zvracení neustoupí nepříjemný pocit? Pak je vhodné přidat IPECA v ředění 9 CH v rytmu nevolností. Jestli převažuje zvracení, které je výrazně závislé na pohybu, pak lze přidat BRYONIA ALBA v ředění 5 nebo 9 CH dva až třikrát denně. Potíže ustupují při nehybnosti. Charakteristická je také velká žízeň.

U velmi přecitlivělých žen s úzkostnými sklony, které se zlepšují při jídle nebo při zábavě a po hlubokém vzdechu, může pomoci IGNATIA AMARA, a to 9 CH 5 globulí 2x denně. Je vhodné přidávat probiotika – acidophilus – 1 tbl. 3x denně – nejlépe před jídlem. Přidat mladý ječmen: Dobře natřást v šejkru 1 kávovou lžičku ve 100 ml vody (dokud nevznikne zelený nápoj s vysokou bílou pěnou) a systematicky několikrát denně popíjet.