Zelený čaj vám dobije baterky

matcha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V minulosti patřil zelený čaj matcha mezi rituální čaje buddhistických mnichů a císařského dvora. Stal se privilegovaným čajem japonské elity a oblíbeným mezi samuraji, kteří postupem času vytvořili zenový rituál, jenž vnášel harmonii a klid do jejich často bouřlivého života.

Matcha je nejkvalitnější a nejúčinnější ze všech zelených čajů. Jeho výroba v sobě dnes spojuje elementy tajemství, tradičních postupů, ruční práce a přesné technologie. Pouze vybraná skupina japonských farmářů ovládá znalosti a dovednosti, které znamenají nejnáročnější metodu produkce čaje na světě. V průběhu procesu nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Čaj se pěstuje výjimečnou zastiňovací metodou, kdy jsou rostliny čajovníku před sklizní chráněny před slunečním zářením, což v něm povzbuzuje tvorbu biologicky aktivních látek. Díky tomu obsahuje matcha jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů, známých jako katechiny. Až 60 % z těchto antioxidantů tvoří EGCG (epigalokatechin galát), který významně podporuje zrychlení metabolismu. Mimořádný účinek je u tohoto čaje dosažen nejen zastoupením specifických látek, ale také jejich obrovskou koncentrací. Matcha se oproti ostatním zeleným čajům nelouhuje, ale přímo užívá, ve své silné, koncentrované podobě, jako jemně namletý prášek. Jeho jeden jediný šálek se tak svým obsahem vyrovná 10 šálkům běžného zeleného čaje. V Japonsku je matcha kromě klasické přípravy používán také v řadě nápojů a jídel. Lidé zde věří, že zaručuje dlouhověkost, stejně jako dostatek energie a vitality. Vyzkoušet jej můžete i vy.

Výjimečný nápoj

» Přispívá k posílení srdce a cévy, působí preventivně proti ukládání LDL- cholesterolu.
» Povzbuzuje náladu, zklidňuje mysl, zlepšuje paměť, zvyšuje odolnost proti stresu.
» Po vypití šálku zažijete energetickou vzpruhu trvající 3–6 hodin.
» Redukuje úzkost, podporuje soustředěnost, navozuje stav relaxace a duševní bdělosti. Účinek pocítíte již po 30–40 minutách.
» Ovlivňuje uvolňování a redukci neurotransmiterů dopaminu a serotoninu, což vede ke zlepšení paměti, koncentrace a schopnosti učit se.
» Obsažený chlorofyl pozitivně ovlivňuje krvetvorbu.
» Diabetikům pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.
» Podporuje schopnost organismu spalovat tuky až 4x rychleji než za normálního stavu.
» Je prevencí před rakovinou tlustého střeva.
» Udržuje vyšší duševní jasnost.

Zdroj: www.energy.cz