„Zázraky se mohou dít každému,“ říká terapeutka a vizionářka Veronika Kubíková

Veronika Kubikova

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Rozhovor o Božství, čištění, synchronicitách a plynutí. Také o tom, jak rozvíjet intuici a mít rád svoje tělo. Dnešním hostem Celostní medicíny je Veronika Kubíková, která absolvovala výcvik v energetické psychologii. Veronika se rovněž věnuje kreativnímu koučinku a psychologii úspěchu a prosperity.

Veroniko, Tebe znám jako člověka, kterému věci v životě neuvěřitelně proudí, zažíváš velké množství synchronicit, plní se ti jeden sen za druhým. Pokud se tato Tvá superschopnost dá pojmout jako Tvé určité osobní know-how, tak co bys doporučila ostatním lidem, že by měli praktikovat, aby se jim život také tak krásně rozproudil?

V prvním momentě je nesmírně důležité si uvědomit, že tohle se může dít každému. Stačí si pouze tuto hojnost dovolit. Lehce se to řekne, ale chápu, že pro mnohé se to není zas tak lehké. Vše začíná uvědoměním, že ty – jak říkáš “superschopnosti” – jsou uvnitř nás uložené jako Božský tvořivý potenciál. Má ho každý. V každém pulzuje tělo oživující esence, která pochází od Jednotného Zdroje. S tímto Zdrojem je třeba se vědomě propojit. Pak vše proudí.

Ty jsi i moderátorka na Příznacích Transformace a v osobním a duchovním rozvoji se pohybuješ už dlouho – setkala ses se spoustou technik, co z toho všechno praktikuješ? Co se Ti nejvíc osvědčilo? Jak vypadá Tvoje denní rutina?

Miluji život, a každý den proto vítám s otevřenou náručí a s nadšením, co asi přinese. Každé ráno se ladím na Božský zdroj, abych mohla být v přítomnosti tím nejlepším nástrojem Boha. Respektive si v sobě vytvářím prostor, aby tato Božská kreativní energie mohla proudit skrze mě. A jak to dělám? Přece každodenní meditací. Nejlépe hned po probuzení cvičím dechové techniky, které se zaměřují na čakru solar plexu, srdeční čakru, třetí oko a propojují tato důležitá centra tak, aby energetické dráhy byly průchozí. K tomu mi dopomáhá cvičení Atma Kryia Yogy, kterou jsem se naučila od svého sadgura Swamiho Vishwanandy. Tento systém kryií propojuje vědomou pozornost, dech, práci s posvátnou geometrií a mantry. Zapojuje také fyzické tělo. A aby toho nebylo málo, tak si pro radost zacvičím Pět Tibeťanů. Během dne pak taky pracuji s klienty technikami EFT a čistím se pomocí kyvadla přes techniku SCPR. A samozřejmě nemohu zapomenout na základ tvoření reality, a to je práce s kvantovými záměry.

Velké téma samo o sobě je INTUICE. Jak s ní doporučuješ pracovat? Jak intuici rozvíjet?

Intuice je účinný nástroj, jak s námi může Božství komunikovat. Ovšem jak je účinný, to závisí samozřejmě na nás. Záleží na tom, jakou máme důvěru ve svůj vnitřní hlas. Znáš takový ten pocit, když cítíš, že nemáš někam chodit, pak tam stejně z rozumu jdeš, a nakonec se tam stane něco nepříjemného? Tak to je třeba určitý varovný hlas naší intuice. Jsme totiž neustále pod ochranou světelných bytostí, které nás doprovázejí. Stačí jen naslouchat. Anebo naopak. Přijde ti myšlenka, nápad a ty najednou cítíš i ten skvělý pocit nadšení v břiše. V tento moment je pravděpodobné, že ti přes intuici přichází inspirace, která se chce přes tebe realizovat ve hmotě. Když tyto nádherné pocity poslechneme, tak můžeme vytvořit něco krásného. Pracovat se s intuicí dá neustále. Nejlepší je ptát se i během dne na obyčejné věci. Například, co si mám dnes obléct? A nechat to být. Pak jdu kolem skříně, podívám se a najednou na mě “září” určitý kousek oblečení. Tak se projevila odpověď. Poté během dne se možná ukáže, že tím, že jsem si dala tyto krásné žluté šaty, to vyvolalo spoustu radostných pocitů v mém okolí. Rozvíjet se dá tak, že se budeme učit důvěřovat svému vnitřnímu hlasu. Prostě si s tím hrát, a když nám přichází nějaký pocit, tak ho následovat. Pak pozorovat bez očekávání, co se děje. Třeba se také nemusí udát nic. I to jest v pořádku.

Prozradíš našim čtenářům i nějakou vychytávku na tělo? Aby bylo zdravé a plné energie.

První, co mě napadlo byla moje oblíbená písnička od Marie Tilšarové „Co bys chtělo moje tělo?“ To je dobrá otázka, kterou tělu můžeme opakovat často. A tělo nám jistě odpoví. At už se to týká stravy nebo pohybu či odpočinku. Ovšem, co se týče fyzických vychytávek, tak mě napadá otužování, které cca rok praktikuji. Tanec, který miluju. Ten dokáže rozproudit skvěle energii. Tancovat na cokoliv, co v nás probouzí radost a já to kombinuji ještě s technikou smíchu. Takže u toho tancování sice vypadám, jak blázen, ale mysl i tělo se radují a hormony štěstí produkují. A nejlepší vychytávka na tělo je samozřejmě mít ho rád a vnímat, že jsme v podstatě jeho “správci”. Máme ho na nějaký čas zapůjčeno od Božství.

Děkuji. A jak se naladit přímo na bohatství a hojnost?

Základem je opět uvědomění si toho, že už jsem bohatá/bohatý. To si můžeme uvědomit skrze vděčnost, když se podíváme kolem sebe. Co všechno nám Božství dává? Máme toho tolik, za co můžeme děkovat. Tímto si v sobě ukotvujeme pocit, že opravdu bohatí jsme. Jen se podívej okolo. Miluji rozložení slova „bohatý“– to je totiž Bůh a ty. A krásně to vystihuje i to, jak to možná Bůh s námi myslel. Cítím, že je totiž důležité tvořit s Božstvím v souladu. Když totiž jsme v souladu a děláme to, co s námi rezonuje a přináší nám radost, tak pak nám proudí i ta hmotná hojnost. A za tu zase děkovat, uvědomovat, posílat dál své dary, a tak pořád dokola.

Moje osobní zkušenosti s hojností jsou bohaté a říct nějaký konkrétní příběh je pro mě trochu neuchopitelné. Neb to, co by pro mě bylo projev bohatství, by pro spoustu lidí byla blbost nehodná k veselení. Mohu ale prozradit, že poslední dobou často nacházím někde venku peníze. V podstatě drobné, ale té radosti, kterou při tom nálezu zažiju. 🙂 A to je. Právě ten point – to, jaký zažíváme pocit v souvislosti s penězi, určuje také náš vztah k nim. Proto je skvělé si udržovat velmi milé vibrace s energií peněz. Právě díky tomu se nám pak do života vrací více “rozmnožené”.

Hodně hovoříš o Božství. Jak můžeme být na Božství co nejlépe napojeni?

Napojení jsme neustále, jen si to často neuvědomuje. Vzhledem k tomu, že pocházíme všichni ze Zdroje, tak není možné abychom byli energeticky odděleni. Ovšem může se stát, že nám toto napojení blokují různé překážky. Například různé vnitřní bloky (ať už emoční nebo mentální), ale také to mohou být různé energeticko-informační bytosti, různé entity atd. Proto je dobré se naučit pročišťovat.

Já k očištění používám kyvadlo a minulý rok jsem se navíc naučila pracovat s technikou SCPR, kterou vytvořil Ondřej Brož. Tato technika naprosto překonala moje dosavadní hranice. Je to také čištění s kyvadlem, ale velice do hloubky, kde se hledají příčiny problému a následně se čistí. Nejvíce se mi líbí, že jde o jistou spolupráci s Božstvím, neb pracujeme čistě přes naše Vyšší Já a vysíláme záměry k Duchu. Poté se celá situace čistí v tom nejvyšším možném potenciálu. Díky těmto procesům se mi podařilo během posledního půl roku vyřešit témata, která jsem řešila roky a nešlo to, protože tam byl blok, který jsem jednoduše nemohla vědomě vidět. Byl hodně hluboko. Jsem z SCPR tak nadšená, že si aktuálně dodělávám pokročilejší terapeutický kurz a chci tímto podporovat i svoje klienty, protože když víme o možnostech, které dokážou zlepšit kvalitu života, tak je dobré je šířit dál. Jsem vděčná.

Jak toto napojení na Božství neztratit?

To je pro mě asi nejtěžší otázka, kterou jsi položil. Napadá mě jen, nedělat blbosti. Snažit se být v souladu s Dobrem a konat dobré věci. Vyjadřovat vděčnost ve spojení s přítomností.

A jak Božství nezaclánět? Jak si nestát v cestě?

Naučit se pozorovat Božství ve všech jeho projevech, tak jak se děje právě teď. Nehodnotit tu a jinou situaci, neb je nám poslána z nějakého důvodu. Neodmítat lidi, kteří s námi na první pohled nerezonují, ale otevřít se a poznat, že každý člověk, kterého nám Božství poslalo do cesty, má nějaký význam.

Veroniko, moc ti děkuji za rozhovor.
Já také nesmírně děkuji, že jsem se mohla stát kanálem informací a věřím, že ten, kdo tato slova četl, si třeba i něco zvědomil. Přeji všem hodně síly na vědomé tvoření. At se daří!
Webová stránka Veroniky Kubíkové: www.novavize.cz
Jiří Hamerský