Zatočte s letními potížemi!

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Léto je v plném proudu a většina z nás si užívá zaslouženého volna a odpočinku. Nenechte si ho znepříjemnit problémy, které se mohou – zvláště v létě – objevit jedna dvě. Poradíme vám, jak sám sobě pomoci, které přírodní přípravky je dobré mít po ruce.

Průjem

Trávicí těžkosti nás mohou zaskočit zcela nepřipravené. Nevyhýbají se aktivně žijícím lidem, dětem ani seniorům. Nejčastěji bývají na vině strava a nápoje kontaminované bakteriemi, ale také koupání ve znečištěné vodě, změna prostředí nebo stres.

Jak z toho ven:

Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin, ideálně čisté vody nebo minerálky. Pijte po malých doušcích, případně podávejte tekutinu po lžičkách. Použít můžete také živočišné uhlí a další volně prodejné léky, které pomáhají průjem potlačit.

Infekce močových cest

Klimatizace, dlouhé koupání ve studené vodě, nedostatečné převlékání mokrých plavek i rychlé změny počasí – to vše může vyústit v pořádný malér. K typickým příznakům patří řezání a pálení při močení, časté nutkání na močení, tmavě zbarvená moč, neschopnost se domočit, zvýšená teplota.

Jak z toho ven:

Ihned zvyšte příjem tekutin, pijte čistou vodu i bylinné čaje k tomu určené. Zobejte brusinky a vezměte si i přípravek s obsahem brusinek (desinfikují močové ústrojí). Za žádnou cenu nepijte alkohol a raději co nejdřív vyhledejte lékaře. Špatně zaléčený zánět močového měchýře má tendenci sklouznout do chronické fáze.

Otoky končetin

V letních horkách mohou tyto potíže potrápit i jedince, kteří jinak otoky nikdy netrpí.

Jak z toho ven:

Jestliže cítíte, že jsou vaše nohy těžké, sotva si nazujete boty a můžete cítit nepříjemné vnitřní pálení, sáhněte po chladivých gelech, které pomáhají zvyšovat cirkulaci krve, podporují funkci lymfy a roztahují cévy. Tyto služby prokazují zejména kafr, extrakt z kaštanu a chilli papriček a další. Namažte si nohy a podložte je polštáři, případně opřete o zeď. Tak jim ulevíte nejlépe.

Letní chřipka

Zasáhne nás vždy v tu nejnevhodnější chvíli – na dovolené, těsně před ní, v těch největších vedrech… K typickým projevům patří horečka, celková schvácenost, bolest hlavy, kloubů a celého těla. Obvykle do několika dnů odezní, pokud je její nástup příliš prudký, je nutné vyhledat lékaře.

Jak z toho ven:

Užijte si dovolenou přesně tak, jak ji máte rádi, a buďte na sebe opatrní! Přibližně čtvrt až půl roku před plánovanou dovolenou můžete kontaktovat některého z detoxikačních terapeutů, kteří odhalí, kde přesně se ve vašem organismu nadměrně ukládají toxiny a pomohou vám je z těla vyloučit – aby imunita fungovala, jak má!