Zablokovaná páteř nebo problém ve vztahu – byli jste už na rodinných konstelacích?

cm rodina

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jestli chcete dát věci do pohybu, tak tam běžte. Navštivte rodinné konstelace. Umožněte sami sobě odložit svou bolest. Pronikněte do tajů rodových sil, které nevědomě ovládají vaše chování. Získejte zpátky svou sílu.

Rodinné konstelace díky své účinnosti oslovují stále více lidí. O mnoho více než v klasické terapii je zde ale třeba dbát na své bezpečí – nejít k amatérovi, který vás může poškodit. Nejlepší je dopředu si získat o terapeutovi, který vás bude konstelací provázet, dobré reference.

Návrat do řádu lásky

Pokud máte jakýkoliv problém, rodinné konstelace vám nabízejí mnohdy až nečekaný náhled (nová zjištění) a hlavně začínáte cítit, že se něco „děje“. Do nefunkčních oblastí vašeho života začíná pronikat světlo a je nastolen nový řád. Těžko se to popisuje slovy, musíte to zažít. Každá postavená konstelace má pak na vás energetický vliv ještě další dva roky.

Když řešíte například své partnerské vztahy, terapeut vám na začátku pomůže určit, jaké osoby z vaší rodinné historie nebo současnosti budete v konstelaci stavět. Vy si pak vyberete z příchozích účastníků tzv. zástupce, kteří je budou zastupovat. Tím se vytvoří rodinné pole, které se může díky vašim hlubokým prožitkům a nově získaným postojům nově uspořádat, což má ozdravný účinek. Každému členu rodiny, aniž by musel být fyzicky přítomen, se navrací jeho místo a úcta, které mu v jeho rodinném systému náležejí.

Rodinná konstelace

Díky konstelacím k nám může nemoc promlouvat

Konstelaci si můžete postavit také na konkrétní nemoc nebo orgán. „Každá bolest má pro nás poselství,“ říká terapeutka Lenka Hajníková. Podle ní můžeme v konstelaci nahlédnout až do bodu, kde v našem rodu vznikla křivda (blokace), vědomě ji znovu prožít, a bolest pak může odejít. Libor Zvolánek, další terapeut, u kterého si můžete rodinné konstelace postavit, doplňuje: „Někdy přebíráme nemoc nevědomě i z lásky k našim předkům. V konstelaci můžeme odložit to, co není naše (na místě, kde to vzniklo) a mít život znovu více ve svých rukou.“

Oba citované terapeuty Vám vřele doporučuji, u obou jsem měl toto léto možnost si konstelace vyzkoušet. Kontakt: www.layacentrum.cz (Lenka Hajníková) a  http://www.systemicke-konstelace.info/ (Libor Zvolánek).