Za všechno může imunitní systém

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nemoci vznikají jako důsledek narušeného imunitního systému. Od přírody je nám dáno, abychom byli zdraví, aby se náš imunitní systém dokázal vyrovnat se všemi zátěžemi. Proč tedy nejsme zdraví?

Protože náš imunitní systém je narušen:

  1. zápornými emocemi, stresem
  2. toxickými chemickými látkami
  3. mikrobiálními toxiny
  4. autotoxiny

Autotoxiny vznikají chybným metabolismem:

  1. jednoduchých cukrů
  2. složitých cukrů (škrobů)
  3. rostlinných tuků
  4. živočišných tuků
  5. rostlinných bílkovin
  6. živočišných bílkovin

Nejzávažnějšími poruchami jsou poruchy metabolismu živočišných tuků a živočišných bílkovin. Porucha metabolismu živočišných tuků vede k ateroskleróze, infarktu myokardu, mrtvici a dalším poruchám způsobeným ukládáním nánosů cholesterolu ve stěnách cév. Porucha metabolismu živočišných bílkovin může vést až k rakovině. Neznamená to, že tato porucha vede k rakovině vždy, ale pokud je rakovina, je tam tato porucha vždy (MUDr. Josef Jonáš). Proto je nanejvýš racionální stát se při této poruše vegetariánem.

Tuto zátěž lze také kompenzovat detoxikačními procedurami, ať již to jsou hladovky spojené s výplachy střev a pitím ledvinových čajů, ovocné dny, vlákninové doplňky nebo detoxikační preparáty.

Ze 70% zodpovídá za imunitu střevo, proto správná funkce a čistota střev je zásadní záležitostí. Na udržení zdravých poměrů ve střevech mohu velmi doporučit alespoň občasné užívání preparátu k osazení střeva přátelskou mikroflórou (acidophilus ). Komu není vlastní život lhostejný a nechce se třeba i zbytečně omezovat, může pravidelně užívat řasu Chlorellu.