Všestranný zelený jíl ARGITAL – přírodní prostředek nejen proti stárnutí

cm zeleny jil

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Léčivé účinky jílu jsou známé odedávna. Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány a kožní problémy.

Co je to vlastně jíl? Sedimentární hornina stará miliony let. Je tvořena jílovými minerály, které mají výjimečnou schopnost na sebe vázat a pohlcovat toxiny a další, pro organismus škodlivé, látky a mikroorganismy. Jíl také zásadně mění své vlastnosti s přítomností vody. V suchém stavu je sypký, přidáním vody se stává plastickým. Pro své jedinečné vlastnosti mají jíly i v současnosti široké využití nejen ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu, ale i ve stavebním, keramickém a potravinářském.

Další pohled na blahodárné účinky jílu je z hlediska antroposofické medicíny. Ten přináší biolog a antroposof – doktor Giuseppe Ferraro, duchovní otec a zakladatel firmy ARGITAL.

Podle antroposofického výkladu zelený jíl obsahuje tři základní prvky: křemík, hliník a vápník, jejichž energie má úzkou souvislost se třemi vrstvami lidské kůže.

Křemík představuje světlo – souvisí s vrchní vrstvou pokožky (epidermis). Hliník zastupuje energii vody a přináší rytmus – souvisí se střední vrstvou kůže (dermis). A vápník prezentuje teplo – souvisí s třetí vrstvou kůže (hypodermis). Důležitou složkou jílů je také železo. Podle výkladu doktora Ferrara převládá v zelených jílech nenasycené (dvojmocné) nebo-li mladé železo, zatímco nasycené (trojmocné) nebo-li staré železo převládá v jílech červených.

Zelený jíl lze přirovnat k semínkům rostlin plným růstové energie, která zatím nemá formu. Z toho důvodu má zelený jíl vlastnosti, které souvisí s růstem a sluneční sférou. Právě pro vysoký energetický potenciál zeleného jílu, silné účinky proti stárnutí pleti a pro jeho plasticitu, která je ideální pro modelování a formování těla si ho vybral doktor G. Ferraro jako základ pro výrobu 100% přírodní kosmetiky bez konzervantů.

Jak sám doktor Ferraro říká: kosmetika musí být především zdravá, čistá a účinná“. Pokožka, která je pravidelně ošetřována kosmetikou se zeleným jílem, je mnohem pružnější.

Argital – Zelený jíl vysušený sluncem je 100% přírodní produkt ze Sicílie. Těží se na pobřeží Středozemního moře, v čisté oblasti zalité sluncem a ovívané větrem. Vzhledem ke svému složení a absorbci slunečního záření během procesu jeho vysoušení je velmi bohatý na životní síly a tepelnou energii. Má mimořádnou schopnost vázat škodlivé látky a mikroorganismy a  obsahuje řadu pro tělo důležitých a prospěšných minerálních látek a stopových prvků. V zeleném jílu ARGITAL se nachází i mnoho elementů ve stopovém množství, dokonce i zlato nebo stříbro.

Při používání zeleného jílu ARGITAL jako tělového zábalu nebo v koupeli se projeví jeho schopnosti formovat postavu a udržovat si tyto tvary s i přibývajícím věkem.

Zelený jíl nabízí řadu dalších účinků pro krásu a zdraví pleti:

 • Zpomaluje stárnutí pleti.
 • Působí proti volným radikálům a tvorbě vrásek.
 • Zlepšuje pevnost a pružnost pleti.
 • Rozjasňuje a vyrovnává pleť.
 • Zmenšuje otoky pod očima.
 • Má silné protizánětlivé účinky.
 • Působí jako přírodní peeling.
 • Čistí pleť s akné a pupínky.
 • Reguluje činnost mazových žláz pokožky.
 • Pomáhá při dermatitidě, léčbě ekzému a růžovky.
 • Má modelační účinky – formuje postavu.
 • Je účinný v boji proti striím a celulitidě.
 • Posiluje vlasy a reguluje jejich nadměrné maštění.

Přírodní kosmetika ARGITAL na bázi zeleného jílu

Argital nabízí kompletní sortiment péče o obličej, tělo, vlasy, zuby, hypoalergenní dětskou kosmetiku, přípravky na citlivou pleť, na různé kožní a jiné problémy. V prodeji je i samotný zelený jíl v prášku pro přípravu obličejových, tělových a vlasových masek, koupelí a obkladů.

Při výrobě přípravků značky ARGITAL je používán proces dynamizace aktivních složek, který maximalizuje jejich účinky a dodává pleti energii rytmu. Argital přikládá rytmu velkou důležitost, neboť se jedná o univerzální sílu, která řídí přirozené procesy jako je střídání dne a noci, fází měsíce a ročních období, a je zásadní nejen v životě člověka, ale pro všechny formy života obecně.

Přípravky Argital neobsahují žádné syntetické složky ani konzervanty a nejsou testovány na zvířatech. Barvy a vůně produktů jsou dány pouze použitými přírodními látkami, jako jsou zelený jíl, extrakty z rostlin, čisté přírodní oleje a esenciální oleje.

Přípravek Argital Aktivní zelený jíl naleznete v naší nabídce.