Virová nebo bakteriální infekce

bakterie3 e1583564510985

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pro odlišení virového onemocnění od bakteriálního se v lékařské praxi běžně používá CRP test. Málokdo však ví, že díky Veroval CRP testu (pomohou Vám antibiotika) získáte spolehlivé výsledky i doma.

Jak se liší bakteriální infekce od virové? Jak už název napovídá, za bakteriální infekce a záněty jsou zodpovědné bakterie – organismy zhruba tisíckrát větší, s naprosto odlišným vzhledem a s metabolickým cyklem, než mají viry. Mezi nejčastější v tomto období patří angína nebo zánět močového měchýře a léči se antibiotiky na předpis lékaře.

Viry jsou naopak velmi malé částice, které nemají vlastní metabolismus a mohou se proto rozmnožovat jen v hostitelské buňce. Onemocnět určitým virem můžete pouze jednou – na tomto principu funguje očkování. Nejčastěji virus způsobí respirační onemocnění, chřipku, žloutenkou nebo opary. Mezi virová onemocnění se řadí i aktuální virus s označením Covid-19.

Co je koronavirus?

• Souhrnné označení pro 4 rody virů, které způsobují onemocnění u zvířat a lidí s různým stupněm závažnosti.

• Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů. Pod mikroskopem vypadá jako Slunce obklopené koronou.

• Může způsobit běžné obtíže, jako je nachlazení, kašel a teploty, ale také podnítit smrtící choroby, jako je například těžký akutní respirační syndrom, nebo otevřít dveře jiné nebezpečné infekci.

• Největší hrozbu představuje nemoc pro seniory, chronicky nemocné a lidi s oslabenou imunitou.

Jak funguje domácí CRP test Veroval®?

Pokud se chcete vyhnout zbytečné návštěvě ordinace v rizikovém období chřipek, můžete zvolit Veroval CRP test (pomohou Vám antibiotika).Výsledky znáte do 5 minut s 95% přesností, a to z 1 kapky krve. Bakteriální infekce se léčí antibiotiky, virová infekce pak klidovým režimem nebo dalšími kroky stanovenými lékařem.