Vezměte alergie útokem

cm alergie1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Narodili jsme se do nádherného světa. Život v tomto světě může existovat a rozvíjet se jen proto, že se mu daří nalézat správnou odpověď na každý podnět a ohrožení.

Alergie představuje špatnou odpověď

Alergie je více než pouhá obtíž, nejen bezvýznamná, přechodná porucha, nýbrž alarmující znamení. Říká nám, že se již nedokážeme vyrovnat s tím, co na nás doléhá. Reagujeme, jako by se náš krásný svět skládal jen ze samých život ohrožujících původců nemocí a jedů. Problematika alergií nebyla dodnes zcela objasněna, přestože se jejím výzkumem zabývá množství vědců na celém světě. V posledních letech lékaři pozorují stále stoupající počet alergických onemocnění. Podle střízlivých odhadů je v Česku přibližně 20 % obyvatel postiženo některou formou alergie, mezi dětmi je to dokonce až 25 %.

Alergické reakce jsou různé

Alergeny vznášející se ve vzduchu dráždí sliznice dýchacích cest. Otok sliznic vede k ucpání nosu, v horších případech je následkem silná úporná rýma, bronchitida nebo dokonce astma. Velice častou alergickou reakcí je svědění spojivek, či velmi unavující, neustálé kýchání. Potrápit pacienta mohou i kožní vyrážky, ekzémy nebo zarudnutí, která se vyskytují lokálně. Při alergiích se nasazují takzvaná antihistaminika. Nehledě k tomu, že tyto léky nemohou léčit alergii samotnou, nýbrž pouze potlačit příznaky nemoci, jsou navíc celkem problematické, protože negativně ovlivňují reakční schopnosti člověka. Kdo bojuje s alergiemi prostřednictvím antihistaminik, neměl by řídit auto ani obsluhovat stroje, protože v okamžiku nebezpečí nereaguje pohotově.

Co dodat na závěr?

Je jaro, blíží se léto a útoky alergenů nabývají na síle. Vyhlídky alergiků nejsou moc optimistické. Což o to, sennou rýmu by snad ještě snesli, ale dušnost, to už může být problém. Mnozí z alergiků netuší, že mají možnost pro sebe udělat mnohem více, než jenom užívat předepsané léky. S alergiemi se bojuje pracně, ale jsou to právě perila křovitá, která může těmto lidem ušetřit spoustu vrásek.  Stále více alergiků tvrdí, že jim perilla přináší velkou úlevu a jak se prokázalo, míra účinnosti výtažku z perilly je kolem 85 %! Je pravdou, že nepoznané budí paniku, ale je také pravdou, že krize je šance dělat věci jinak. Zkusme to tedy jinak, dejme na zkušenosti našich lékařů a vezměme alergie útokem. Nenecháme si přece ujít krásu rozkvetlé louky a voňavého lesa? Perila křovitá kapsle – pozoruhodných výsledků dosahuje zejména u senné rýmy. V balení je 24 kapslí a užívá se 1 kapsle denně.

Již v minulosti se naši lékaři zmiňovali o svých zkušenostech:

MUDr. Jana Pokorná
“…Dobré zkušenosti s preparátem  mám u alergických zánětů nosní sliznice a očních spojivek, nasadím-li je pacientovi 4-6 týdnů před pylovým obdobím. Pak jsou u lehčích forem onemocnění příznaky během sezóny minimální. U astmatiků je nutná celoroční soustavná terapie, přičemž s ústupem příznaků je možno snižovat dávkování na 1 kapsli obden nebo 3 kapsle týdně.”

 

MUDr. Pavel Málek
“…Mám výtečnou zkušenost s kombinací  kapsle + akupunktura při diagnóze senná rýma. Velmi dobrý efekt je možno pozorovat až u 90 % pacientů. Navíc lze  použít i tam, kde malý pacient terapii akupunkturou svým odmítavým přístupem zcela znemožní…”

 

MUDr. Alfred Böhm
“… doporučil jsem ho několika mým dětským pacientům, těžkým astmatikům. Efekt byl velmi dobrý. Některé děti mohly zcela vynechat Zaditen či Zyrtec, ve všech případech jsem vysadil bronchodilatancia (léky rozšiřující průdušky) a ostatní antihistaminika. K alergickým projevům patří i ekzém. Jelikož máme ve Finclubu Allermin krém, je zde další možnost řešení ekzémů. Masti a krémy působí do větší hloubky, proto se lépe uplatňují u těžších kožních změn. Osvědčilo se mi na začátku léčby medicínsky zvládnout akutní stav (pomocí antibiotik) a po zahojení použít Allermin krém. Krém je velmi mastný a je vhodný i pro citlivou, suchou nebo šupinatou pleť. Vykazuje vynikající účinky ve vztahu k obranyschopnosti pleti a výzkumy dokazují jeho uklidňující působení na podrážděnou pokožku. Je-li efekt nedostatečný, doporučuji současně podávat v kapslích a to bych se divil, aby se výsledky nedostavily…”