Užívejte si krásy přírody bez obav z klíšťat – s Ixodermem

cm kliste

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Klíšťat v přírodě s teplými dny přibývá, stejně jako zaručených rad, jak s nimi co nejlépe „zatočit“ (mimochodem, pravě před tímto způsobem odstranění klíštěte odborníci důrazně varují). Rozměry nepatrný parazit totiž může být zdrojem velkých problémů a právě rychlé odstranění přisátého klíštěte zásadním způsobem minimalizuje negativní dopad na lidské zdraví.

Odpověď na věčnou otázku, jak správně odstranit klíště z lidské pokožky, je konečné jasná a jednoduchá – Ixoderm. Přípravek první volby určený k rychlé paralizaci, zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte znamená definitivní konec diskusím, zda a čím přisáté klíště zakápnout, jestli je lepší jej vyšroubovat nebo vyviklat…. Nic takového! Ixoderm potenciálně rizikovou situaci řeší bezpečně, efektivně, rychle a bez jakýchkoliv věkových omezení (je vhodný i pro nejmenší děti).

Stačí jen nanést nepatrné množství přípravku z tuby na přisáté klíště tak, aby bylo zcela pokryto. Prvním a zásadním účinkem je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky). Současně dochází k bezprostřední dezinfekci povrchu klíštěte, ranky i jejího okolí, a také k rychlému prostupu zdravotního prostředku do vnitřních částí klíštěte. Ixoderm dokáže narušit a změkčit tzv. cementovou vrstvu, kterou je klíště v rance pevně uchyceno, postupně dojde ke spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho zpevnění, takže je možné jej jednoduše a bezpečně odstranit, nejlépe pinzetou, která je součástí balení Ixodermu.

Pak už jen stačí ranku dezinfikovat jednou kapkou Ixodermu na postižené místo. Úplná likvidace klíštěte nastává do 5 minut od první aplikace, což zásadně eliminuje riziko infikování organizmu obávanou lymeskou borreliózu i klíšťovou encefalitidou! Což je zpráva o to vítanější, že výskyt obou nebezpečných nemocí přenášených na člověka klíšťaty z dlouhodobého hlediska neustále vzrůstá. Zatímco klíšťové encefalitidě lze úspěšně předcházet preventivním očkováním, obdobná ochrana před borreliózou zatím schází…

Unikátní formule přípravku Ixoderm je výsledkem  vědeckého vývoje, na kterém se podílel tým odborníků vedených Prof. Bohuslavem Doležalem. Přípravek byl zevrubně testován nezávislým specializovaným pracovištěm Parazitologického ústavu AV ČR České Budějovice, při všech pokusech byly jeho účinky jednoznačně potvrzeny. V České republice prakticky není lokalita, kde by se klíšťata nevyskytovala, takže se určitě vyplatí přípravek Ixoderm vždy přibalit do kabelky či batohu.

Přípravek Ixoderm 10 ml naleznete v naší nabídce.